Jednak je III. třída rozdělena do dvou skupin, jednak o dvou postupujících týmech nerozhodne pořadí po dlouhodobé části, nýbrž vyřazovací boje v baráži.

Na podzim bylo odehráno celkem jedenáct kol, na jaře je na programu zbylých sedm a poté přijde na řadu zmíněná novinka. Do baráže postoupí tři nejlepší družstva skupiny A i skupiny B. V prvním kole na sebe narazí druhé týmy proti třetím. Hrát se bude na jeden zápas na hřišti druhých celků. Pokud střetnutí skončí nerozhodně i po prodloužení, postoupí domácí celek, aby byly zvýhodněny jím dosažené výsledky v základní soutěži.

Dva postupující ze semifinále následně vyzvou vítěze základní části a tady už půjde o postup. Hrát se přitom bude na dva zápasy s tím, že odvety se uskuteční na hřištích vítězů základní části. I zde platí jejich zvýhodnění, takže pokud bude po dvou utkáních shodný součet bodů i skóre, tak si postup do okresního přeboru zajistí vítězové ze základních skupin. V žádném případě tak nebudou rozhodovat rozstřely ze značky pokutového kopu.

Ale nyní už k odehranému podzimu. Ve skupině A se velice brzy ukázalo, že rezervní kolektivy z Morašic a Janova na svoje konkurenty nestačí a boj o „trojku“ se tudíž zúžil na sedm zbývajících družstev.

Nejlépe zvládl první fázi sezony Horní Újezd, jenž se otřepal ze sestupu z okresního přeboru a v deseti zápasech neokusil hořkost porážky. Neoslnil nějakými drtivými výhrami, ale udržel si stabilní formu a ta mu zajistila čtyřbodový náskok na druhý Hradec. O první místo bude muset ještě bojovat, ale účast v baráži by mu uniknout jistě neměla.

Ve hře o další dvě „vstupenky“ do baráže je však celá zbývající šestice týmů. Druhý Hradec nad Svitavou a třetí Radiměř sice lehce odskočily, ovšem pozor, celky Rohozné a Vendolí mají o jeden sehraný zápas méně a bodové manko ještě mohou zlikvidovat.

A nelze zapomenout ani na Trstěnici s nejlepším kanonýrem III. třídy Radkem Mandlíkem. Poslední slovo rozhodně neřekla ani Jedlová. Kdo bude chtít do baráže, musí se v první řadě vyhnout zaváhání s nejslabší dvojicí. Ze vzájemných střetů vyrovnaného zbytku pole se však může zrodit ještě mnoho zajímavého.

Podzim bohužel přinesl dva zádrhely. Prvním byla kontumace duelu Trstěnice – Radiměř z důvodu pochybení vedení družstva Radiměře (jak by se hostům ty tři body, které původně uhráli na trávníku, hodily…). I u druhého případu asistovala Radiměř, tentokrát ale nevinně, když jejich zápas proti Rohozné nechala řídící komise opakovat kvůli závažné chybě hlavního rozhodčího.

Skupina B má ještě jasnějšího lídra v celku ze Starého Města. Ten ztratil body jen za dvě remízy, jinak si na svém rekonstruovaném stadionu i na hřištích protivníků počínal suverénně a pokud na jaře totálně neselže, půjde do baráže z nejvýhodněj­šího místa.

Na další dvě příčky je však široký počet kandidátů. Mezi nimi nechybí Opatovec, který se během podzimu skvěle rozehrál a kdyby nepochopitelně nepodlehl doma poslednímu Koclířovu, byl by na tom ještě lépe. Třetí je Trnávka a to přitom vstřelila jen čtrnáct gólů. Na druhou stranu však pouhých sedm inkasovala.

Na baráž si brousí zuby také v Březové, Třebařově nebo v Křenově. Tento tým mimochodem nastřílel sedmatřicet branek a v tomto ohledu nemá v regionu konkurenci. Úplně mimo hru jsou stejně jako v áčku zřejmě dva týmy: Koclířov, s nímž se na chvostu soutěže počítalo, a Boršov, který ziskem šesti bodů zklamal.

SKUPINA A – střelci – podle oficiálních zápisů

TJ Horní Újezd (23 branek): 5 – Kusý, 4 – Boštík, Boček, 3 – Pechanec, M. Faltys, 1 – Chládek, P. Kučera, vlastní (Trstěnice), Z. Beneš.

TJ Hradec nad Svitavou (30): 11 – Jachan, 6 – Kocián, 4 – Lopaur, 3 – Šilhart, L. Zedník, 1 – Girga, Slezák, vlastní (Morašice B).

TJ Radiměř (31): 7 – Kalod, 5 – Mauer, 4 – J. Trnečka, Ondroušek, 3 – Bubela, Štěrba, 2 – Nekvinda, 1 – Doubek, T. Trnečka, Beneš.

SK Rohozná u Poličky (22): 6 – Baldík, 5 – K. Moravec, R. Jandl, 2 – Mareš, 1 – Pavlík, J. Mauer, Sauer, Kadlec.

Sokol Jedlová (23): 7 – Čermák, 5 – Malý, 4 – P. Lánský, 3 – Soukal, 2 – Bouška, 1 – Lelek, Popelka.

Sokol Trstěnice (24): 12 – Mandlík, 3 – Hanus, kontumace (Radiměř), 2 – Sigl, Mojdl, 1 – Cacek, Pechr.

Sokol Vendolí (27): 7 – R. Milota, 5 – Strýček, 2 – Mráz, T. Hladík, L. Fuchs, P. Fuchs, Pisca, 1 – T. Fuchs, M. Hladík, Buchta, Čejka, Svatoň.

Sokol Morašice B (6): 1 – Kalibán, Novák, Mach, P. Vomáčka, P. Částek, Bakeš.

Sokol Janov B (9): 2 – Maloch, 1 – Boštík, J. Pešina, Vašinka, Kabrhel, Mir. Wejda, L. Zvěřina, F. Pešina.

SKUPINA B – střelci – podle oficiálních zápisů

TJ Staré Město (31 branek): 10 – P. Němec, 4 – Havlík, L. Němec, 3 – Trnka, Šťastný, 2 – J. Hájek, 1 – Holas, Dostál, Mar. Kozák, R. Cápal, vlastní (Městečko Trnávka).

Sokol Opatovec (20): 8 – J. Kalánek, 4 – J. Telecký, 2 – Chvála, T. Telecký, J. Merkuda, 1 – Jokeš, vlastní (Boršov).

Sokol Městečko Trnávka (14): 3 – R. Šašinka, V. Michalčák, 2 – Kleveta, 1 – Kolínský, Kubálek, Jedlička, Janík, Seidl, Hensl.

Sokol Březová nad Svitavou B (24): 6 – Kutlák, 5 – M. Stupka, 4 – Svoboda, 3 – Valter, 2 – J. Stupka, 1 – Štefl, Ducháček, Štoudek, Švancara.

TJ Křenov (37): 10 – Bednařík, 8 – J. Kozelek, 7 – Zemánek, 6 – P. Kozelek, 3 – Navrátil, 2 – Darmo, 1 – Dvořáček.

Sokol Třebařov (19): 5 – V. Sommer, 3 – Bartoš, Kytlica, J. Eliáš, M. Eliáš, 1 – Hradil, M. Hlubinka.

Sokol Chornice (20): 4 – O. Kraus, 3 – Pa. Bohatec, 2 – Randula, L. Slabý, M. Kraus, 1 – Vodák, Juračka, Petružálek, Tlustoš, Štefl, Černohous, P. Krč.

SKP Slovan Moravská Třebová C (19): 4 – Smékal, Buček, 3 – Fikr, 2 – Širůček, Matoušek, 1 – Havlík, Otáhal, Zelinka, Maleňák.

Sokol Boršov (16): 5 – Doseděl, 4 – Pokorný, 2 – Balabán, 1 – Čonka, Babič, Burda, Stara, Hanák.

SK FC Koclířov (7): 4 – Savočka, 1 – Břeň, Poláček, Uchytil.