Neznamená to pro ně nic jiného než další zhoršení situace v tabulce. Ale pokud i v dalších kolech zopakují takhle bojovný a obětavý výkon, tak body na jejich konto určitě přibudou.

Svitavy – Pěnčín-Turnov 3:4

Domácí se i bez svých futsalových hvězd pustili do boje s chutí, hráli sympaticky otevřenou partii a hned v 9. minutě málem otevřeli skóre, ale Čížek nasměroval svoji hlavičku po rohu jenom do břevna.

Potom se hra přestěhovala do opačné šestnáctky a rázem v ní bylo hodně rušno, o což se postaral hlavní rozhodčí poměrně přísně nařízenou penaltou. Míče se chopil Djika a trefil tyč.

Přesto se hosté ujali vedení, když se na levé straně prosadil Bernát, přehodil vybíhajícího Jílka a úsilí obránců zabránit balonu v cestě do sítě bylo marná, stejně tam skončil – 0:1.

Svitavské hráče ale tento moment nepoložil. Naopak, hráli pořád aktivně a ve 34. minutě měli velikou možnost na srovnání. Filip vystihl špatnou „malou domů", udělal kličku brankáři Malíkovi, ale střelu do odkryté svatyně mu Novotný před čárou vykopl.

Co se nepovedlo teď, to domácí dokázali ve 42. minutě, když dobře rozehraný trestný kop D. Jukla usměrnil mezi tři tyče volný Ptáček – 1:1.

Také nástup do druhého poločasu patřil domácím, jejichž důraz kontrastoval s profesorským stylem soupeře. V 52. minutě si za obranu naběhl L. Urban a svůj velmi dobrý výkon korunoval gólem – 2:1. Ovšem uteklo jen pár sekund a skóre bylo zase dorovnáno, Bernáta nedokázali beci zastavit a ten se z ostrého úhlu nemýlil – 2:2.

Pak se chvíli zdálo, že hosté přebírají otěže ve středu pole a začínají ovládat hru, ale přišla 65. minuta a v ní hvězdná chvíle Filipa. Napřáhl k tvrdé ráně z dobrých pětadvaceti metrů a Malík za jeho projektilem do vinglu plachtil marně – 3:2!

Turnov se okamžitě vydal na další zteč svitavské svatyně a protože protihráčům začaly valem docházet síly, tak si vynutil územní převahu. Domácí ale příkladně dřeli a těsný náskok udrželi s vypětím všech sil dalších dvacet minut. Diváci pomalu začínali věřit v úspěch.

Když na světelné tabuli naskočila 84. minuta, kopali hosté roh, první hlavičku se ještě povedlo odvrátit, ale opakovanou Havlovu už ne a bylo to 3:3.

Než se Svitavští otřepali ze šoku, přiletěl do vápna další balon, Jílek proti první střele stačil zakročit, ovšem Bárta měl k dorážce dost času i místa – 3:4.

Přesto to pro domácí mohlo dopadnout aspoň remízově, ale to by musel mít v poslední minutě po rohu hlavičkující Ptáček větší štěstí, než měl. Malík zasáhl na brankové čáře, aniž pořádně věděl jak, ale balon za svá záda nepustil, k dorážce se domácí nedostali a byl konec.

Velká škoda takové porážky, ale nyní je třeba vzít si z předvedeného výkonu to pozitivní, a nebylo toho málo, a napodobit to i příště v Ústí nad Orlicí. Hraje se tam v sobotu 19. dubna od 17 hodin.

Fakta – branky: 42. Ptáček, 52. L. Urban, 65. Filip – 20. a 53. Bernát, 84. Havel, 86. Bárta. Rozhodčí: Kouba – Štuk, Fojtík. ŽK: 5:2. Diváci: 300. Poločas: 1:1.

TJ Svitavy: Jílek – Novák, Kroulík, Ptáček, Veselský – Andrle, R. Ehrenberger, Čížek (60. Chlup), D. Jukl – Filip, L. Urban (72. L. Jukl).
FK Pěnčín-Turnov: Malík – Finklár, Ginzel, Novotný, Petřík – Tvrdý (83. Korček), Janů, Beníšek, Bernát – Bárta, Djika (63. Havel).

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: Zápas, ve kterém jsme nastoupili oslabeni o tři hráče základu, se zásluhou bojovnosti a nasazení všech kluků vyvíjel nad očekávání dobře. Po prvním poločase a otočení výsledku v 65. minutě jsme věřili v zisk bodů s favoritem. Zvláště, když jsme příznivý výsledek dokázali dvacet minut držet. Ovšem závěr zápasu, kdy soupeř vrhl všechny svoje síly do útoku, jsme nezvládli a po nedůrazném bránění rohů jsme inkasovali dva góly, které rozhodly o další jarní porážce. Přesto lze hráče za předvedený výkon pochválit a věříme, že body potřebné k zachování divizní příslušnosti ještě uhrajeme.

Další výsledky: Dobrovice – Živanice 4:0, Kutná Hora – železný Brod 1:1, Náchod – Jablonec nad Jizerou 2:1, Pardubice B – Dvůr Králové nad Labem 2:2, Letohrad – Ústí nad Orlicí 0:1, Trutnov – Nová Paka 3:0, Rapid Liberec – Vysoké Mýto 2:5.

Pořadí: 1. Nová Paka (49), 2. Dobrovice (44), 3. Pěnčín-Turnov (40), 4. Dvůr Králové nad Labem (32), 5. Živanice (31), 6. Kutná Hora (30), 7. Vysoké Mýto (30), 8. Ústí nad Orlicí (29), 9. Náchod (29), 10. Letohrad (29), 11. Svitavy (28), 12. Trutnov (28), 13. Pardubice B (26), 14. Jablonec nad Jizerou (25), 15. Železný Brod (17), 16. Rapid Liberec (7).