Moravská Třebová se neprosadila u své jmenovkyně a Polička odevzdala na domácí půdě všechny body Chocni.

Česká Třebová – Moravská Třebová 3:1

Nový trenér Martin Komoň začal působení u mužstva tak, jak jeho předchůdce Petr Mrázek skončil, tedy porážkou.

„Třebovské“ derby začalo vzájemným oťukáváním, ale po čtvrthodince převzali domácí iniciativu a začali zlobit před Vykydalovou svatyní. Ve 20. minutě tak zachránila hosty tyčka po Keprtově střele, Greplova dorážka sice v síti skončila, ale gól nebyl uznán, autor se nacházel v ofsajdu.

Vykydal následně kryl Zahálkovu dělovku, ve 34. minutě zase přehodil Myšák nejen gólmana, ale i jeho bránu. Do kabin se šlo za bezgólového stavu a naděje Slovanistů žila.

Trhliny dostala brzy po přestávce, současně se začínající průtrží mračen, když se trefil kanonýr Myšák. Následně muselo být utkání na deset minut přerušeno a dohrálo se na terénu poznamenaném lijákem.

Po hodině hry se ve slibné pozici ocitl hostující Konečný, ale neuspěl a dle otřepaného „nedáš – dostaneš“ zvyšoval v 62. minutě Petr po „kličkované“ na 2:0. Moravskotřebovský prapor pozvedl Sedláček, jeho první šance skončila nezdarem, druhá v 73. minutě po samostatné akci snížením.

Jenže nedlouho poté zradil brankáře Vykydala kluzký terén a střela Myšáka z hranice vápna mu podklouzla pod tělem – 3:1. To byl rozhodující okamžik celého zápasu, zbytek si už domácí pohlídali.

Branky: 48. a 78. Myšák, 62. Petr – 73. Sedláček.

Česká Třebová: Křivka – Keprt, Štěpán, Švec, Kubásek – Hurt (83. Čikl), Petr, Zahálka, Macko (89. Krejsa) – Myšák, Grepl.
Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, Huryta, Kučerňák, Švanda – Skřebský (65. Rázl), Sedláček, Staněk, Šatník – Aberle, Konečný.

Polička – Choceň 1:2

Hned ve 2. minutě jen těsně minul z dobré pozice T. Švec a zdálo se, že domácí budou na silně podmáčeném hřišti udávat tón. Chyba lávky, vzápětí totiž potrestal chybu brankáře Dobeše pohodlně Šabata a Choceň lacino vedla – 0:1.

Domácí reagovali zvýšenou aktivitou a vynutili si tlak, s nímž přicházely šance. Ve 14. minutě ještě na střílený centr V. Krále nikdo nedosáhl, ale za chvilku se po pěkné spolupráci Navrátila s Opinou ujala přesná střela druhého jmenovaného – 1:1.

Poličští pokračovali v ofenzivním snažení, ve 21. minutě po skrumáži ve vápně vychytal vyloženou možnost V. Krále Gerčák. Studená sprcha následovala ve 36. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Souček a hosté byli znovu napřed.

Druhý poločas se proměnil v souboj domácích střelců s výborným Gerčákem v brance soupeře. V 56. minutě vyrazil na roh bombu Rattanonga, při závěrečném náporu si na něm vylámali zuby střídající Adamča a těsně před koncem Opina, jehož gólovou ránu opět skvěle zmařil. Remíza by duelu asi slušela více.

Branky: 16. Opina – 3. Šabata, 35. Souček.

Polička: Dobeš – Jílek, Stoklásek (84. Dittrich), L. Král – T. Švec, Čípa, Rattanong, Navrátil – V. Král (69. Stejskal), Netolický (69. Adamča), Opina.
Choceň: Gerčák – Baborák, Grůz, Dostál, Kaplan – Smola, Vera (84. Zachař), L. Smejkal, Souček – Bálek (90. V. Smejkal), Šabata.

Lanškroun – Svitavy 0:4

Hosté potvrdili na trávníku soupeře své kvality, představili jako velmi dobře technicky vybavený tým a již od začátku dávali jasně najevo, že si přijeli pro další tříbodový zisk.

Možná jenom v 10. minutě mohl zápas nebrat trochu jiný scénář, když po rohovém kopu míč skončil v Lampárkově svatyni, jenomže už předtím opustil hrací plochu a hlavní rozhodčí tudíž gól neuznal.

Ve 25. minutě se uvolnil ve vápně hostující O. Jelínek a střelou po zemi nedal domácímu Markovi šanci – 0:1. Hosté si nadále udržovali uzemní převahu, ale do půle se na průběžném stavu nic nezměnilo.

Po přestávce si nejprve domácí vytvořili několik náznaků příležitostí a zdálo se, že se jim podaří s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat. Tyto naděje však byly liché, což se ukázalo v 66. minutě, kdy po křídle utekl Brůna, na jehož centr si naběhl L. Urban a dal druhý svitavský zásah – 0:2.

Od té chvíle bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Za další dvě minuty skóroval po rohovém kopu neobsazený Čížek a úspěšné dílo dokonal stejný hráč po samostatné akci.

Branky: 68. a 90. Čížek, 25. O. Jelínek, 67. L. Urban.

Lanškroun: Marek – Popelář, Černý, Vacek, Stasiowski – Farkaš (65. Fait), Šilar (67. Macháček), Mizerák, Matějka – Krejsar, Richtr (75. Šenkýř).
Svitavy: Lampárek – O. Urban, Zatočil, Horák, Jukl – R. Jelínek (77. Horský), Valta, Čížek, O. Jelínek – L. Urban, Brůna.