Jaké dojmy v nich zanechalo poslední kolo, to pochopitelně zcela odpovídá výsledkům. Plně spokojeni jsou ve Svitavách a ve Třebové.

Moravská Třebová – Polička 2:0

Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: S naším závěrečným podzimním vystoupením jsem spokojen. S diváky jsme se rozloučili solidním výkonem. Po dobré dvacetiminutovce z naší strany přišla rozháranější fáze, ale ve druhém poločase jsme už soupeře přehrávali, vypracovali si daleko více šancí a vyhráli naprosto zaslouženě, i přes dvě neproměněné penalty. Myslím, že naše celkové umístění je odpovídající kvalitě tohoto týmu.

František Švec, hrající trenér SK Masokombinát: Ve veliké zimě byl k vidění fotbal slušné úrovně. V prvním poločase jsme možná měli více náznaků šancí, ale nedotáhli je. Klíčové byly okamžiky po změně stran. Nedali jsme tutovku z malého vápna, minutu nato nás soupeř potrestal. Museli jsme hru více otevřít, díky čemuž se domácí dostávali do brejků. Jeden z nich skončil penaltou, naštěstí nás Prokop udržel ve hře. Pořád za stavu 1:0 jsme měli opět jasnou šanci, nedali ji, a Slovan z dorážky druhé penalty završil výsledek. Pro nás to bylo trochu smolné utkání, výkon nebyl špatný. Bohužel nám v závěru podzimu totálně odešla střelecká produktivita, a to nejen u jednoho, ale u všech hráčů. Kdybychom ten gól dali, mohlo derby dopadnout jinak, jenže nám střelba odešla.

Svitavy – FK Pardubice B 4:0

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale tak jednoduché to nebylo. Hřiště kombinaci moc nepřálo, což jsme my věděli a soupeř také rychle pochopil, takže se hrálo jednoduše a víceméně vzduchem. Přesto jsme měli v první půli dvě dobré šance, soupeř vystřelil snad jednou. S přibývajícím časem to vypadalo, že kdo dá první gól, ten bude mít hodně blízko k výhře. Naštěstí se to povedlo nám, když Čížek stál po přímém kopu tam, kde měl. Pak se konečně trefil Frolo a bylo rozhodnuto, soupeř zbytek zápasu trochu vypustil a my v pohodě potvrdili podzimní druhé místo.

(rh, mo)