Třetitřídní fotbalisté Sokola odehráli ve středu semifinále krajského poháru, ve kterém jim byl soupeřem účastník OP Chrudimska. I když… Odehráli asi není to správné slovo, neboť to, co se na hřišti v Jedlové dělo, nepřipomínalo krásný sport zvaný fotbal ani v nejmenším.

Jedlová – Krouna 0:1

Co se dá vůbec k zápasu napsat? Hrálo se na neuvěřitelně podmáčeném, či spíše úplně potopeném terénu. Jakákoli snaha o přihrávku po zemi či vůbec hru s balonem byla prakticky odsouzena k zániku.

Souboje končily gejzíry vody, míče se pořád zastavovaly a hráči měli ty největší problémy s koordinací svého pohybu, než aby mohli pomýšlet na jakési náznaky kombinace.

Přesto, či spíše právě proto, byly před brankami k vidění zajímavé možnosti. V první půli jich měli více domácí, jenže Malý ani Houdek se netrefili ve slibných pozicích mezi tyče. Další velkou šanci měl po přestávce opět Malý, ale gólovou ránu mu vytáhl gólman.

Jinak ale druhý poločas patřil spíše hostům, kteří nakonec z „bazénu“ vylovili postup. Nejprve sice tutovku Vaňáka vychytal Hejl, ale v 76. minutě mířil zpoza vápna přesně Černý a Krouna se těší na finále.

Fakta – branka: 76. Černý. Rozhodčí: Odehnal – Hořínek, Kabát. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Sokol Jedlová: Hejl – Lajžner, Doleček, Bouška, Hofman, Houdek, P. Lánský, Elis, Malý, Čori, Lelek (Popelka, Misar, Chmel).
Sokol Krouna: L. Bárta – Z. Ducheček, M. Ducheček, Bukáček, J. Bárta, Obrovský, Vaňák, Skala, Kulhavý, Svatoň, Černý (Pospíšil, Bečička, Macháček).