Hradec je druhým sestupujícím, Cerekvice se přiblížila ke druhému místu

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Předposlední dějství nejvyšší okresní soutěže fotbalistů určilo, který tým doprovodí Křenov směrem do III. třídy. Sestupuje rovněž Hradec nad Svitavou, po porážce v Cerekvici pod ním definitivně „praskla větev.“

12.6.2018

Ilustrační foto.Foto: Jan Hendrych

Hradecké naděje přežily na stadionu u Loučné jenom do poločasu. To hosté ještě udrželi bezbrankové skóre, po přestávce ovšem soupeř potvrzoval kvality, zpřesnil hru a několik kombinací dotáhl i ke gólovému konci.

Ostatní celky, které se motaly okolo nebezpečného pásma, si mohou vydechnout. Z této skupiny bodovala pouze Trnávka, která zvládla derby v Křenově. Domácí sice dlouhou dobu vědí, že se s přeborem rozloučí, nicméně na jaře odvádějí ve většině střetnutí bojovné výkony a ani tento zápas nebyl výjimkou. Trnávečtí zlomili odpor protivníka třetí brankou v samotném závěru hrací doby.

Vítězství s pořadovým číslem 22 zaknihoval Janov. Stalo se tak v utkání průměrné úrovně proti Dlouhé Loučce. V prvním poločase se dlouho nedělo takřka nic, pak se domácí ujali dvoubrankového vedení, hosté za chvilku snížili z penalty a Janovští šli navíc do deseti. Po přestávce se sice Loučka snažila vyrovnat, ale gólman Beránek a vlastní střelecká nemohoucnost byli proti. Střídající Hájek následně navýšil náskok na 4:1 a domácí udrželi stoprocentní bilanci na vlastním hřišti.

Cerekvice kromě toho, že odeslala hradeckého rivala do nižší soutěže, současně výrazně podpořila svoje šance na druhou pozici v konečné tabulce. Odskočila totiž Jaroměřicím na rozdíl tří bodů, malohanácký celek odešel s prázdnou v Morašicích.

Vůně pečených makrel doprovázela loučení jevíčského týmu s jeho fanoušky a bylo to parádní představení. Ve 22. minutě byl stav 4:0 a jediným střelcem byl do té chvíle produktivní Štefl (byť první zásah byl označen za vlastní). V závěru poločasu se trefil pod břevno Goš a ve druhé půli dokončil demolici poličské rezervy svým druhým hattrickem za poslední dva zápasy T. Klein.

Bysterský nezmar Jaroslav Dittrich opustil v Linharticích branku a představil se v poli. Nebyl tam do počtu, gólem se podepsal pod výborný první poločas svého mužstva a hladkou výhru. A ještě nutno zmínit remízu v Opatově. Domácí, kteří vedli o dvě branky, plichtili poprvé v sezoně (!), zatímco konkurenti z Radiměři poosmé.

25. kolo:

Janov – Dlouhá Loučka 4:1

Fakta – branky: 74. a 84. Hájek, 26. M. Wejda, 36. Jirásek – 37. Kolísek (PK). Rozhodčí: Mačát. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (37. Zvěřina). Diváci: 80. Poločas: 2:1. Janov: Beránek – Zvěřina, Pirkl, Šváb, Prudil (55. Vašinka), V. Novotný (75. V. Wejda), Heger, Kubíček (68. Hájek), M. Wejda, Jirásek (60. F. Novotný), Boháček. Dlouhá Loučka: Rek – Balabán, D. Křivánek, Gregor (71. F. Bouček), P. Křivánek, Kolísek, Kolář, P. Bouček, Ševčík, P. Novotný, Neumann.

Opatov – Radiměř 2:2

Fakta – branky: 15. a 25. Křivka – 57. J. Trnečka, 70. Husak. Rozhodčí: Jureček. ŽK: 2:3. Diváci: 110. Poločas: 2:0. Opatov: Lukáš – Popelka, Prokop, Petruň, Lustyk, Křivka, Cimburek, Sedlák, Tůma (80. Kroupa), Vostřel (46. Zeman), Kalánek. Radiměř: Jedlička – Vach, T. Trnečka, Ondroušek (7. Fuchs, 66. Husak), Škranc, J. Trnečka, Doubek, Šmíd, Janků (53. Moravec), Kalod, Škorpík.

Linhartice – Bystré 2:5

Fakta – branky: 59. Kubálek (PK), 84. Andrlík – 14. a 29. Jukl, 26. J. Dittrich, 39. P. Lánský, 73. Bárta. Rozhodčí: Kaplan. ŽK: 1:1. Diváci: 92. Poločas: 0:4. Linhartice: Koutník – Prucek, Radimecký, Moravec, Rek, Bednář, Andrlík, T. Kelo, Mlčoch, P. Kelo, Kubálek. Bystré: J. Lánský – Janoušek, Puchar (46. Jílek), P. Lánský (60. Bárta), Oravec (60. Zahoran), Němec, Mužík, Peterka (71. Ficnar), Stoklásek, J. Dittrich (66. Jíra), Jukl.

Morašice – Jaroměřice 2:0

Fakta – branky: 12. Válek, 45. M. Štancl. Rozhodčí: Šourek. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 2:0. Morašice: Špinar – V. Štancl, Klement, Chmelík, D. Štancl, Skala, Tměj, Válek, Vopařil, Sokol (83. Kopecký), M. Štancl (53. Janypka). Jaroměřice: Továrek – Jakab (49. Šebek), J. Valenta, Gecl, Hrbata, Švec, Seidl, Vacula, Mooz, M. Valenta, Valášek (85. Popelář).

Křenov – Městečko Trnávka 1:3

Fakta – branky: 13. Bednařík – 35. a 50. Stenzl, 86. Šašinka. Rozhodčí: Jalový. ŽK: 1:1. Diváci: 123. Poločas: 1:1. Křenov: Gallik – Vašíček, Kalášek (46. Helebrand), Darmo, Nárožný, J. Kozelek, F. Klimeš (70. Velička), Navrátil, P. Kozelek (65. Peterka), Dvořáček, Bednařík. Městečko Trnávka: Skočovský – Kleveta, Makrlík, Kolář (71. Šteffek), Kumstýř, Dominik Továrek, Neubauer, Randula (46. Dušan Továrek), Šašinka, Stenzl, Kolínský.

Cerekvice – Hradec 4:0

Fakta – branky: 52. a 67. F. Pražák, 62. Malý, 71. Uher. Rozhodčí: Štusák. ŽK: 0:3. Diváci: 74. Poločas: 0:0. Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil (85. Kalousek) – Kromichal, Pachta, R. Pražák, Růžek, Vomáčka (46. F. Pražák), J. Vostrčil (72. Netolický), Lorenc, Kusý, Malý, Uher. Hradec nad Svitavou: Milota – Čížek, Plesinger, Pechan, Smolej, Marek, Andrlík, Popilka, Olexík (81. Růžička), Jachan, Leitner.

Jevíčko – Polička B 8:0

Fakta – branky: 17., 19. a 22. (PK) Štefl, 56., 66. a 81. (PK) T. Klein, 13. vlastní (R. Čáslavský), 37. Goš. Rozhodčí: Frank. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 5:0. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, Vašíček (68. Müller), Goš, Vykydal (64. Vedra), Seknička, Bartuněk, T. Klein, Říha, Štefl, Linhart (46. Hofman). Polička B: Vraspír – Punar, R. Čáslavský, Klein (46. Cacek), Kučera, Stodola, Škorpík (52. Bačovský), D. Čáslavský, Vojta, Harašta, Ptáček.

1. Janov (68), 2. Cerekvice nad Loučnou (50), 3. Jaroměřice (47), 4. Bystré (46), 5. Morašice (45), 6. Opatov (43), 7. Jevíčko (38), 8. Radiměř (32), 9. Linhartice (32), 10. Městečko Trnávka (24), 11. Polička B (24), 12. Dlouhá Loučka (22), 13. Hradec nad Svitavou (18), 14. Křenov (8).

TJ Slavoj Cerekvice nad Loučnou

Nenechte si ujít toto prestižní sousedské derby, tentokrát v pohárovém vydání a na neutrálním hřišti!

středa 13. června 2018 v 18 hodin
stadion TJ Sokol Pomezí

12.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: . Pracoviště: T&t - trade holding s.r.o. - litomyšl (na lánech), Na Lánech, č.p. 105, 570 01 Litomyšl. Informace: Marie Lorencová, +420 461 611 357. Zdravotnictví - Zdravotnictví Sanitář, sanitářka, zdravotnický 21 000 Kč Sanitáři Sanitář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: péče o pacienty na lůžkovém oddělení LDN, NABÍZÍME: PP na dobu určitou, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Poličská nemocnice, s.r.o., Eimova, č.p. 294, 572 01 Polička. Informace: Andrea Křivková, +420 777 748 672. Výroba - Pomocní pracovníci údržby budov a souvisejících 25 500 Kč Pomocní pracovníci údržby budov a souvisejících prostor Pracovník údržbářské čety. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25500 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Firma sváží údržbáře na pracoviště ze Svitav, Hradce nad Svitavou, Březové nad Svitavou a blízkého okolí., , POŽADAVKY: strojní průkaz podmínkou, spolehlivost, zodpovědnost, zručnost, vysoké pracovní nasazení, flexibilita, práce v kolektivu, NABÍZÍME: PP na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou, práci v prosperující firmě, prémie, věrnostní odměnu, odměnu za neabsenci, příspěvek na stravování, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Mach drůbež a.s., Partyzánská, č.p. 322, 570 01 Litomyšl. Informace: Dagmar Myšková, +420 461 616 111. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 18 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič nákladního vozidla. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: řízení nákladního vozidla (přeprava ryb, materiálu, dřeva), částečně i manuální práce při výlovech rybníků, POŽADAVKY: vztah k přírodě, rybám, NABÍZÍME: roční příspěvky až do hodnoty 20.000,- Kč (stravenky, příspěvek na životní pojištění, příspěvek na dojíždění do zaměstnání, atd.), KONTAKT: osobně (Sokolovská 121, Litomyšl), telefonicky (7-15h), e-mailem. Pracoviště: Rybářství litomyšl s.r.o., Sokolovská, č.p. 121, 570 01 Litomyšl. Informace: Jindřich Groulík, +420 723 827 578.

Céčko ztratilo šlágr v Boršově

Svitavy vs. Moravská Třebová.

Z boje o čelo se stala exhibice

-

Kohoutí cestu k vítězství vydláždil v Litomyšli třígólový střelec Filip

Svitavsko /KRAJSKÝ HOKEJ/ - Pátým kolem pokračoval nový ročník krajské hokejové ligy Pardubického kraje. Bylo to dějství, které se neslo ve znamení poměrně dramatických průběhů utkání, což v některých případech dost překvapilo.