Druhé kolo Poháru předsedy Pardubického krajského fotbalového svazu bylo v neděli dohráno zbývajícími zápasy. V těch, v nichž byly ve hře celky z našeho regionu, se prosadili favorité. Svitavy vyhrály v Morašicích suverénně, Moravská Třebová měla v Kamenné Horce více práce, ale postup si rovněž pohlídala.

Ve třetím kole, které se bude hrát ve středu 24. srpna, přivítá Moravská Třebová na domácím trávníku Svitavy a Cerekvice změří síly s Lanškrounem, který na pokutové kopy přešel přes Těchonín.

Morašice – Svitavy 0:8

Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný, ale postupem času se hosté začali prosazovat. Po dvaceti minutách si na ideálně centr naběhl před branku Čermák a otevřel skóre.

Vzápětí si největší šanci vypracovali Morašičtí. Vomáčka pěkně prošel středem obrany až před Lampárka, v tísni zakončil, ale svitavský gólman stačil střelu vyrazit na roh.

Ve 37. minutě pálil po závaru ve vápně přesně Brůna a bylo to 0:2. Až do konce poločasu se však domácí stačili se soupeřem vcelku pohybovat a hra nebyla jednostranná.

Zato po změně stran se hrálo pouze na jednu branku. Morašická defenziva se pod trvalým svitavským tlakem rozložila a od 70. minuty nebyla schopna zastavit rostoucí gólový příděl.

Skóre uzavřel Brůna, který si připsal hattrick a navíc se postaral možná o nejhezčí fotbalový moment zápasu, byť ne brankový. V 68. minutě vystřihl parádní nůžky, k jeho smůle však mířil přesně do místa, kde stál gólman Andrle.

Svitavští i přesto zvítězili zcela přesvědčivě a ofenzivní síla, jakou předvedli v letní přípravě, vzbuzuje velká očekávání.

Branky: Brůna 3, Čermák 2, Uhlíř, O. Urban, Ovad. Sokol Morašice: Prešinský (Andrle) – Kopecký, M. Klement, Chmelík, Jetmar, M. Ropek, Pavel Kuta, Kubeš, Válek, Škoda, Vomáčka (J. Klement, P. Částek). TJ Svitavy: Lampárek – Uhlíř, R. Jelínek, Novák, Jukl, Čížek, Brůna, Valta, Horák, Čermák, Ovad (O. Urban, L. Urban, Zatočil). Rozhodčí: Zerzán. Poločas: 0:2.

Kamenná Horka – Moravská Třebová 2:4

V dobré divácké kulise a na perfektně připraveném hřišti byl k vidění pěkný a zajímavý fotbal. Hosté k utkání přistoupili daleko zodpovědněji než ve středu Česká Třebová a v 15. minutě se po akci Potáčka se Strouhalem ujali vedení – 0:1.

Také Horka se však dostávala k nebezpečným situacím a obzvláště průniky Jirouška a Škávy volaly po vyrovnání.

Závěr poločasu nabídl gólovou smršť. Nejprve se z vápna trefil Skřebský, ale hned nato přiťukl Jiroušek Machovi a jeho bomba byla nechytatelná – 1:2. Ještě ale nebyla přestávka a ve 45. minutě zvýšil opět na rozdíl dvou gólů Staněk – 1:3.

Po změně stran v 55. minutě snížil Kovář a Horka neustále kousala. Až do 75. minuty, kdy se po nenápadné akci prosadil střídající Linhart a rozhodl.

V naprostém poklidu hraný zápas pokazil závěr. V 80. minutě fauloval Letocha pronikajícího Müllera a byl odměněn žlutou kartou, slovní doprovod Potáčka pak červenou. Za pět minut se ovšem Letocha „žlutě“ provinil podruhé a rovněž on šel pod sprchy předčasně.

Branky: Mach, Kovář – Strouhal, Skřebský, Staněk, Linhart. Sokol Kamenná Horka: Hasenöhrl – Dokoupil, Richter, Letocha, Chaloupka, Škáva, Jiroušek, Mach, Lelek, Bubela, Halamka (Kovář, Weber, Lustyk). SKP Slovan Moravská Třebová: Vykydal – Kozák, Potáček, Winkler, Švanda, Skřebský, Staněk, Müller, Strouhal, P. Šatník, Večeřa (Trefil, Linhart). Rozhodčí: Lukes. Poločas: 1:3. ČK: 1:1 (Letocha – Potáček).

(rh, red)