Soudě dle zpráv, jaké jsme od nich dostali, to bylo oprávněné.

Stolany – Moravská Třebová 2:1

Úvodní patnáctiminutovka patřila hostům, ale hráči Slovanu si v této části hry nedokázali vytvořit větší šanci. V 15. minutě se k první akci dostali domácí, míč se dostal na hranici velkého vápna k Ročínovi a ten střelou „z první“ vymetl levý horní roh branky Spáčila, který přišel do Moravské Třebové v pondělí ze Sigmy Olomouc na půlroční hostování. Po úvodní brance se hra vyrovnala, ve 34. minutě nepokryli obránci Motyčku, ten se ocitl sám před Spáčilem a hlavičkou se nemýlil – 2:0. „Poté jsme přidali, ale do šancí nás nepouštěla trojice rozhodčích, která od počátku utkání dávala jasně najevo, čí vítězství si přeje. Když už se naši hráči přece jen do vyložené příležitosti dostali, tak selhali, což byl případ Konečného, jenž se ocitl sám před gólmanem,“ uvedl k dění na hřišti vedoucí Martin Tylšar.

Druhý poločas byl herně v režii hráčů Slovanu, kterým se podařilo záhy zkorigovat po rychlé kombinaci M. Sedláčka, Staňka a Konečného – 2:1. Závěr zápasu popsal Tylšar: „Dále jsme se tlačili před branku, naše snažení končilo fauly soupeřů okolo pokutového území a ve dvou případech i v něm, ale ty zůstaly ve všech případech neodpískané.“

Martin Tylšar, vedoucí týmu SKP Slovan Moravská Třebová: Je pravda, že jsme domácím v prvním poločase zbytečnými chybami v obranné fázi nabídli dva góly. Dokud ale budou utkání rozhodovat takoví lidé jako trojice Suchomel, Ujec, Halda, tak nemá vůbec význam cestovat přes celý kraj, platit drahé jízdné a omlouvat hráče ze zaměstnání a škol. Nezbývá než doufat, že letošní volební valné hromady PKFS a ČMFS smetou všechny, kteří umožňují těmto lidem, že nemusí sloužit fotbalu, ale bez uzardění používají fotbal jako službu sobě. Vzhledem k postavení Lanškrouna máme obavu, aby se v neděli opět neopakovalo něco podobného a proto chci tímto vyzvat funkcionáře PKFS, aby zvážili svoji účast na tomto utkání. Stejnou žádost zašleme také do Prahy vedení ČMFS. (tyl, rh)