To je dobré vysvědčení, ale mohlo být ještě lepší, kdyby se jim vyhnul slabší výsledkový úsek sezony. Nemuseli by pak ztrácet na vedoucí Jablonné nad Orlicí pět bodů.

„S dosaženými výsledky a s umístěním v tabulce po podzimu jsme vcelku spokojeni. Aby byla spokojenost úplná i pokud jde o bodový zisk, tak bychom museli mít o pět bodů na kontě více. Jsem přesvědčen, že jsme na to herně měli," okomentoval podzimní část hrající předseda klubu PETR HASENÖHRL.

Potíž nastala v tom, že po vítězství ve Verměřovicích v devátém kole přišly tři zápasy, v nichž Horka získala jenom dva body za domácí zbytečné porážky po penaltových rozstřelech a právě tady se zrodila ztráta na čelo.

Podzimní herní projev družstva odpovídal podle slov Petra Hasenöhrla předsezonním představám. „Po herní stránce můžeme podzim jako celek hodnotit pozitivně. Kladem byla hlavně dobrá obranná hra," vyzdvihl šéf klubu pouhých jedenáct inkasovaných branek. Ovšem na opačné straně hřiště to taková sláva nebyla. Horka bývala zvyklá na jiná čísla než šestnáct nastřílených gólů ve třinácti utkáních.

„V proměňování šancí máme velké rezervy, a to samé platí o střelbě ze značky vzdálené jedenáct metrů od branky," naráží Hasenöhrl na tradičně nízkou úspěšnost penaltových exekutorů v tomto týmu. To se na podzim ještě více projevilo v rozstřelech, Horka zvítězila v jediném ze čtyř.

„Nejlépe se nám povedly zápasy proti Libchavám, v Sebranicích a rovněž druhý poločas ve Verměřovicích. Naopak nejhorší výkony jsme předvedli v Čisté a doma s Řetovou," vypočítává Petr Hasenöhrl. Ten se domnívá, že podzimní I. B třída nevybočila úrovní z tradice předcházejících ročníků. Horka v ní obstála a neplánuje větší změny. „Zimní příprava se u nás odehraje v duchu minulých let," dodal předseda klubu.

Podzim 2014

TJ Sokol Kamenná Horka: 3. místo v I. B třídě, 23 bodů, 6 – 1 – 3 – 3, skóre 16:11.