Oblíbená tipovací soutěž na fotbalová utkání Tip liga čtenářů Deníku opět startuje. V jarním pokračování se znovu hraje o zajímavé ceny od Pardubického pivovaru, firmy Elektro Berry a společnosti TEAMline, výhradního dovozce sportovního vybavení značky JAKO.

Celkový vítěz soutěže se může těšit i na míč s podpisy druholigových fotbalistů FK Pardubice.

Jarní Tip liga začíná úvodním kolem o víkendu 26. a 27. března. Okresního vítěze budeme znát po 12. kole, které se odehraje o víkendu 11. a 12. června.
Konečné pořadí jarní části Tip ligy 2016 bude zveřejněno v Deníku ve středu 15. června.

Odměněni budou také výherci jednotlivých kol. Připravena pro ně bude chutná pivní cena od Pardubického pivovaru.

Jak tipovat

1. Pomocí hlasovacího kuponu, který najdete na stránkách Deníku a doručíte na adresu: Svitavský deník, Pod Věží 1, 568 02 Svitavy, případně do sběrných schránek Tip ligy. Obálku se soutěžním kuponem přitom zřetelně označte slovy „Tip liga".

2. Na internetu na webových stránkách www.denik.cz (vyhledejte si váš okresní Deník a tipujte, ale až od druhého kola).

První hlasování pouze na kuponu! Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N 
a dále vyplní svoje číselné heslo a ostatní požadované údaje – jméno, příjmení, e-mailový kontakt, adresu, telefon – a odpoví na otázku: zda je, nebo se chce stát předplatitelem Deníku.
Upozorňujeme soutěžící, že při nevyplnění těchto údajů nebude kupon zařazen do soutěže.

Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123 (s výjimkou 0000). Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce.

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu nový hráč zjistí své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu nebo je uvádí při hlasování na internetu. Samozřejmostí, je, že každý hráč může tipovat v jednom kole jen jednou a pod jedním startovním číslem.

Bodování

Kupon obsahuje 10 fotbalových zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1 = vítězství domácích, 0 = remíza, 2 = vítězství hostů). Nepřípustné jsou dvojtipy. Nevyplněný či nečitelný tip na zápas znamená dva minusové body.

Hráč dále vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze daného kola a konečného pořadí při rovnosti bodů. Tady soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne v deseti zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává dva body, za chybný jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů a minimum -10 bodů.

Vítězem kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů případně s nejpřesnější Supertrefou. Úplná pravidla jsou k nahlédnutí na www.denik.cz.

Uzávěrka kola

Uzávěrka pro vhození vašich kuponů do sběrných schránek je každý pátek v 16 hodin. U kuponů zaslaných poštou bude rozhodující datum poštovního razítka.

Sběrná místa

1. redakce Svitavského deníku, Svitavy, ul. Pod Věží.
2. trafika p. Hrubý, Moravská Třebová, ul. Lanškrounská.
3. restaurace Na Sídlišti, Litomyšl, ul. 17. listopadu.