Jak vydařená byla letošní letní příprava v Poličce?

Měla standardní náplň, byť byla velice krátká. Protože se rekonstruovalo hřiště, dojížděli jsme na tréninky do Jedlové. Až na vedra v jednom týdnu jsem spokojen, přípravná utkání jsme odehráli s kvalitními soupeři na solidních terénech. Kádr rozšířili pouze dva dorostenci, jinak nedošlo k žádným změnám.

Přátelské duely přinesly nejednou brankovou úrodu (mj. Bystřice 4:3, Žďár n/S 4:4). To nebývalo v Poličce v minulosti pravidlem.

Hodně gólů jsme dávali, ale také inkasovali. Bylo to způsobeno tím, že jsme zkoušeli některé nové herní varianty, obrana nehrála ve stabilním složení, nechytal Dittrich.V mistrovských zápasech však musíme naši defenzivní činnost konsolidovat a hrát zodpovědněji, byli jsme zvyklí branky nedostávat.

Jak bude podle vašeho názoru letošní krajský přebor vypadat?

Předpokládám, že bude nesmírně vyrovnaný.Napostupové místo bude hodně kandidátů. Ať už celky, které sestoupily z divize, nebo třeba Živanice, jež výrazně posílily mužstvo.Vkaždém případě to bude zajímavá soutěž.

Jak vysoko budou v nastávající sezoně sahat poličské ambice?

Na podzim chceme získat tolik bodů, abychom neměli žádné starosti se setrváním v soutěži. Rádi bychom se pohybovali v lepší půlce tabulky a předváděli útočnou, divácky atraktivní kopanou.

Na nedělní zahajovací derby ve Svitavách se určitě těšíte.

Je to proměprestižní utkání, řadu let jsem ve Svitavách působil. Bude to první zápas po letní přestávce, navíc derby sousedních měst, takže čekám výbornou diváckou kulisu. Zápas bude vypjatý, vyhecovaný, ale věřím, že vedený ve férovém duchu. S remízou budu na konci spokojen.