Nakonec si pozvali „bétřídní" Jablonné nad Orlicí, jemuž nasázeli šest gólů a když nic jiného, tak si zvedli střelecké sebevědomí. O jejich skutečných možnostech ale více napoví teprve sobotní ostrý start do soutěže na hřišti v Žamberku, což bude soupeř ze zcela jiné kategorie.

Svitavy – Jablonné 6:2

Utkání na svitavské „dvojce" se od prvních minut odehrávalo za neustálé převahy domácího družstva, které zatlačilo soupeře na jeho polovinu a vytvářelo si šance.

O první zásah se postaral pěknou ránou z trestného kopu Filip, poté zvyšoval Kroulík z pokutového kopu, po spolupráci Ovada s Filipem to bylo už 3:0 a z dorážky se ještě do poločasu prosadil D. Jukl. Před poločasem hosté využili nesoustředěnosti svitavské defenzivy a snížili.

Po změně stran se hrálo v obdobném duchu a na branku Jablonného se valil jeden útok za druhým. Po další akci aktivního Filipa se do listinu střelců zapsal Čížek a před prázdnou brankou to věru neměl těžké. Poslední gólové slovo pak měl Ovad, mezi tyto trefy se ještě vešla jedna korekce v podání hostů po standardní situaci a další nekoncentrovanosti bránících hráčů.

Fakta: Branky Svitav: Filip 2, Kroulík, D. Jukl, Čížek, Ovad.

Sestava: Jílek (Kavalír) – L. Jukl, Kubík, R. Ehrenberger, D. Jukl, Chlup, Kroulík, Čížek, Veselský, Ovad, Filip (Gregor, Válek, Stenzl, Štěrba).

Generálku na první podzimní kolo krajského přeboru mají za sebou také fotbalisté Dolního Újezdu. Ti si poradili s Morašicemi 5:2, když dvěma góly se na tomto výsledku podílel nový muž v barvách Sokola a vynikající střelec z České Třebové Lubomír Myšák. Dále se trefili Kabrhel (2 x) a Holec. Do přeboru vstoupí „Dolňák" v neděli dopoledne v Letohradu.