Ukázalo se, že zeštíhlená čtrnáctičlenná soutěž nebude sportovní příznivce určitě nudit. Gólů padalo na začátek docela dost a kvalita utkání nebyla zlá.

Zahajovací kolo báječně vyšlo třem rezervním družstvům v soutěži. Jejich tříbranková vítězství budí respekt. Cenné body ze hřišť soupeřů si odvezly Opatov a Kamenná Horka, azyl v Moravské Třebové bude, zdá se, svědčit hráčům z Kunčiny. Druhý nováček OP z Linhartic v Mladějově bojoval, ale na první body nedosáhl.

Čistá – Kamenná Horka 0:1

Domácí se v prvním poločase dostali do dvou vyložených šancí, jenže D. Nepraš mířil z otočky do brankáře a Padělek zase do obránce. Když pak po změně stran osamocený D. Nepraš zakončil slabě a nepřesně, vystrčili růžky hosté. Dokoupil trefil tyčku a Jiroušek v 53. minutě střelou po zemi k tyči rozhodl. Jistého Jedličku už poté nepřekonali ani Čapek a Padělek a hosté se radovali.

Fakta – branka: Jiroušek. Rozhodčí: Čada (Ústí nad Orlicí). ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Sokol Čistá: Boštík – Peřina, Rožek, J. Kmošek, P. Stříteský, Kostlán, M. Klusoň, Zerzán, O. Nepraš, Padělek, D. Nepraš (Krátký, Čapek, Severa).
Sokol Kamenná Horka: Jedlička – Letocha, Mach, Tesař, Weber, Bednář, Jiroušek, Škáva, Kovář, M. Bubela, Lelek (Dokoupil, Lustyk).

Dlouhá Loučka – Opatov 2:3

V 5. minutě se hosté ujali vedení, které po další chybě v obraně soupeře po půlhodině zvýšili. Loučce vyšel závěr poločasu: Dvořák trefil břevno a dva slepené zásahy znamenaly vyrovnání. Tlak domácích po přestávce vyzněl naprázdno, naopak v 65. minutě po rohu Popelka prostřelil hradbu těl – 2:3. Snaha domácích v závěru již efekt nepřinesla.

Fakta – branky: Křivánek, Sedlák – Paar 2, Popelka. Rozhodčí: P. Dvořák (Svitavy). ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 2:2.

Sokol Dlouhá Loučka: Křupka – J. Blecha, R. Kolář, Gregor, Geršl, Charvát, Marván, Křivánek, Dvořák, Sedlák, Matoušek (Bouček, Ruml). Sokol Opatov: Navrátil – Popelka, Bureš, Štosek, Fukar, Petruň, Paar, Vostřel, Kalánek, Mašek, Procházka (Kýr, Vendlig).

Dolní Újezd B – Bystré 3:0

Domácí byli celý zápas lepším týmem. Hned ve 2. minutě skóroval Heinisch, chvíli nato se trefil Víšek a ve 35. minutě po střele Heinische dorážel M. Vomáčka na 3:0. Po změně stran si rezerva jasný výsledek s přehledem pohlídala, když soupeře pustila do jediné vážnější příležitosti.

Fakta – branky: Heinisch, Víšek, M. Vomáčka. Rozhodčí: Ropek (Morašice). ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 3:0.

Sokol Dolní Újezd B: Klusoň – Žďára, Mráz, Heinisch, Renza, M. Vomáčka, Pavel Kuta, Víšek, Mir. Částek, Nádvorník, Doubek (Mich. Částek, J. Doseděl, Pravec).
Sokol Bystré: Schüch – Zahoran, Veselý, Vomočil, Štaud, Putnar, Mitáš, Vodička, Břicháček, Bureš, Mužík (Halva, Karlík, Simajchl).

Jevíčko – Moravská Třebová B 2:5

Slovanisté v úvodu sezony potvrdili své ambice a s přehledem přehráli několika odchody oslabený domácí celek. Už první poločas ukázal herní převahu hostů, kteří se přesnými přihrávkami dostávali do střeleckých šancí a ty téměř neomylně proměňovali. Poločasové skóre Třebová ještě po změně stran navýšila a trefa Němečka jen zmírnila prohru.

Fakta – branky: T. Klein, Němeček – Polák 2, Fikr, Kalus, Pařil. Rozhodčí: J. Dvořák (Svitavy). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:3.

SK Jevíčko: Vašíček – Jedlinský, Vykydal, Z. Klein, Továrek, Nguyen, Seknička, Čekal, T. Klein, Němeček, Podlezl (Pospíšil, Hofman, Kyša). SKP Slovan Moravská Třebová B: Spáčil – Kozák, Huryta, Müller, Fikr, Linhart, Komoň, Sedláček, Kalus, Pařil, Polák (Coufal, Kudýn).

Litomyšl B – Janov 5:2

Čekalo se vyrovnané derby a první poločas tomu také nasvědčoval, když vzruchu před brankami nebylo mnoho. Po přestávce se však začalo blýskat na lepší fotbalové časy, když Beneš hezkou hlavičkou otevřel skóre. Domácí pak začali soupeře stále více přehrávat a vypracovali si bezpečný náskok. Hosté stačili v závěru stav jen zkorigovat z penalty.

Fakta – branky: Urban 2, Beneš, Pala (PK), Janoušek – Novotný, Bureš (PK). Rozhodčí: Kvapil (Svitavy). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Jiskra Litomyšl B: Křemenák – Malý, Rumler, Karal, Hladík, Vejman, Beneš, M. Vomočil, Janoušek, Urban, Pala (Žídek, Lesák, T. Vomočil). Sokol Janov: Beránek – Bican, L. Zvěřina, V. Wejda, Johan, Šváb, A. Zvěřina, Klejch, Novotný, Mir. Wejda, Bureš (Hájek, Pešina).

Mladějov – Linhartice 2:1

Tatran zahájil náporem a od začátku se hrnul do šestnáctky. Ve 22. minutě dotlačil míč do branky důrazný Seryn a domácí vedli. Hosté se sice začali postupně více prosazovat, jenže inkasovali „do šatny“, z voleje se trefil Satler – 2:0. Po přestávce začali domácí kupit chyby a vyústěním bylo snížení dorážkou Langra. Hráči Metry však místo dalšího tlaku znervózněli, sbírali karty, Andrlík a Kryštof uviděli červenou a Tatran přes zhoršení po změně stran výhru uhájil.

Fakta – branky: Seryn, Satler – Langr. Rozhodčí: Budina (Ústí nad Orlicí). ŽK: 1:4. ČK: 0:2. Diváci: 90. Poločas: 2:0.

Tatran Mladějov: Čermák – R. Sekanina, Kudyn, M. Dlouhý, Šteffek, R. Dlouhý, Abraham, Satler, Suchý, Seryn, P. Prosecký (L. Marek, Ondráček, M. Prosecký).
Metra Linhartice: Tichý – P. Kelo, Prucek, Kolísek, Winkler, Langr, Pazdírek, Kryštof, Andrlík, Rašner, T. Kelo (Radimecký, Lébiš, Konečný).

Kunčina – Jaroměřice 2:1

Kunčina sehrála své první střetnutí v „domácím exilu“ v Moravské Třebové. Hosté byli ze začátku útočnější a ujali se vedení. Kunčinští do poločasu vyrovnali a ve druhém poločase pohledného utkání už byli lepší. Vytěžili z toho druhý a vítězný gól z kopačky Pagáče.

Fakta – branky: Spálenský, Pagáč – Batelka. Rozhodčí: Grulich (M. Trnávka). ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:1.