A že by jejich příznivci zrovna měli příliš důvodů k optimismu, o tom nemůže být ani řeči. Konkurenceschopná sestava se rodí ve velkých bolestech a jak vysoko budou moci Svitavští na jaře pomýšlet, to je otázkou. Na druhou stranu, přípravné zápasy zatím nevypadají úplně špatně a ani sobotní porážku ve Vyškově nelze vzhledem ke složení, v jakém tam Svitavští nastoupili, brát jako neštěstí.

Vyškov – Svitavy 2:0

Domácí tým vede moravskou divizní skupinu a byla by to tedy ideální příležitost ke kvalitní prověrce sil. Byla by, to ale jen za podmínky, že by svitavský mančaft hrál v rámci možností v nejlepší sestavě. A to se tentokrát nestalo. „Nepovedlo se nám poskládat mužstvo tak, jak nastupovalo v posledních týdnech. Také proto jsme měli vstup do zápasu tragický," vyjádřil se trenér Zbyněk Zbořil.

Však také hned po úvodním rohovém kopu soupeře Svitavy inkasovaly od volného protihráče ze dvou metrů na středu branky. V 5. minutě pouštěl gólman Jílek centr z pravé strany za brankovou čáru, ovšem ten se mu zatřepotal v síti – 2:0.

„Po celý první poločas jsme za domácími ve všem zaostávali, dvakrát nás zachránilo břevno, zatímco my měli snad pouze jedno ohrožení branky Ptáčkem," konstatoval Zbyněk Zbořil, který tak musel v kabině o přestávce ke svému týmu promluvit důrazněji. „Opět jsme si připomněli, že to co, stačí v béčku nebo v dorostu, tak proti divizním mužstvům je hrozně málo. Přidali jsme na pohybu i agresivitě v soubojích a hra se vyrovnala," uviděl Zbořil po změně stran zlepšení.

Hosté také měli několik solidních střeleckých možností, ale to, co se jim povedlo minulý týden proti Blansku, tedy nasázet góly v rychlém sledu, pro ně bylo nedosažitelné. „Svoje šance jsme nevyužili, ale současně musím říci,  že dobré příležitosti ke zvýšení měli i domácí, také oni se však potýkali s problémy v koncovce," řekl Zbořil. Výsledek zápasu se do závěrečného hvizdu nezměnil. „I v této hodně kombinované sestavě jsme mohli druhou půli zdramatizovat, ale z celkového pohledu byla výhra Vyškova zasloužená," uznal trenér.

Co dál? Do startu jarní části divize zbývají necelé dva týdny, před svitavskými fotbalisty je na dohled ostrý mistrovský start do jarní odvetné části a otazníků nad sestavou je pořád spousta. A to není vůbec dobrá zpráva. „Ještě jsme neodehráli ani jeden zápas ve stejné sestavě či v kompletním složení. Všichni tady společně prožíváme asi nejsložitější zimní přípravu v kariéře a teprve uvidíme, jak se tohle projeví na jarních výsledcích a hlavně na herním projevu mužstva," netají se svými obavami Zbořil.

Svitavy: Jílek (Stehlík) – J. Novák, R. Ehrenberger, D. Jukl, Veselský – Chlup (46. Kala), Čížek, Andrle, Ptáček, L. Jukl (46. Válek) – Filip.