S úlohou nováčka se po výsledkově stránce nevyrovnali dobře a jejich situace se jeví jako skoro beznadějná. Trenér TOMÁŠ ABT si je neradostné reality dobře vědom, ale dopředu nic vzdávat nehodlá. Vždyť na jaře bude ještě ve hře spousta bodů.

„Do podzimní sezony jsme šli s vědomím, že nás bude čekat v krajském přeboru těžká zkouška. Bohužel nás opustili opory Brůna, Jan Vomáčka i Kroulík a jejich nahrazení bylo složité," připomíná dolnoújezdský trenér složitou startovací pozici. „Samozřejmě nemůžeme být s umístěním ani s bodovým ziskem spokojeni. Ale podzimní sezona nám současně ukázala, že můžeme konkurovat všem soupeřům," pokračuje Tomáš Abt.

HRA LEPŠÍ VÝSLEDKŮ

„Dolňák" ve většině svých zápasů herně nepropadal a nebýval výrazně slabší než soupeři, jeho výkony však postrádaly potřebnou efektivitu. „Příčinou našich neúspěchů bylo především neproměňování vyložených šancí, což má zákonitý důsledek v nízkém bodovém zisku," uvedl Tomáš Abt, jehož svěřenci prostě nedokázali v utkáních gólově udeřit tehdy, když k tomu měli skvělé příležitosti, naopak protivníci bývali v tomto ohledu nekompromisní. Ani favorité z Holic nebo Slatiňan si z areálu v Bořkově neodváželi snadné body, těžili však z toho, že pokud měli šanci, tak ji využili.

„Předvedenou hru ve většině duelů, a to hlavně na domácím hřišti, musím určitě hodnotit kladně. Bohužel se to však neodrazilo na výsledcích," posteskl si trenér Abt. Ten ve srovnání s dřívějškem svoje mužstvo omladil a talentovaní hráči z dorostenecké líhně dokázali projev týmu oživit. „Jejich zapracování do sestavy a přístup k tréninku je pro mě pozitivním zjištěním," chválil újezdský lodivod.

Nicméně se netají ani zápornými znaménky. „Negativní je ten fakt, že někteří hráči nedokážou pochopit, že na této úrovni by je měla hra především bavit. To se potom projevuje jak na hřišti, tak i na charakteru mužstva," vyjádřil se Abt.

Zpět k základnímu rozporu dolnoújezdského podzimu. Herní dojem, který Sokol zanechal, byl lepší, než jaké jsou dosažené výsledky. „Myslím si, že útočná hra našeho týmu nebyla nejhorší, ale nebylo to nic platné, když využívání vytvořených šancí pro nás bylo po celý podzim tak velkým oříškem. Obranná formace hrála prakticky neustále ve stejném složení a jako celek pracovala, až na některé výjimky, vcelku dobře," řekl Abt.

Málokdo si dnes vzpomene, že Dolní Újezd vstoupil do sezony výtečně a hned v prvním kolem porazil ambiciózní Libišany. Jaká škoda, že na to posléze nedokázal navázat. „To byl skutečně vydařený zápas. Ono takových bylo více, třeba v Žamberku jsme rozhodně nebyli horší než soupeř, ale kýženého efektu to nemělo. Je pravda, že nám hrubě nevyšlo utkání v Chrudimi, kdy si s námi posílený soupeř dělal, co chtěl. To se ale může stát každému," vzpomíná Tomáš Abt smířlivě na krutý dvanáctigólový výprask.

O TRÉNINKU A PŘÍSTUPU

Jednu věc mu odehraný podzim opětovně potvrdil. „Krajský přebor má docela dobrou úroveň a je na něm znát, že bez kvalitního tréninku a přístupu všech hráčů ho nelze hrát jenom tak," zdůraznil.

A to je současně recept na to, jak by mohli Újezdští odvrátit zdánlivě neodvratný osud a vyhnout se sestupu. „V první řadě budu doufat, že se nám uzdraví zranění hráči. Zimní příprava se odehraje v domácích podmínkách s plánovaným soustředěním v Daňkovicích. Co na jaře? V každém případě se budeme chtít poprat o zázrak a pokusíme se krajský přebor pro Dolní Újezd zachovat," upozorňuje Tomáš Abt, že jeho tým neřekl poslední slovo a předčasně sezonu, i když je velice špatně rozehraná, zabalit nehodlá.