Trenéři okresních klubů v nejvyšší fotbalové soutěži Pardubického kraje opět okomentovali víkendová vystoupení svých mužstev. Spokojenost s výhrami zavládla ve Svitavách a v Poličce.

Cerekvice – Dobříkov 0:0

Evžen Kopecký, trenér Slavoje: Myslím, že diváci sledovali zajímavé, byť bezbrankové utkání. Chtěli jsme vyhrát, od začátku jsme Dobříkov zatlačili, ale soupeř se proti podzimu hodně zvedl. Je tam znát práce trenéra Šmardy a kvalita nových posil. Nám jakoby chyběla lehkost, i přesto jsme do 30. minuty měli tři gólové šance, ale bohužel je nevyužili. Také po přestávce jsme se snažili dobývat branku Dobříkova, ale ten nás do šancí nepouštěl. Navíc hrozil z nebezpečných brejků, které jsme mu chybami nabídli a někdy i se štěstím přežili. Ztráta nás mrzí, ale musíme uznat sílu soupeře a tentokrát bod bereme.

Žamberk – Svitavy 1:3

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Nástup do utkání nám vyšel dobře, zatlačili jsme domácí do obrany, ale nevytvořili jsme si žádnou výraznou šanci. Asi po patnácti minutách jsme ztratili přesnost, kazili jsme nahrávky a hra se vyrovnala. I tak se nám ale do poločasu po povedené akci ze strany podařilo vstřelit vedoucí gól. Domácí ve druhé půli vyrovnali z penalty, ale od té chvíle jsme začali být výrazně lepším týmem. Šli jsme za vítězstvím, ovládli hru, soupeře jsme až do konce zápasu mačkali a vůbec k ničemu ho nepustili. Tři body jsou zaslouženou odměnou za náš výkon. Musím zmínit i rozhodčí. Byli nominováni z Hradecka, ani jednoho jsme neznali a pískali naprostou rovinu. Obě penalty, které nařídili, byly jasné.

Lanškroun – Litomyšl 1:0

Pavel Schejbal, trenér Jiskry: Přišli jsme minimálně o bod, možná o tři. Sehráli jsme velmi dobrý zápas, vytvářeli si šance, ale znovu bez efektu. Do kolen nás poslalo nesmyslné vyloučení Bednáře a neuvěřitelná chyba čtyř našich hráčů na velkém vápně při jednom „padajícím listu“ minutu před koncem. Stačila jednou špatná domluva a bylo zle. Takový balon se musí ukopnout, urvat, poslat pryč, ne si nechat dát z ničeho takovou šmudlu. Naše střelecká potence je pořád zoufalá. My než se odhodláme vypálit, tak nám to soupeř většinou zablokuje. I proto jsme tento duel zcela zbytečně ztratili.

Hlinsko – Moravská Třebová 0:0

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan: Hrálo se bojovné střetnutí ve špatném počasí. Domácí měli mírnou převahu, díky standardním situacím a centrům si vytvářeli tlak a z toho vyplynula dvě nastřelená břevna. My na druhou stranu hrozili z rychlých brejků, bohužel jsme slibná přečíslení dva na jedno či tři na dva nevyřešili lépe a pokazili finální přihrávku. Gól jsme také mohli dát. Chválím Romana Šatníka, který zaskočil na postu stopera a sehrál výborné utkání, standardně také Potáčka a jistého brankáře Spáčila.

Třemošnice – Polička 0:2

Roman Kysilko, trenér SK Masokombinát: Radost z vítězství ano, ale spokojenost s předvedenou hrou ne. Tak to někdy bývá. Nehráli jsme nejlépe, ale z rychlých protiútoků jsme dali dva góly a ty utkání rozhodly. Domácí bojovali, snažili se o kombinaci, ale my je do větších závarů příliš nepouštěli. Několik možností si sice vytvořili, ale to my také. Musím pochválit kluky za plnění obranných úkolů a rovněž gólmana Dobeše, který byl opět velkou oporou a dva duely venku odchytal s nulou.

(rh, mo)