V béčku překvapil Horní Újezd výhrou v Kunčině a dařilo se i Kamenné Horce, která zdolala doposud neporažené Jablonné. Svitavské béčko splnilo roli favorita v utkání proti Dlouhé Loučce, naopak poličská rezerva po domácícm nezdaru klesla na samotný chvost tabulky.

SKUPINA A

Cerekvice – Sezemice 2:0

Do utkání vstoupil lépe Slavoj, když soupeře mačkal, měl častěji míč na kopačkách, ale nedokázal využít velkých šancí, jako tomu bylo v případech R. Šedy a Hovorky. Na druhé straně se dostali do gólovky i hosté, proti byl ovšem vynikající zákrok brankáře Kusého. Ve 35. minutě zahrával standardku Lorenc a ve vápně se nejlépe orientoval M. Šeda – 1:0. Ve druhé půli se obrázek hry změnil. Hosté začali tlačit, naopak hráči Slavoje nedokázali podržet balon, z čehož pramenil sílící nápor a tím pádem i velké možnosti Sezemic, při nichž se výbornými zákroky vytáhl Kusý. Rozhodnout mohl po přihrávce Brychty R. Šeda, jenže loženku neproměnil. Až v 75. minutě se z brejkové situace řítil sám na brankáře Hovorka a po kličce podtrhl konečný výsledek – 2:0.

Branky: M. Šeda, Hovorka. Rozhodčí: Nováková. Poločas: 1:0. Cerekvice nad Loučnou: Kusý – Kříž, Pachta, M. Šeda, O. Jetmar, Růžek, R. Pražák, Lorenc (40. V. Jetmar, 83. Vostrčil), Hovorka, Brychta (87. F. Pražák), R. Šeda (75. Teplý).

Starý Mateřov – Řečany  6:0 (3:0). Branky: Hlaváček 2, Fenyk 2, Zezula, Klíma z pen. Nasavrky – Stolany 1:0 (0:0). Branka: R. Michek. Rohovládova Bělá – Proseč 0:2 (0:1). Branky: M. Marek, Jar. Marek. Chroustovice – Horní Ředice 0:5 (0:2). Branky: Dědič 2, Skalický, Dujsík, Hrubý. Sruby – Choltice 3:3 (1:1), pen. 3:0. Branky: Jiráský, Dušek, Novotný – Viselka, Urbanec, Mach. Hlinsko B – Dobříkov 0:5 (0:5). Branky: Klapal 2, Rydval 2, Ševčík.

1. Dobříkov (15), 2. Rohovládova Bělá (13), 3. Proseč (12), 4. Stolany (11), 5. Starý Máteřov (10), 6. Sruby (10), 7. Nasavrky (9), 8. Horní Ředice (9), 9. Sezemice (9), 10. Choltice (6), 11. Cerekvice nad  Loučnou (6), 12. Řečany nad Labem (6), 13. Chroustovice (5), 14. Hlinsko B (5).

SKUPINA B

Svitavy B – Dlouhá Loučka 3:0

Domácí v roli favorita nezahráli právě přesvědčivě a od začátku hráli se soupeřem spíše přetlačovanou bez střelby a bez šancí. Tu první vyprodukovali ve 22. minutě, jenže ránu k tyči vyrazil dvaašedesátiletý (!!) Oldřich Plch v brance Loučky jako zamlada. Domácí gólu přece jen docílili, a to klasicky „do šatny", když po nenápadné akci dorážel Ryšavý. Druhý poločas se vlekl ve stejném duchu. Občas jakýsi náznak možnosti, ale jinak hlavně fauly. Postupem času Svitavy přebraly iniciativu, ale hlavně díky tomu, že hosté odcházeli fyzicky. Přidaly ještě dva trefy, Ryšavý dal svoji druhou, Scheib se rovněž zapsal do listiny střelců, ale další, i tutové, šance se už neujaly.

Branky: Ryšavý 2, Scheib. Rozhodčí: F. Bednář. Poločas: 1:0. Svitavy B: Stehlík – Kyncl, Škeřík (72. Švec), O. Urban, D. Jukl, Gregor, Bartoš, Říha, L. Jukl, Scheib, Ryšavý (87. Andrle). Dlouhá Loučka: Plch – Blecha, Neumann, Kolísek (71. Bubeník), Jochec, Gregor, Křivánek, J. Kolář, P. Chromý, Šmíd, Sedláček.

Kunčina – Horní Újezd 1:2

Od začátku bylo znát, že hosté přijeli napravit minulé pokažené zápasy a bojovat o body. V prvním poločase se dlouho nedělo nic zásadního (až na zahozenou loženku Tlustoše), v jeho závěru se ale děly věci. Nejprve ve 40. minutě pro hrubce Hutiry přišel lehce ke gólu Kusý – 1:0. Ještě do přestávky se ujala rovněž pěkná akce domácích, na jejímž konci stál Tlustoš a srovnal. Po přestávce chtěli domácí otočit vývoj, ale jejich hra byla netrpělivá a zakončení slabé. Újezdští si navíc počkali na další chybu protivníka a Kusý ji po Prokopově přihrávce v 67. minutě potrestal. Nervózní domácí se proti obětavému soupeři už neprosadili a ten mohl slavit nečekaný tříbodový přírůstek.

Branky: Tlustoš – Kusý 2. Rozhodčí: Trocha. Poločas: 1:1. Kunčina: Hutira – Krepl, Pešava (46. Šír), Eliáš, Švanda, T. Brychta, Tlustoš, Kubín (18. O. Brychta), Šmehlík, Hlubinka (73. Šejnoha), J. Spálenský. Horní Újezd: Škeřík – J. Beneš, Fógl, Hájek, Chadima (59. Láznický, 88. Žďára), Lněnička, P. Prokop, J. Pechanec, L. Pechanec, Kusý, Kmošek.

Kamenná Horka – Jablonné 2:1

Utkání solidní úrovně rozehráli domácí perfektně, neboť ve 2. minutě posadil Škáva z rohového kopu míč na hlavu Halamky – 1:0. Zajímavé akce se poté střídaly na obou stranách, ke konci poločasu to dvakrát nebezpečně zkusil třeba hostující Prokopec, ale Horka těsné vedení držela. Po pauze ho mohla zvýšit, ale jak Škávu, tak Juříka vychytal gólman Šlahora. Hosté ve snaze vyrovnat stupňovali tempo a jejich úsilí došlo naplnění v 74. minutě, když po nenápadném protiútoku zůstal ve vápně nepokrytý Krejsa a překonal Vraspíra – 1:1. Už to vypadalo na remízu, ale tři minuty před závěrem dostali domácí výhodu trestného kopu z dobré pozice a Škáva s ním naložil dokonale. Krásnou střelou přes zeď nedal brankáři naději a zajistil Horce cenné vítězství.

Branky: Halamka, Škáva – Krejsa. Rozhodčí: Smitka. Poločas: 1:0. Kamenná Horka: Vraspír – Richter, Mach, Svoboda, Nekvinda, Bulva, Jiroušek, Škáva, Juřík (90. Dokoupil), Halamka (70. Bubela), Nedoma.

Polička B – Lanškroun B 1:2

Domácí zahájili snahu o potřebné body dobře a jejich víkendový střelec Pavliš otevřel po deseti minutách skóre. Byl ale jediným z poličských hráčů, kdo se dokázal prosadit, což bylo na úspěch málo. Pojistku se nepodařilo přidat a to se stalo družstvu osudným. Po přestávce hosté zvýšili aktivitu a dvěma zásahy v rozmezí osmi minut otočili výsledek ve svůj prospěch. Závěrečná snaha Poličky o vyrovnání byla marná, což pro ni znamenalo, že se dostala na nelichotivou poslední pozici.

Branky: Pavliš – Mizerák, Komínek. Rozhodčí: Jehlár. Poločas: 1:0. Polička B: J. Dittrich – Scheib, Pavliš, Pavlík, Bureš (75. Ptáček), V. Netolický (75. Vojta), Petr, Kysilko, L. Findejs (63. Andrle), R. Netolický, Dobiáš (46. Kubát)

Řetová – FC Jiskra 2008 2:5 (1:3). Branky: Hůlka z pen., Chudý – Matoulek 2, Šmolík 2, Ježek. Verměřovice – Libchavy 0:2 (0:0). Branky: vlastní, Paukert. Sloupnice – Semanín 1:2 (1:1). Branky: Vondra st. – Hajdari, Špatenka.

1. Libchavy (18), 2. Jablonné nad Orlicí (15), 3. Semanín (15), 4. Svitavy B (14), 5. FC Jiskra 2008 (12), 6. Kamenná Horka (9), 7. Lanškroun B (8), 8. Kunčina (7), 9. Verměřovice (6), 10. Řetová (5), 11. Dlouhá Loučka (5), 12. Horní Újezd (5), 13. Sloupnice (4), 14. Polička B (3). (rh, mo)