Kunčina měla výtečný nástup, do vedení šla po necelých čtyřech minutách po zásahu Tlustoše. Celý první poločas potom diktovala tempo, dostávala se do šancí, ještě dvě další proměnila a tříbrankový odstup vypadal více než slibně. Po přestávce však přišla „divočina“. Domácí jakoby zapomněli na obezřetnost a soupeř se během chviličky dotáhl na kontakt. Štěstím pro Kunčinské bylo, že obrana Pardubiček byla ještě děravější než ta jejich a na snížení dokázali vždy reagovat, i tak to ještě deset minut před koncem bylo 5:4 a výsledek pořád visel na vlásku. Až teprve Spálenského penalta vnesla do řad domácích klid.

Magnet kola se hrál v Luži a Dolní Újezd se tam přesvědčil o kvalitách posíleného domácího kolektivu. Docela dlouho držel poměrně vyrovnanou partii, ale v závěru poločasu dvakrát neuhlídal střelce Hrubého a navíc se mu nepovedl ani nástup do druhé části. Po třetí brance Veise nabralo utkání jednoznačný směr. Pomezí nestačilo na domácím trávníku na Rohovládovu Bělou a svitavské béčko potřebovalo, aby se ve Vysokém Mýtě hrálo pouze sedmdesát minut. Do této doby totiž drželo rovnovážný stav, potom se však rozstřílel domácí mladík Štanglica a naděje rezervy na první podzimní body byly fuč.

6. KOLO:

Kunčina – Pardubičky 7:4 (3:0)

Branky: 4., 34. a 69. Tlustoš, 20. Pařil, 62. Scholze, 80. Spálenský (PK), 89. Šmehlík – 55. Mareček, 57. Svoboda, 68. Šprachta, 72. Svatoň. Rozhodčí: Horníček. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Kunčina: Hutira – Zeman, Eliáš, Pešava, Šejnoha, T. Brychta (46. Šmehlík), Sedláček, Kaláb (66. V. Pagáč), Švanda, Pařil (46. Scholze, 74. Spálenský), Tlustoš.

Vlastimil Suchý, trenér TJ Sokol Kunčina: Vyšel nám úvod utkání, šli jsme rychle do vedení, byli lepší, vytvářeli si příležitosti, do poločasu ještě dvě proměnili. Bohužel druhá část hry nás zastihla v nedbalkách, začali jsme chybovat a nechali soupeře snížit na rozdíl jediné branky. K našemu štěstí jsme se ale probrali a na inkasovaný gól jsme dokázali vždy reagovat tím, že jsme sami vstřelili další. Závěr potom byl v naší režii. Stále nás srážejí zaváhání v obranné činnosti. Celý zápas jsme mohli odehrát v daleko větším klidu, zbytečně jsme hosty pouštěli zpět do hry, přičemž také oni uměli být nebezpeční. Zaplať Bůh jsme získali důležité body a s výsledkem jsem spokojen.

Luže – Dolní Újezd 5:1 (2:0)

Branky: 39. a 42. Hrubý, 49. Veis, 62. a 89. Kroutil – 77. Mandlík. Rozhodčí: Zita. ŽK: 1:1. Diváci: 166. Dolní Újezd: Janecký – Kabrhel (83. Kalánek), Částek, J. Vomáčka, M. Vomáčka (65. Štarman), Fulík (53. P. Frank), Frňka, Vrabec, O. Klusoň, Kopecký, Mandlík.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Měli jsme potíže před zápasem, kdy chřipka sklátila záložníka Drahoše, při rozcvičení se zranil stoper Pešina a museli jsme tím pádem přeskupit plánovanou sestavu. To však nic nemění na tom, že domácí byli lepší, pohyblivější a přesnější v kombinaci, což v závěru poločasu zúročil Hrubý dvěma góly. Po přestávce jsme chtěli hru více otevřít a pokusit se vývoj zdramatizovat, ale bohužel jsme se nevyvarovali chyby, soupeř zvýšil na 3:0 a zbytek utkání si přes naši snahu a korekci výsledku pohlídal. Zvítězil zaslouženě, s posíleným kádrem je pro mě kandidátem postupu. Jeho síla je značná a myslím, že mu bude v soutěži těžko někdo konkurovat.

Pomezí – Rohovládova Bělá 0:2 (0:1)

Branky: 35. Kotajny, 57. Tamchyna. Rozhodčí: Zavřel. Hráno bez karet. Diváci: 50. Pomezí: Křemenák – Bureš, Mička, Drobný, Roušar, Jožák, Ehrenberger, Jar. Svoboda, M. Nespěšný, Vaško (58. Pořízka), Stodola (68. Veselý).

Vysoké Mýto B – Svitavy B 3:0 (0:0)

Branky: 71., 85. a 88. Štanglica. Rozhodčí: Suchomel. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Svitavy B: Kavalír – Uhlíř, Kyncl, Kubík, Vacek, Škeřík, Gregor, P. Křížek, Zvára (62. Scheib), Říha (74. Petržela), Ryšavý.

Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: Podali jsme konkurenceschopný výkon. Výsledek vůbec neodpovídá dění na hřišti. Domácí vystřelili třikrát na branku, přičemž poslední dva góly nám dali v situaci, kdy jsme útočili na velké riziko. Máme rozhodně na čem stavět. Jsem jednoznačně přesvědčen, že úspěchy se dostaví a v tabulce se posuneme na místa, kam reálně patříme.

Další výsledky:

Přelouč – Letohrad B 2:1 (0:0). Branky: Hladík 2 – Černohous. Nasavrky – Semanín 1:2 (0:2). Branky: Dostál z pen. – Dvořák, Nešický. Načešice – Horní Ředice 1:2 (1:1). Branky: Tamchyna – Dujsík 2.

Pořadí:

1. Luže (18), 2. Rohovládova Bělá (12), 3. Letohrad B (12), 4. Dolní Újezd (12), 5. Přelouč (12), 6. Vysoké Mýto B (11), 7. Horní Ředice (10), 8. Načešice (9), 9. Kunčina (9), 10. Semanín (9), 11. Pomezí (5), 12. Nasavrky (4), 13. Pardubičky (3), 14. Svitavy B (0).