Svitavy -Dvě novinky přineslo další dějství okresního přeboru fotbalistů. Horka vystřídala Čistou na třetí pozici, klíčový záchranářský souboj zvládla lépe Radiměř a poslední Opatov na ni rázem ztrácí tři body.

6.5.2008

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Radiměř – Opatov 4:2
Boj o Černého Petra zahájili domácí rychlým vedoucím gólem, na který však hosté odpověděli a totéž se opakovalo ještě jednou. Radiměřští se však nenechali vyvést z konceptu, znovu soupeře přitlačili a dalšími góly duel rozhodli. Fakta – branky: Kovář 2, Mauer, Karlík – Bureš, Petrůň. Rozhodčí: Hnát (Svitavy) ŽK 2:4, diváků: 100, poločas: 2:1. Radiměř: Jedlička – Šlesinger, Bubela, Olšer, Nekvinda, Peterka, Ondroušek, Karlík, Mauer, Satrapa, Kovář (Bednář, Fuchs). Opatov: Navrátil – Popelka, Bureš, Petrůň, Fukar, Havlát, Kalánek, Vostřel, Zeman, Křížek, Krhoun (Jiráček, Matouš).

Mladějov – Janov 5:2
Tatran šel do vedení, hosté na přelomu poločasů stav otočili, ale brzy bylo srovnáno. Klíčové chvíle přišly v 60. minutě: hosté kopali penaltu, proměnili, ale rozhodčí ji nechal opakovat a druhý pokus šel do břevna. Poté se probudil domácí střelec Seryn a hattrickem za 12 minut stanovil skóre, které je pro hosty kruté. Fakta – branky: Seryn 3, Kudyn, R. Abraham – Šváb (PK), Novotný. Rozhodčí: P. Dvořák (Svitavy), ŽK 3:3, diváků: 100, poločas: 1:1. Mladějov: Paar – Šteffek, Kudyn, Marek, Suchý, Seryn, Satler, P. Němec, Matoušek, R. Abraham, Sekanina (R. Němec, Doleček, Prusák). Janov: Popelka – Novotný, Johan, Vašinka, Boštík, Šváb, Klejch, Vl. Wejda, J. Záleský, Zvěřina, Jireček (P. Záleský).

Jevíčko – Březová n. S. 4:0
Lídrovi konečně vyšlo domácí utkání narušené náhlou bouřkou podle představ. Vydařený vstup korunoval dorážkou Seknička, ve 25. minutě si hosté dali po rohu vlastence. I ve druhé půli si favorit udržoval herní převahu, kterou přetavil v další dva zásahy a přesvědčivé vítězství. Fakta – branky: Seknička, Marván, Přikryl, vlastní. Rozhodčí: Nečas (Letovice), ŽK 1:2, diváků: 100, poločas: 2:0. Jevíčko: Navrátil – Továrek, Z. Klein, Vykydal, Khýr, Deutsch, Seknička, Vafka, Čekal, Marván, Schuppler (Přikryl, Palenčár). Březová nad Svit.: Fadrný – Tapšík, Vancl, Sýkora, Dušek, Zelený, Valter, Mikolín, Holas, Kutlák, Stupka (Štefl).

Kam. Horka – Dl. Loučka 2:1
Hrál se pěkný otevřený fotbal z obou stran. Ve 38. minutě skóroval z vápna Mach. Těsně před přestávkou však z přímého kopu srovnal J. Kolář a v nástupu do druhé půle trefil Hank tyč! V 56. minutě se radoval Škáva, po hrubce obrany šel sám na bránu a proměnil. Hosté se snažili nadále útočit, ale vyrovnat se jim nepovedlo, v nervózním konci ještě domácí spálili několik gólovek. Fakta – branky: Mach, Škáva – J. Kolář. Rozhodčí: Kvapil (Svitavy), ŽK 2:3, diváků: 80, poločas: 1:1. K. Horka: Hasenöhrl – Mráz, Letocha, Tesař, Weber, Škáva, Mach, Dokoupil, Lelek, Bubela, Z. Opršal (Chaloupka, Bartošek). Dl. Loučka: Čechal – Kralovič, Gregor, Blecha, P. Kolář, Dítě, Straka, R. Kolář, J. Kolář, Hank, Jochec (Opršal).

M. Trnávka – Linhartice 4:1
Domácí podali nejlepší jarní výkon. Do vedení je poslal ránou ze 30 metrů Šašinka, do druhé půle pak Sokol vlétl jako velká voda, v 72. minutě byl stav 4:0 a Metra jen kosmeticky korigovala. Fakta – branky: Šašinka, Konečný, Bohatec, J. Stenzl – Škrabal. Rozhodčí: J. Brychta (Kunčina), ŽK 2:1, diváků: 80, poločas: 1:0. Městečko Trnávka: Skočovský – Kleveta, Janík, Toman, Hensl, Pokorný, Šašinka, Kubálek, Makrlík, Konečný, Pe. Bohatec (Hank, J. Stenzl). Linhartice: Tichý – Kelo, Suchý, Kolísek, Prucek, Langr, Heger, Šmída, Andrlík, Kryštof, Lébiš (Škrabal, Musil, Křivánek).

Jaroměřice – Cerekvice 2:4
Dvě třetiny zápasu se hrál velice pěkný fotbal, ve kterém domácí otočili nepříznivý vývoj z 0:1 na 2:1. Pak vyrovnal Vomočil a po vyloučení Růžka přibylo emocí. Přesilovka ale domácím nesvědčila a dvakrát v ní inkasovali. Fakta – branky: Švec, Dračka – Valla, Vomočil, Schauer, Pražák. Rozhodčí: Křišťál (Mor. Třebová), ŽK 0:4, ČK 0:1, diváků: 85, poločas: 1:1. Jaroměřice: Jos. Valenta – Jan Valenta, M. Valenta, Vybral, Dračka, Jedlička, Vykydal, Švec, Václavek, Rádek, Zverbík (Antošovský). Cerekvice: Kusý – Kubatka, Teplý, Malý, Schauer, Pražák, Růžek, Šmidt, Šeda, Vomočil, Valla (Jetmar, Vomáčka).

Bystré – Čistá 3:1
Dobrý úvod korunovali domácí proměněnou penaltou a dalšími šancemi, pak ale polevili, soupeř toho využil a také z pokutového kopu srovnal. Vše důležité se odehrálo od 80. minuty. Střídající Putnar nejdřív přeloboval Hondla, aby vzápětí z „voleje“ zpečetil výsledek. Fakta – branky: Putnar 2, Cupal – P. Stříteský. Rozhodčí: Urban (Litomyšl), ŽK 2:3, diváků: 120, poločas: 1:1. Bystré: Pachovský – Jílek, Vomočil, Dvořák, Neudert, Vodička, R. Kavan, Cupal, Valach, Soukeník, Dittrich (Putnar, P. Kavan). Čistá: Hondl – O. Nepraš, J. Stříteský, J. Kmošek, Rožek, P. Kmošek, P. Stříteský, Klusoň, M. Stříteský, D. Nepraš, Žídek (Tomášek, Kostlán).

6.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 11 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK V CHARITNÍ PEČOVATELSKÉ SLUŽBĚ A V DENNÍM STACIONÁŘI DOMEČEK. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT: písemně (náležitosti přihlášky do výběrového řízení: ručně psaný motivační dopis, strukturovaný životopis. Životopis doplňte, prosím, o následující prohlášení:, "Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu podkladů pro inzerovanou pracovní nabídku dávám, ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k jejich zpracování a uchovávání"), , Přihlášky zasílejte do 25. 6. 2018 na adresu: Charita Moravská Třebová, Svitavská 44, 571 01 Moravská Třebová - obálku označte heslem „VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ“, nebo scanem na e-mail: ludmila.dostalova@mtrebova.charita.cz. Vybraní zájemci budou pozvání k přijímacímu pohovoru, který proběhne v termínu od 27. – 29. 6. 2018. Charita Moravská Třebová si vyhrazuje právo nevybrat žádného zájemce.. Pracoviště: Charita moravská třebová - moravská třebová (svitavská), Svitavská, č.p. 655, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Ludmila Dostálová, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 9 832 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9832 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT: telefonicky. Pracoviště: Gymnázium aloise jiráska, litomyšl, t. g. masaryka 590, T. G. Masaryka, č.p. 590, 570 01 Litomyšl. Informace: Eva Kmošková, +420 468 008 953.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADAVKY: ŘP skupiny B, způsobilost dle vyhlášky 50/78 Sb., KONTAKT: telefonicky. Pracoviště: Pavel kopsa, náměstí Míru, č.p. 75, 568 02 Svitavy 2. Informace: Martin Kopsa, +420 604 838 624.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 25 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Řidič - skladník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: ŘP skupiny B, C+E, profesní průkaz, oprávnění VZV výhodou , NABÍZÍME: stravenky, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Stavebniny stupka s. r. o. - svitavy, Hlavní, č.p. 399, 568 02 Svitavy 2. Informace: Miroslav Stupka, .

Ostatky rektora Stříteského se vrátí na hřbitov.

Ostatky rektora Stříteského se vrátí na hřbitov

Piano u obřadní síně v Lanškrouně.

Přijďte si zabrnkat k obřadní síni na piano

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Pět absolventů má diplomy

Moravská Třebová - Zájem o studium vyšších odborných škol postupně klesá. Stejně jako ve vojenské škole v Moravské Třebové.

Sběr pro děti, či soutěž rodičů?

Litomyšl – Sběr papíru patří k tradičním akcím na základních školách v celém okrese. Děti ze Základní školy U Školek v Litomyšli byly nejlepší ve městě. Za to jim patří Perníková popelnice, kterou získala Litomyšl v krajské soutěži.