Domácí tým SK Masokombinát zahrál jeden z nejlepších zápasů poslední doby a třemi body si v tabulce nesmírně pomohl. Také druhý okresní zástupce ze Svitav zabodoval naplno.

Polička – Živanice 2:0

Dlouho museli poličští příznivci vzpomínat, kdy naposledy viděli od svých hráčů takový výkon. Však jim také po zápase připravili velké ovace.
Hosté měli od začátku převahu a držení míče bylo jasně v jejich prospěch. Pro oko diváka hráli hezky, ale překvapivě málo se dostávali do zakončení. Jejich akce se rozbíjely o dobře pracující obranu v čele s Dittrichem, a to většinou ještě před šestnáctkou.

Domácí spoléhali na brejky a ve 14. minutě se jim jeden z nich povedl. Balon se odrazil na vápno k T. Švecovi a ten životní trefou nedal Černíkovi naději – 0:1. Hned vzápětí po akci Navrátila odvraceli zadáci Jílkovu střelu na roh.

Tyto momenty celý poličský tým ohromně zvedly, začal si věřit, že by mohl uhrát dobrý výsledek. Navíc mu pomohl dobrými zákroky O. Dittrich a když už po centru Gorola pálil tvrdě Balog, rozvlnil pouze boční síť. Minutu před poločasem pak přišel druhý úder do živanického sebevědomí. V závaru před Černíkem se nejlépe zorientoval důrazný Stejskal a dotlačil míč do sítě – 2:0!

Hosté na nepříznivý vývoj zareagovali o přestávce dvojitým střídáním. Ve 47. minutě se jim podařilo skórovat, ale pro evidentní faul na O. Dittrich rozhodčí Cach tuto branku neuznal. Velké štěstí stálo při Poličce v 68. minutě: Janecký bombou napálil břevno.

Jinak se hrálo podle stejných not. Hosté tlačili, ale končili na hranici vápna, kde úřadovali důslední a s maximálním úsilím bojující domácí fotbalisté. Ti ani s blížícím se koncem neudělali žádnou chybu a soupeř postupně propadl marnosti. Poličští celý zápas „odjezdili“, překonávali se v obětavosti a odměna byla sladká: senzační skalp vedoucího týmu krajského přeboru a zisk tří nesmírně důležitých bodů.

Fakta – branky: 14. T. Švec, 44. Stejskal. Rozhodčí: Cach (Chrudim) – Poláček, Pešek. ŽK: 1:1. Diváci: 180. Poločas: 2:0. SK Masokombinát Polička: O. Dittrich – Škoda, Pavliš, L. Král, Opina (82. Scheib) – Navrátil, T. Švec, O. Petr, Jílek – Mužík, Stejskal (75. Stodola). Sokol Živanice: V. Černík – Žák, Vrážel, Michal, Moravec – Čech (46. Janecký), Mocanu, Gorol, Konečný (76. Jedlička) – Kaciáň, Balog (46. J. Černík).

Svitavy – Vysoké Mýto 3:2

Terén i počasí předurčily ráz zápasu. Ten nebyl o technice a pohledných akcích, šlo o předpokládaný boj ve středu pole a čekání na chybu. První udělal zbytečným skluzem v 5. minutě domácí Čížek a z toho rezultující penaltu proměnil v klidu hostující Sedlák – 0:1.

Obdržená branka Svitavské nerozhodila, drželi stále taktiku, s jakou do utkání vstoupili. Roztahovali hru do šířky, hrozili ze standardek a vyplatilo se. Na 1:1 vyrovnal nechytatelnou pumelicí po vracečce na vápno Kroulík a poté odčinil předchozí kiks Čížek – 2:1.

Do šaten šli domácí vítězně a do druhého poločasu tak i nastoupili. Tlačili se stále dopředu, ale fotbalu bylo pramálo. Pořád se jednalo hlavně o standardky. Jednu z nich využil po střele Ovada Uhlíř – 3:1. Těžko říci, jestli z nudy či ze zimy, nechali domácí hosty ještě jednou skórovat, ale tlak Vysokého Mýta na zisk bodu se nekonal a svitavští fotbalisté potvrdili tři body z venku.

Fakta – branky: 20. Kroulík, 36. Čížek, 56. Uhlíř – 5. Sedlák z pen., 80. Čejka. Rozhodčí: Svědiroh (Pardubice) – Schmeiser, Bouz. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 2:1. TJ Svitavy: Lampárek – Zatočil, R. Jelínek, Kroulík, Uhlíř – Brůna, Novák, Jukl (80. Bandouch), Horák (85. L. Urban) – Ovad, Čížek (75. O. Urban). SK Vysoké Mýto: Zahradník – Hofman, Jílek, Dvořák, Šikl – Matula (55. Sejkora), Čejka, Kopecký (65. Valášek), Pešek – Sedlák, Štancl.

Další výsledky 17. kola krajského přeboru

Česká Třebová – FK Pardubice B 0:3

Branky: 50., 60. a 68. Vanžura. Česká Třebová: Křivka – Síbrt, Švec, Keprt, Vomáčka – Červ, Petr, Kubásek, Macko (80. Abt) – Myšák, (82. Hurt) Čikl. FK Pardubice B: Žák – Buriánek, Kopřiva, Baldrych, Voženílek – Hundák, Růžička (85. Javůrek), F. Uhlíř (75. Rydval), Vanžura – Jeřábek II (62. Vágner), Sklenář.

Stolany – Třemošnice 0:3

Branky: 31. vlastní (Kučera), 57. Hanousek, 77. Šebek. Stolany: Báča (66. Starý) – Szaniszlo, Rychtera, Starý, Kučera – Kopp, Černohubý, Růžička, Chvojka – Květenský, Ždímal. Třemošnice: Vojáček – Culek, Hluchník, Škopek, Kunášek – J. Vančura, O. Vančura, Lebduška, Kutílek (57. Kalina) – Hanousek (67. Lipenský), Šebek (78. Smutný).

Srch – Holice 1:1

Branky: 40. Daněk – 43. Ručka. Srch: Mičjan – Tryner, Morávek, Kašpar, Bříza – Cincibuch, Daněk (62. Hataš), Kavka, Slováček (59. Brož) – Dušek, Pavlíček. Holice: Branda – Strnad, Kopřiva, Pištora, Skalický – Černý (78. Kopa), Krpata, Machatý (59. Englich), Starý – Chvála (69. Jedlička), Ruč­ka.

Dobříkov – SK Chrudim 1:9

Branky: 65. P. Horníček – 58., 59., 73., 77. Michalec, 21. vlastní, 31. Lištván, 40. Lankaš, 47. Dvořáček, 84. Nevečeřal. Dobříkov: Jadrný – Barták (75. Rouha), P. Horníček, Hořejší, Dostál – J. Rychtařík (46. Houžvička), Karela, Malý, Klapal – J. Horníček (67. L. Rychtařík), Zahradník. SK Chrudim: Dušek – M. Pudil, Lankaš, Šebek, Dvořáček – Tejnecký (60. Nevečeřal), Kuchta, Beneš, Hýsek (82. Harenčák) – Lištván (77. Dobrovolný), Michalec.

Žamberk – Choceň 0:1

Branka: 40. Šabata. Žamberk: Saňák – Bartoň, Ulvr, Šponar, Šebrle – Cvik, Franke, Plundra (46. P. Huška), Novotný (59. Pavelka) – Jírů, V. Huška. Choceň: Trkal – Seidenglanz, Lesák, Dostál, Němeček (72. Novotný) – Vera (83. Konárek), Šrut, Baborák, Smejkal – Šabata, Dědič (88. Sloupenský).

Lanškroun – Hlinsko 0:1

Branka: 55. Slováček. Lanškroun: Jaroš – Šišan (80. Fait), Šilar, Vacek, David – Richtr, Popelář, Mizerák (63. Savych), Kašpar – Krejsar, Novák. Hlinsko: Kopecký – Holec, Urubčík (30. Šulc), Marek (80. Charous), Jůn – Novák, Cach, M. Bouška, Cepl – T. Bouška, Slováček.