Jiskra si v prestižním měření sil poradila s Poličkou díky šťastné střele z poslední pětiminutovky a v dalším kole se střetne s týmem Lanškrouna. Pomezí doma jasně přejelo Žamberk, který k poháru přistoupil tak, jak u něho bylo v minulosti zvykem, a výrazně domácím postup usnadnil. Příštím protivníkem Pomezí bude v závěru srpna Choceň.

Litomyšl – Polička 2:1

Oba protivníci nastoupili do zápasu v silných sestavách a to se odrazilo na hře, která především v prvním poločase snesla parametry mistrovského utkání. Nástup vyšel lépe Poličce a ta po necelých dvou minutách vedla poté, co se do šestnáctky chytře prosmýkl O. Petr a přehodil bezmocného Krále – 0:1.

Po tomto lehce šokujícím začátku se hrál vyrovnaný fotbal v dobrém tempu a s řadou důrazných osobních soubojů. Domácí měli o něco více ze hry a zejména rychlý J. Paclík dělal na pravé straně zálohy obraně soupeře značné problémy. Z několika jeho průniků a ostrých přihrávek před branku ovšem Jiskra nedokázala nic vytěžit.

Na vyrovnání se čekalo do 33. minuty a překvapeni z toho byli snad úplně všichni. To bylo tak. Po standardní situaci a závaru před pokutovým územím skončila nepovedená střela u M. Haška stojícího, jak se alespoň na první pohled zdálo, jasně v ofsajdu. Leč jeden z poličských zadáků se přitom krutě „zapomněl" za obrannou linií, asistent nemával a domácí kapitán už měl jednoduchou pozici, byl před Slaným naprosto sám – 1:1.

Po změně stran nebylo derby tak zajímavé jako v úvodní části, neboť ubylo vzruchu před oběma brankami. Hrálo se převážně ve středu pole, od kopaček se několikrát také solidně zajiskřilo, ale střelba byla spíše sporadická. A jestliže už nějaká byla, tak málo nebezpečná, jako v podání Kundery na jedné a Stejskala na druhé straně.

Všechno tedy pozvolna směřovalo k tomu, že si rivalové vyzkoušejí střelbu pokutových kopů. To by však nesměla přijít 85. minuta, kdy se po nenápadné akci dostal za vápnem ke střele J. Paclík a teč bránícího hráče způsobila, že balon nabral jiný směr, než čekal Slaný, a zapadl do sítě – 2:1. Hosté se v závěru ještě pokusili o vyrovnání, dostali se k několika rohům a zblokovaným pokusům, ale porážku neodvrátili. Do třetího kola jde Litomyšl.

„Jsem rád, že Polička přijela kompletní, takže se jednalo o kvalitní přípravu. Se silným soupeřem jsme dokázali herně držet krok a to je určitě pozitivní," pochvaloval si trenér Jiskry František Jandáček. „První poločas se mi líbil, myslím, že se hrál pěkný fotbal. Druhý byl trochu rozháraný. Zápasu by asi slušela remíza a penalty, protože náš druhý a vítězný gól byl z kategorie šťastných," dodal litomyšlský kormidelník.

„Utkání splnilo svůj účel, byli jsme v něm nuceni hrát naplno, prověřilo to i hráče, kteří by normálně nehráli v základní sestavě. Soupeř byl důraznější než my, zasloužil si vítězství, šel více za ním, bojoval a nakonec se k němu přiklonilo sportovní štěstí," hodnotil střetnutí trenér Poličky Roman Kysilko.

Branky: M. Hašek, J. Paclík – O. Petr. Rozhodčí: Růžička. Poločas: 1:1.

Litomyšl: Král (Kačer) – Urban, Prokop, M. Hašek, Drahoš, J. Paclík, Sršeň, Černý, Kristek, Štoudek, P. Malý (P. Kundera, Žídek, Rumler, Vomočil). Polička: Slaný – Škoda, Pavliš, Jílek, Mužík, Klein, Brůna, O. Petr, D. Kučera, Poul, Navrátil (Z. Stodola, Stejskal).

Pomezí – Žamberk 4:0

Utkání se hrálo jasně v režii domácích fotbalistů, kteří neškodného protivníka přehráli a přestříleli bez sebemenších potíží. „Kluci předvedli solidní výkon, výhra byla zcela zasloužená. Nehodnotím přístup soupeře k poháru, to je jeho věc. My jsme ho vůbec k ničemu nepustili. Výsledku ale nepřikládám velký význam, pořád se jednalo o přípravu. Zdá se však, že v našem týmu se něco mění k lepšímu, byť nedostatky stále jsou," řekl trenér Vítězslav Kotásek.

Fakta: Branky: M. Nespěšný 2, Ehrenberger, Jar. Svoboda. Rozhodčí: Vaněk. Poločas: 2:0.

Pomezí: Kotouček – Stýblo, Coufal, Zahoran, Mička, Jožák, L. Roušar, Ehrenberger, Krajíček, J. Nespěšný, M. Nespěšný (Drobný, Jar. Svoboda).