KRAJSKÝ PŘEBOR

Polička – Lanškroun 5:1

Radim Jelínek, asistent trenéra SK Polička: Po herní stránce to nebyl z naší strany povedený zápas, což vzhledem k výsledku zní asi dost bizarně, nicméně ve druhé půli jsme na dlouhou dobu totálně vypadli z role, Lanškroun nás přehrával a výsledek je pro něj velice krutý. Hodně nás podržel gólman Slaný, který chytil tři nebo čtyři šance soupeře. My jsme naopak dokázali využít určité naivity soupeře při bránění a prosadili se po stranách hřiště, přičemž jsme byli produktivní v zakončení. Branky jsme vstřelili po pohledných akcích, proti takticky vyspělejšímu soupeři bychom se ovšem prosazovali hůře. Lanškroun předvedl svoji kvalitu ve hře dopředu, ať už v záloze nebo díky Knápkovi v útoku, do tlaku jsme mu ale sami napomohli velkým množstvím zbytečných faulů na vlastní polovině a z toho rezultující řadou standardních situací, ze kterých byl nebezpečný. Hráči si zaslouží ocenění za to, že v nejkritičtější chvíli po vyrovnávacím gólu soupeře se dokázali zvednout a okamžitě kontrovat druhým a následně i dalšími góly, nicméně příště náš výkon ve všech řadách v poli musí být na mnohem vyšší úrovni, máme-li mít naději na úspěch.

Moravská Třebová – Holice 2:3

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Z naší strany šlo o jedno z nejkvalitnějších utkání podzimu. Holice mají velice vyspělý celek fyzicky i fotbalově, byly více na míči, ale zase takovou převahu, jak by někdo čekal, neměly. My jsme plnili to, co jsme si řekli v kabině, a přesto, že jsme nebyli kompletní, se nám povedlo s favoritem odehrát rovnocennou partii. O výsledku nakonec rozhodl hloupý penaltový faul, kdy jsme mohli celou situaci vyřešit jinak a lépe. S výkonem týmu jsem byl i tak vcelku spokojen. Pokud jej dokážeme zopakovat v následujících zápasech, tak se dostaví i bodový zisk.

Žamberk – Svitavy 1:2

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: Do utkání jsme vstoupili velmi razantně, dokázali se kombinační hrou dostávat do šancí a když Filip svojí „jedovatou" střelou z úhlu překvapil domácího brankáře a dostal nás do vedení, vypadalo to na docela poklidný zápas. Ovšem další slibné příležitosti jsme promarnili a ve druhém poločase začal hrát soupeř daleko lépe, poměrně brzy také vyrovnal. Naštěstí v době jeho náporu se nám vydařil protiútok, na jehož konci byla krásná rána Válka a vedení tak bylo opět na naší straně. V dalším průběhu jsme se úspěšně bránili, i když někdy opravdu se štěstím, ale také jsme ještě podnikli několik nebezpečných brejků do otevřenější obrany domácích, ale bez gólového efektu. Přesto jsme po závěrečném hvizdu byli se ziskem tří bodů nadmíru spokojeni.

I. A TŘÍDA

Pardubičky – Pomezí 2:2 (PK 4:2)

Vítězslav Kotásek, trenér Sokola Pomezí: Když jsem viděl, v jakém složení nastupujeme, tak jsem nevěřil, že můžeme bodovat. Po zápase však musím říci, že mě výsledek poněkud mrzí, protože domácí nám toho nabídli a dovolili opravdu hodně. Nestává se často, abychom byli venku tak blízko vítězství. Především naše záložní řada zahrála velmi dobře a přehrávala soupeře. Jen to zařízení ohraničené třemi bílými tyčemi jsme bohužel netrefovali, i trochu smůly jsme v závěru měli, takže z toho byla remíza a sázka do loterie v podobě penalt, která nám nevyšla. V zápase ale tým splnil to, co jsme po něm chtěli.

Litomyšl – Načešice 3:1

Pavel Švec, trenér TJ Jiskra Litomyšl: S výsledkem jsem spokojen. Nebylo to snadné utkání, soupeř byl fyzicky dobře připraven a proto jsme se těžko prosazovali. Po vedoucí brance přišlo částečné uspokojení a logickým vyústěním bylo vyrovnání. Bylo jasné, že do druhé půle musíme přidat na důrazu, což se projevilo a díky standardní situaci jsme šli znovu do vedení. Rozhodnuto ale nebylo, vysvobodil nás teprve třetí gól po hrubce obrany, protože jsme začali postupně ztrácet střed hřiště a nebezpeční hosté stále hrozili. Nikdo by neřekl, že Načešice jsou na chvostu tabulky, nehrály vůbec špatně. My jsme zase střídali během zápasu velmi dobré pasáže s těmi mnohem slabšími.

Staré Hradiště – Dolní Újezd 0:0 (PK 3:4)

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Jeli jsme k zápasu s respektem k soupeři, který byl třetí v soutěži, ale na to, jak se pohybuje vysoko, mě docela zklamal. Byli jsme po celou dobu lepší a vytvořili si mnoho šancí, z nichž čtyři byli opravdu stoprocentní, ale bohužel je nedokázali proměnit, proto utkání skončilo bez gólů. Domácí měli snad pouze dva náznaky příležitostí. V rozstřelu nás podržel Janecký a druhý bod šel na naší stranu, při lepší efektivitě však mohly být všechny tři. Příště nás čekají Libišany a ukáže se, jak na tom opravdu jsme.