Pouze fotbalisté Hradce nad Svitavou narušili v dalším kole nejvyšší okresní soutěže stoprocentní úspěšnost domácích celků. A musí je to hodně mrzet, protože v boji o první místo začínají tahat za kratší konec. Horní Újezd totiž podle očekávání neměl potíže s posledním Třebařovem, kterému naložil sedmičku a nadechuje se k možná rozhodujícímu trháku. Na opačném pólu pořadí je třebařovský osud s velkou pravděpodobností zpečetěn, ovšem jinak je v bitvě o záchranu přeboru neustále všechno možné.

Opatovec – Mladějov 2:1

Domácí se hned z úvodní akce dostali do vedení, když odražený míč dorazil do branky Merkuda. Potom se chopili taktovky hosté, ale Lampárka nepřekonali. Po pauze navýšil náskok z brejku Mašek a hosté v poslední minutě jenom snížili střelou z dálky. Zběsilé utkání, ve kterém cinkaly tyče na obou stranách a střídaly se brankové šance jedna za druhou, skončilo těsnou výhrou domácích.

Fakta - branky: Merkuda, Mašek – Seryn. Rozhodčí: Havránek. Poločas: 1:0. Opatovec: Lampárek – D. Sivák, Horský, Drábík, Bureš, J. Telecký, Štěrba, T. Telecký, Roshan, Merkuda, Mašek (M. Sivák, Klusoň, Kudláček). Mladějov: Paar – Prusák, Cápal, Suchý, Satler, Tisovský, Sekanina, Seryn, Pánik, Paulus, Němec (Pospíšil).

Hradec – Křenov 2:2

Zápas začali lépe domácí a po chvilce vedli po pěkné akci Rada – Procházka. Ale jak je v poslední době typické, místo, aby soupeře dorazili, tak po vlastní hrubé chybě, tentokrát brankáře Hejla, pustili soupeře do hry. Po změně stran ukázal své kvality Rada, přešel přes tři hráče i gólmana a zakončil „do prázdné". Radost domácích ale dlouho nevydržela, Krutílkův centr zapadl k překvapení všech k zadní tyči Hejlovy branky. Domácí fotbalisté tak ztratili další body a soupeř vybojoval i s kapkou štěstí cennou remízu.

fFakta - branky: Procházka, Rada – Krutílek 2. Rozhodčí: Jakubec. Poločas: 1:1. Hradec nad Svitavou: Hejl – Lelek, L. Zedník, Rada, Marek, Smolej, Bartošek, Müller, Procházka, Růžička, Jachan (Hirt). Křenov: Gallik – Vašíček, Cápal, Darmo, Kovařík, Svoboda, Peterka, Navrátil, P. Kozelek, Dvořáček, Krutílek (Švihálek, Ivánek, J. Kozelek, Šmedek).

Rohozná – Janov 4:1

Za mírného deště byl k vidění zajímavý fotbal. Domácí byli od samého začátku lepší, brzy šli do vedení, které přes řadu připravených šancí do přestávky navýšili pouze o gól. Po změně stran se vývoj utkání nezměnil a domácí přidávali další zásahy. Hostům se nakonec podařilo také jednou skórovat.

Fakta - branky: J. Boháček 2, L. Boháček, Leinweber – L. Zvěřina. Rozhodčí: Ille. Poločas: 2:0. Rohozná: Andrlík – L. Moravec, Hakl, Mach, Jandl, Sauer, K. Moravec, L. Boháček, Kadlec, J. Boháček, Leinweber (Krejčí, Báča, Čermák). Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl, Jireček, Johan, Kramář, A. Zvěřina, Kubíček, Prudil, Knap, Wejda (Hájek, Jirásek).

Jevíčko – Bystré 4:1

Hosté byli v úvodu aktivnější, což v 11. minutě přetavili ve vedoucí gól Němce po standardní situaci. Domácím se podařilo podobným způsobem rychle vyrovnat zásluhou Schupplera. Potom přišly velké chvíle střídajícího Říhy. Po půlhodině poslal hlavou Jevíčko do vedení a za další tři minuty se prosadil znovu, což byl definitivní zlom v utkání. Navíc ve druhém poločase si pojistilo náskok díky Linhartovi a nemuselo zůstat jenom u toho, ale Vafka neproměnil pokutový kop. Snaha hostů o zkorigování výsledku v závěru duelu vyzněla naprázdno.

Fakta - branky: Říha 2, Schuppler, Linhart – Němec. Rozhodčí: Brandejs. Poločas: 3:1. Jevíčko: Kyša – Seknička, Jedlinský, Schuppler, A. Klein, Linhart, Trefil, Hladil, Hanák, T. Klein, Vafka (Werner, Říha). Bystré: Lánský – Janoušek, Oravec, Vodička, Putnar, Štaud, Misar, Němec, Jukl, Mužík, Petr (Simajchl, Jílek, Karlík).

Horní Újezd – Třebařov 7:1

Domácí splnili roli favorita, celý zápas měli plně pod svojí kontrolou a tuto trvalou herní převahu vyjádřili sedmi vstřelenými góly, když Lněnička se blýskl hattrickem. Ojedinělé zaváhání dovolilo hostům dát čestný úspěch, jinak bylo korektně vedené střetnutí jednoznačné ve prospěch kandidáta na postup.

Fakta - branky: Lněnička 3, L. Pechanec 2, Faltys, R. Prokop – M. Hlubinka. Rozhodčí: Pokorný. Poločas: 3:1. Horní Újezd: Škeřík – J. Beneš, Faltys, R. Prokop, Fogl, Boček, Lněnička, J. Pechanec, Boštík, L. Pechanec, Láznický (Z. Beneš, Kovář, P. Prokop). Třebařov: Strnad – P. Hlubinka, Vais, M. Hlubinka, Sommer, Werner, Prokop, Novotný, Kurbel, Kytlica, Venzara.

Linhartice – Litomyšl B 6:0

Průběh utkání byl zcela jednoznačný ve prospěch domácího družstva a konečné skóre tomu také odpovídá. Metra byla po celou dobu zřetelně lepší, dařilo se jí i v zakončení a výsledkem byl půltucet v síti soupeře.

Fakta - branky: Vacek 2, Dvořák, T. Kelo, Radimecký, Křivánek. Rozhodčí: Hejl. Poločas: 3:0. Linhartice: Březka – Radimecký, Vacek, Grepl, P. Kelo, Holub, Kryštof, Bednář, D. Andrlík, T. Kelo, Konečný (M. Andrlík, Dvořák, Škrabal, Křivánek). Litomyšl B: Kačer – Vejman, Karal, Lněnička, V. Paclík, B. Bican, O. Beneš, Portlík, J. Beneš, Košín, Kavan.

Dolní Újezd B – Jaroměřice 5:1

Pořadí: 1. Horní Újezd (47), 2. Hradec nad Svitavou (45), 3. Opatovec (41), 4. Linhartice (36), 5. Bystré (36), 6. Rohozná (33), 7. Křenov (31), 8. Janov (31), 9. Jaroměřice (29), 10. Litomyšl B (25), 11. Jevíčko (24), 12. Dolní Újezd B (21), 13. Mladějov (21), 14. Třebařov (13).