I. B třída: Horka sestupuje po penaltě v 89. minutě

SVITAVY -Sobotní program v krajské fotbalové I. B třídě Pardubicka mohl rozhodnout o záchraně okresních mužstev, případně o sestupu některého z nich. Existovala reálná naděje na udržení všech „našich“ týmů a ještě v 89. minutě zápasu Kamenná Horka – Vysoké Mýto B to tak vypadalo, pak však přišla penalta a vyrovnání hostů na 2:2. V ten moment musela Horka čekat na výsledek nedělního utkání Česká Třebová B – Verměřovice, v němž domácí rezerva nabídnutou šanci využila a zachránila se v této skupině I. B třídy právě na úkor K. Horky.

18.6.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník: Jaroslav Kicl

Svitavy B – Dolní Újezd B 0:2

Hosté přijeli s jasným cílem získat alespoň bod, který by jim stačil k jistotě udržení. Začali dobře, zatlačili soupeře, vytěžili z náporu řadu standardek, ovšem Škorpík byl na místě. V 17. minutě zahodil velkou možnost Kuta, stejný hráč pak nepřekonal Škorpíka z přímého kopu. Gólové vyjádření přišlo ve 35. minutě po rychle rozehraném rohu, míč do sítě usměrnil nehlídaný J. Vomáčka – 0:1. I domácí měli příležitosti ke skórování, Klusoň vytáhl na roh tvrdou střelu Kabáta, po akci dvojice Jílek – Urban mířil druhý jmenovaný do náruče gólmana. V nástupu do druhého poločasu si Kuchta naběhl do volného prostoru a dal na 0:2. Od té doby toho nebylo moc k vidění, hosté hlídali stav, domácí zahrozili Kabátem a Šlesingerem, ale bez střeleckého efektu. Dvě minuty před koncem neuspěl ve výhodné pozici J. Vomáčka, ale to jemu ani spoluhráčům už nemuselo vadit.

Fakta – branky: 35. J. Vomáčka, 50. Kuchta. Rozhodčí: Vičar (Jaroměřice), ŽK 2:0, diváků: 80, poločas: 0:1. TJ Svitavy B: Škorpík – Kyncl, Zábrana, Sterenčák, Horský, Šíma, Fiala, Kabát, Jílek, Skalický, Luk. Urban (Šlesinger). Sokol Dolní Újezd B: Klusoň – Mráz, Samek, Kučera, Doubek, Fulík, Kuchta, Kuta, Víšek, Nádvorník, J. Vomáčka (Kopecký, M. Vomáčka).

Kamenná Horka – Vysoké Mýto B 2:2

Karty před zápasem byly rozdány jasně, hráči K. Horky věděli, že jim vítězství zajistí setrvání v soutěži i pro příští sezonu. Jako první se také dostali ke slovu, Slaníkovu střelu efektně kryl brankář Novotný. Vzápětí ale přišel šok, domácí špatně rozehráli, míč se dostal k Ondovi a ten přízemní střelou k tyči skóroval – 0:1. Po půlhodině se ve stoprocentní šanci objevil Fritsche, Pohorský vyrážel na roh. Za pět minut přebral na hranici velkého vápna míč Kocián a vyrovnal na 1:1. Před poločasem mohla jít Horka do vedení, Savočka vypálil z hranice penalty těsně nad. Hned po zahájení druhé půle si na centr Chaloupky naběhl Kocián, z malého vápna dal z voleje nad. Domácí pokračovali po celý druhý poločas ve velké snaze a dočkali se deset minut před koncem. Lelek se zorientoval ve skrumáži před brankou a prostřelil hradbu těl – 2:1. Za tři minuty pálil hostující Novák do tyče a poté se už zdálo, že všechno vezme dobrý konec. Přišla však 89. minuta, zákrok v šestnáctce posouzený jako faul, nařízený pokutový kop a vyrovnání Svobody.

Fakta – branky: 35. Kocián, 80. Lelek – 10. Ondo, 90. Svoboda (PK). Rozhodčí: Štourač (Slatiňany), ŽK 1:3, diváků: 80, poločas: 1:1. Sokol Kamenná Horka: Pohorský – Lustyk, Letocha, Tesař, Weber, Dokoupil, Slaník, Lelek, Chaloupka, Kocián, Savočka (Mráz, Bubela, Bartošek). SK Vysoké Mýto B: Novotný – Kalánek, Jílek, Kysilko, Tupec, Svoboda, Novák, Ondo, Kavka, Bartheldi, Fritsche (Novák).

Rychnov – Polička B 6:1

Na závěr sezony byl k vidění zajímavý fotbal s množstvím střeleckých šancí. První poločas kanonádě příliš nenasvědčoval, hra byla poměrně vyrovnaná. Domácí sice měli územně navrch, ale většinu svých akcí překombinovali, hosté hrozili z brejků a standardek. Po jediné z nich šli do vedení, ve 29. minutě hlavičkoval po rohovém kopu přesně Čípa. Vyrovnání bylo z kategorie laciných, Vopařil si srazil do vlastní sítě Černušákovu střílenou přihrávku prakticky z brankové čáry – 1:1. Po změně stran existovalo na trávníku jediné mužstvo. Domácí dali míč více na zem a do křídel a nabídli fanouškům řadu pohledných akcí. Hned ve 48. minutě tečoval balon mimo Vopařilův dosah Hlubinka a týž hráč si posléze s přehledem poradil s nařízenou penaltou. V 68. minutě se do střelecké listiny zapsal Langr a závěr se již dohrával v exhibičním duchu. Kanonýr Hlubinka završil hattrick (a to mu čtvrtý zásah rozhodčí kvůli ofsajdu neuznali) a těsně před konečným hvizdem pečetil půltucet tvrdou ránou Matějka. Poličští přispěli v první půli ke kvalitě duelu, po pauze zcela odpadli.

Fakta – branky: 48., 60. (PK) a 83. Z. Hlubinka, 39. Černušák, 68. Langr, 90. Matějka – 29. Čípa. Rozhodčí: Halva (Litomyšl), ŽK 1:2, diváků: 100, poločas: 1:1. Sokol Rychnov n/M: Šifra – Kopp, Pánik, Špaček, Pospíšil, Černušák, Matějka, Sekanina, Kylar, Langr, Z. Hlubinka (Grochol, Šmída). SK Masokombinát Polička B: Vopařil – Vondra, Kovář, Čípa, Moučka, Nikl, Bureš, Opršál, Kučera, Jar. Dittrich, Pavlík (Navrátil, Škoda, T. Švec).

18.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Mladším se daří, zato starší dohrávají podzim v útlumu

Dolnoújezdský tým dominuje v přeboru

Projděte se po hřbitově!

Moravská Třebová – O tom, že i hřbitov může být turisticky atraktivním místem, které by neměli pominout, se mohou přesvědčit rovněž návštěvníci Moravské Třebové. A překvapeni možná budou i mnozí obyvatelé města, kteří mají moravskotřebovský hřbitov takříkajíc na dosah. Průvodcem v poznávání památek, kterými je městský hřbitov na Křížovém vrchu doslova nabitý, jim může být drobná publikace vydaná při příležitosti oslav 760 let města.

Francie je gurmánský ráj

Polička – Studenti poličské gastronomické školy mají partnera v obdobné instituci ve francouzském městečku Pithiviers. Téměř tři týdny tam na podzim strávili studenti třetího ročníku – barista Ondřej Kaňka a specialistka na carving Pavlína Mikulecká.

Rozpočet na příští rok mají připravený

Jevíčko – Rozpočet na příští rok má jevíčská radnice připravený. Zastupitelé budou nejdůležitější městský dokument schvalovat už v polovině prosince. Rozpočet počítá s mírným deficitem ve výši 3,2 milionu korun.

Vítězství. A hned vzápětí další

Svitavy – Dvě výhry během dvou dnů. Florbalisté FbK Svitavy prožívají zatím nejpovedenější pasáž sezony. Dokonce jim jejich aktuální úspěšná série pomohla z úplného dna tabulky první ligy, byť je tomu tak především díky většímu počtu odehraných utkání.