Vzhledem k nepříliš povedenému vstupu do sezony jde o velký úspěch pro svěřence Zdeňka Válka.

Závěrečné podzimní dějství krajského fotbalového přeboru si také nachystalo lahůdku – regionální derby na hřišti Slovanu. Zatímco domácí do něj nastupovali relativně v pohodě po vítězství ve středu, tak Poličští měli za sebou už dva nezdary. Nakonec si připsali i třetí.

Svitavy – FK Pardubice B 4:0

Domácí chtěli odčinit blamáž ze druhé půle středeční dohrávky proti Lanškrounu a začali náporem. Šance si vytvořili O. Jelínek a Frolo, který po uvolnění od Chlupa nedokázal zblízka skórovat.

Hosté se uchylovali vesměs k nakopávání, Svitavští se jim postupně přizpůsobili. Na kluzkém nerovném terénu kombinace vázla a poločas se dohrál s „balonem ve vzduchu.“

Po pauze přidali domácí na aktivitě a důrazu, snažili se udržet míč na zemi a to se jim vyplatilo. V 60. minutě Frolo ještě hlavičkoval do tyče, skóre otevřel po závaru ve vápně Čížek. Za tři minuty protrhl smůlu Frolo, po akci Chlupa si udělal tělem prostor a nekompromisně zavěsil – 2:0.

Stereotypní fotbal Pardubic nemohl na rozjetého soupeře stačit. V 85. minutě se znovu prosadil Frolo po další akci výborného Chlupa, hned poté byl za potlesku diváků střídán. Další výměna (Kubík, D. Jukl – Šilar, R. Jelínek) se pak trenérovi doopravdy povedla. Bezprostředně po svém příchodu rozehrál D. Jukl trestný kop, hostující gólman Zavřel balon neudržel v rukou a Kubík dorážel na konečných 4:0.

Svitavy si napravily reputaci, loučily se jasnou výhrou po vynikající druhé půli.

Branky: 68. a 85. Frolo, 65. Čížek, 88. Kubík.

Svitavy: Lampárek – P. Uhlíř, Kroulík, Zatočil, Horák – Šilar (87. Kubík), R. Jelínek (87. D. Jukl), Chlup, Čížek – Frolo (86. Bandouch), O. Jelínek.
Pardubice B: Zavřel – Cincibuch, Hlaváček, Baldrych, Tměj (76. Lejsek) – Dvořák (65. Kavka), Buriánek, F. Uhlíř, Beran – Veverka (85. Putnar), J. Uhlíř.

Moravská Třebová – Polička 2:0

V prvním poločase sledovalo prokřehlé publikum zápas průměrné úrovně s několika nevýraznými šancemi na obou stranách. Ve 12. minutě rozehráli domácí rohový kop, ale R. Šatník v dobré pozici hlavičkoval nad. O chvilku později se odražený balon dostal k Aberlemu, ani on si se zakončením nepotykal a zamířil mimo. Poličce se po půlhodině povedl rychlý brejk, na jeho konci Čípa netrefil bránu.

Po změně stran se kvalita hry o poznání zlepšila a byl to Slovan, jehož hráči získali na své kopačky mírnou převahu. Na první vážnější pokus v podání P. Šatníka a střelu nad odpověděl na druhé straně v 58. minutě rovněž nepřesný V. Král. V 61. minutě se k rozehrání přímého kopu postavil Večeřa, ideálně našel R. Šatníka a ten přesnou hlavičkou otevřel skóre derby – 1:0.

Ihned po inkasovaném gólu vzrostla aktivita hostů, kteří se dostali k sérii několika rohů, ale z následných závarů před Vykydalem nic nevytěžili. V 67. minutě měli štěstí, po rychlé kombinaci běžel Večeřa sám na Prokopa a ten ho vychytal. Další únik předvedl Konečný, zpacifikován byl jen za cenu nedovoleného zákroku. Penaltu kopal sám postižený a nebylo to dobré řešení, Prokop přízemní střelu vystihl. Nejblíže k vyrovnání měl Čípa, v 82. minutě přestřelil hlavou z malého vápna.

Dvě minuty nato nedal další sólo Večeřa, v 88. minutě byl znovu sražen Konečný a byl to druhý pokutový kop. Prokop ho Staňkovi vyrazil, stejně tak dorážku Aberleho, třetí pokus Švandy si však cestu do sítě našel a bylo rozhodnuto.

Branky: 61. R. Šatník, 84. Švanda.

Moravská Třebová: Vykydal – Huryta, Králíček, R. Šatník – Strouhal (90. Polák), Staněk, P. Šatník, Křivánek, Aberle – Konečný (88. Švanda), Večeřa (85. Skřebský).
Polička: Prokop – Stoklásek, Švec, Čípa, škoda – Opina, Netolický, J. Petr, O. Petr (58. Navrátil) – Král (80. Jílek), Stejskal.

(mo, tyl)