Příjemný pohled se v tento moment naskýtá fandům na čelo krajské I. B třídy v kopané. Tři celky z našeho regionu se nacházejí na prvních třech místech a na to jsme nebývali zvyklí. Jen tak dál.

Březová – Česká Třebová B 5:1
Domácí rozhodli o výsledku do poločasu, kdy dali tři hezké góly, zejména ten třetí z kopačky Švece do šibenice byl výstavní. Po změně stran polevili, soupeř v 65. minutě korigoval a vzápětí měl velkou šanci na kontaktní branku. Tu nedal a více už mu domácí nedovolili, v samém závěru se ještě dvakrát trefil Bednář a pečetil zasloužený výsledek.
Fakta – branky: Bednář 2, Švec 2, R. Ehrenberger – Adamec. Rozhodčí: Svoboda (Bučina). ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Sokol Březová nad Svitavou: J. Ehrenberger – Rada, Kučera, Šmerda, Prudil, Mikolín, R. Ehrenberger, Švec, Deutsch, Bednář, Bárta (Svoboda, Jež, Odehnal).

Polička B – Cerekvice 0:0
Mladý domácí celek sehrál s fotbalovějším soupeřem vyrovnané střetnutí. V 8. minutě se v dobré pozici ocitl Kučera, ale nepřekonal Kusého, na druhé straně otestoval Dobeše z přímého kopu Zeman. Ve 37. minutě zkoušel z otočky štěstí Vondra, pálil do břevna. Béčko odpovědělo Dobiášem, jeho průnik skončil u Kusého. I po pauze se hrál dobrý fotbal. V 57. minutě Vondra trefil podruhé břevno, za pokusem Jílka se Kusý natahoval marně, ale míč šel těsně vedle. Když si s ránou Zemana bravurně poradil Dobeš a domácí Nekvinda netrefil mezi tyče, rozešli se rivalové smírně.
Fakta – rozhodčí: Štourač (Slatiňany). ŽK: 2:1. Diváci: 90. Poločas: 0:0. SK MK Polička B: Dobeš – Scheib, Jílek, Pavliš, Klein, Nekvinda, T. Švec, Kučera, Stodola, Opršál, Dobiáš (Češka, Vondra, Dittrich). Slavoj Cerekvice n. L.: Kusý – Coufal, Benko, Vosmek, Flídr, Pražák, Růžek, Zeman, Schauer, Jandera, Vondra (P. Řehák, Lorenc, Jetmar).

Pomezí – Verměřovice 1:1
Domácí se osmělili dříve než soupeř a měli i šance, tu největší Nespěšný, ale trefil jen ležícího gólmana Mikulu. Trest následoval, když odražený míč míč po přímém kopu poslal do sítě Tlapák. Hosté se z vedení dlouho neradovali, pouze do chvíle, než se lišácky trefil Červený – 1:1. Ve druhé půli domácí tlačili, hosty zachránilo dvakrát břevno po hlavičkách Coufala a Nespěšného, další možnosti vychytal Mikula. Neujaly se ani brejky hostů, kteří pozorně bránili a ubránili remízu až do konce.
Fakta – branky: Červený – Tlapák. Rozhodčí: Ille (Jaroměřice). ŽK: 0:1. Diváci: 90. Poločas: 1:1. Sokol Pomezí: J. Pecina – Drobný, Svoboda, M. Roušar, Kotouček, Coufal, Jožák, Červený, L. Roušar, Češka, Nespěšný (Šedý, P. Pecina, Krajíček).

Dolní Dobrouč – Rychnov 1:4
Hosté inkasovali ve 13. minutě po první návštěvě soupeře ve svém vápně, ale herně byli lepší a po několika šancích srovnal Kopp, jehož střílený centr zapadl do branky. Druhá půle byla v režii Rychnova, byť dohrával bez vyloučeného Marka. To však už bylo 1:3, když se nejprve trefil navrátilec Matějka z přímého kopu, a následně z úniku Kylar. Razítko dal Z. Hlubinka.
Fakta – branky: Huška – Kopp, Matějka, Kylar, Z. Hlubinka. Rozhodčí: Kamenický (Holice). ŽK: 2:2. ČK: 0:1. Diváci: 300. Poločas: 1:1. TJ FC Rychnov na Moravě: Pánik – Kopp, Marek, Sekanina, Grochol, Kylar, Černušák, Matějka, Langr, Šifra, Z. Hlubinka (Šmída, Barta, Janků).

Svitavy B – Vysoké Mýto B 4:1
Domácí rezerva potěšila diváky v Horce opět kvalitním výkonem. Pomohl rychlý gól v 1. minutě a v celém dalším průběhu pak diktovala tempo. Hosté se zmohli jen na čestný úspěch. Fakta – branky: Stenzl 2, M. Křížek, Gregor – Chadima. Rozhodčí: Knoll ml. (Jaroměřice). ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 3:1.