Gólman JINDŘICH HEJL se potkal se skvělou formou a favorizované týmy si na něm i jeho spoluhráčích vylámaly zuby. Ani penaltová porážka s obhájci titulu ve finálovém klání už nemohla poličským hráčům pokazit náladu.

Druhé místo v takové konkurenci, to je pro vaše družstvo určitě senzační výsledek. Berete ho tak?

Samozřejmě je to pro nás obrovský úspěch. Nečekali jsme to a překvapili sami sebe. Na druhou stranu si myslím, že jsme nehráli špatně, to bychom se určitě nedostali tak daleko. Jsme maximálně spokojení, jsem rád, že jsme dokázali vyřadit i mnohé ambiciózní soupeře.

Jaký byl z vašeho pohledu vývoj turnaje ve skupinách a v play off?

První den jsme to měli poněkud nahnuté, protože jsme postupovali až ze třetího místa, ale je pravda, že jsme měli základní skupinu hodně silnou, třeba s Košicemi. Druhý den byla semifinálová skupina o něco lehčí a šli jsme z první příčky. Play off, to už je vabank. Důležité bylo, že jsme trochu změnili systém, hráli jsme „dozadu na nulu“ a to se vyplatilo.

Pokutové kopy, to byla vaše excelentní disciplína, vyhráli jste tři ze čtyř rozstřelů. To jste si tak věřili?

Tak věřili… Když řeknu, že ano, budu možná lhát, možná mluvit pravdu. Ty penalty jsou zkrátka vždycky o štěstí a nám tentokrát přálo. Já si na penalty zase tolik nevěřím, navíc jsem byl lehce zraněný, takže jsme sáhli k tomu, že do branky šel na penalty hráč z pole Petr Bouška. Ten je chytá docela házenkářským stylem a tři rozstřely nám vychytal.

Ve finále jste Most, který má ve svém středu hráče z daleko vyšších soutěží, zase do tolika šancí nepustili a odehráli důstojnou partii…

Osobně jsem byl překvapený. Bylo to hodně fyzicky náročné, protože hráči, kteří hrají první ligu, jsou fyzicky pochopitelně jinde než my. V malé kopané se ale rozdíly přece jen mažou, takže jsme jim těch možností skutečně tolik nedali. Výsledek 0:0 je pro nás super, i když jsme na penalty nakonec prohráli.