Zatímo poličští fotbalisté nastoupili už ke svému druhému zápasu v podzimní části krajského přeboru, tak hráči Svitav vyběhli k premiéře v nové sezoně. Před týdnem byl totiž jejich duel v Chrudimi odložen.

Polička – Vysoké Mýto 1:1

Podobně jako ve středečním utkání rezerv obou klubů se i tentokrát v první půli lépe dívalo na hru hostů, kteří byli pohyblivější a důraznější.

Také jako první zahrozili, ale Podmajerský mířil mimo, stejně se na druhé straně vedlo Stejskalovi a i další pokusy na obou stranách míjely cíl.

Vše se změnilo ve 37. minutě po chybě domácí obrany, k míči se dostal Stloukal a umístěnou střelou k tyči otevřel skóre – 0:1. Hned po rozehrání mohl po spolupráci s Adamčou vyrovnat J. Petr, ale vyběhnuvší gólman Novotný mu zmenšil úhel a šanci pokryl.

Těsně před přestávkou pak J. Petr postupoval sám na bránu, byl zastaven před šestnátkou faulem, který hlavní rozhodčí odměnil pouze „žlutě“.

Po změně stran nejprve zahrozil hostující Štancl, ale poté domácí výrazně přidali na aktivitě. Dočkali se v 59. minutě po bratrské spolupráci Petrů: Ondřej centroval a Jiří hlavičkou vyrovnal na 1:1.

Poličští pokračovali v náporu, střely Stejskala a J. Petra se neujaly, O. Petr se z boku dostal sám před Novotného, ale trefil jenom do boční sítě.

Rozhodnutí měl v poslední minutě na kopačce Opina. Ke skórování ho vybídl Stejskal, domácí záložník se ocitl ve stoprocentní pozici, ale na brankáře Novotného nevyzrál.

Fakta – branky: 59. J. Petr – 37. Stloukal. Rozhodčí: Zavřel (Luže) – Jeřábek, Bouz. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

SK Masokombinát Polička: Dobeš – Jílek (63. Škoda), Pavliš, Stejskal, Stoklásek – Opina, O. Petr, T. Švec, Navrátil (70. Mužík) – J. Petr, Adamča (46. Rattanong).
SK Vysoké Mýto: Novotný – Jílek, Pecháček, Krýda, Stloukal (74. D. Chadima) – Sejkora (90. Novák), Vostrčil, Podmajerský, M. Chadima – Sedlák, Štancl (82. Svoboda).

Roman Kysilko, trenér SK Masokombinát: Zápas se nám moc nepovedl. Hlavně první poločas byl z naší strany mizerný, po nadějném výkonu v Chocni se některým hráčům vůbec nedařilo. Soupeř využíval každé situace, aby nebezpečně zakončil, hrozbou byl zejména Sedlák, kterého jsme těžko bránili. Z toho vyplynul i inkasovaný gól. Do 70. minuty jsme střídali tři hráče, přineslo to oživení, ale s výjimkou vstřelené branky jsme až tolik šancí neměli. Rozhodnout mohla poslední minuta a akce pět na tři, ani tu jsme ale nevyužili. Mýto nás trošičku překvapilo, za poslední dobu hrálo asi nejlepší fotbal.

Svitavy – Choceň 2:0

Byla to na trávníku v Lánech spíše bitva než pohledný fotbal, ale napětí jí nechybělo, občas se i docela jiskřilo.

Choceň se ukázala jako velice dobrý tým, silný na míči, hrál důrazně, nenechal soupeři ani kousíček místa. Přesto byly Svitavy o chloupek lepší a měly i první šance. Nejprve několik hráčů promáchlo přímý kop Valty, pak přizvedl hlavou míč Ovad, ale brankář Gerčák byl na svém místě.

Hosté postupně vyrovnávali hru a dostali se i k ohrožení Lampárka v domácí bráně. Ve 20. minutě se vehementně dožadovali pokutového kopu poté, co z prázdné brány vytěsnil míč Bandouch. Podle hostů rukou, ale sudí viděl roh.

Hlavní rozhodčí se nechtíc podepsal i pod první gól. Choceňský zadák chtěl ve 33. minutě rozehrát protiútok, jenže trefil jen p. Cacha, od něho se balon odrazil k Brůnovi, ten „asistencí“ nepohrdnul, lehce si míč posunul a trefil se parádně do šibenice, ačkoli Gerčák dělal, co mohl – 1:0. Do poločasu zahodil dobrou šanci Kroulík, když zblízka netrefil přesně nahrávku Čížka.

Druhá půle se odbývala podobně jako první, bojovalo se zejména o střed pole. Rozhodnutí nakonec padlo v 68. minutě. Čížek spíše obranným odkopem nalezl naběhnuvšího Brůnu, ten pláchl bekům, udělal kličku brankáři a byť se dostal do ostrého úhlu, stačil trefit odkrytou bránu – 2:0.

Fakta – branky: 33. a 68. Brůna. Rozhodčí: Cach (Chrudim) – Halva, Svoboda. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 1:0.

TJ Svitavy: Lampárek – Zatočil, Valta, Kroulík, Bandouch – Horák, Ovad, Brůna, Čížek – O. Jelínek, L. Urban (63. O. Urban).
FK Agria Choceň: Gerčák – Baborák, Lesák, Šrut, V. Smejkal – L. Smejkal (75. Novotný), Kaplan, Chleboun, Vera (56. Konárek) – Bálek, Šabata.

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Věděli jsme, že Choceň je kvalitní mužstvo, a to se i potvrdilo. Byli na naše hřiště připraveni, hráli velice důrazně, dohrávali souboje. Dalo se předpokládat, že góly budou padat buď ze standardek, případně po nějaké individuální akci či chybě. Ve druhé půli nás soupeř docela tlačil, ale tady musím vyzdvihnout morálku našeho mužstva. Bylo cítit větší touhu po vítězství, prostě jsme chtěli vyhrát a to se povedlo díky dvěma pěkným trefám Brůny, který šance vyřešil fotbalově výborně.

(obo, mo, rh)