Oba celky ze špice tabulky jej zvládly a to je dobrá zpráva zejména pro Cerekvici, která si drží jednobodový náskok. V Pomezí to velice dlouho vypadalo na definitivní konec s březovskými sny. Nakonec se hosté vzmátořili, ale pořád musejí čekat.

Jak to před týdnem už už vypadalo, že se rychnovští fotbalisté blíží k záchraně, tak stačilo jediné kolo a znovu se ocitli v kritických problémech. K existenčnímu zápasu do Libchav přijeli v jedenácti lidech. Co stačilo na Dobrouč, bylo nyní málo. Třesou se tak nejenom Rychnovští, ale také chvost okresního přeboru… Utkání Polička B – Ústí nad Orlicí B bylo kvůli nezpůsobilému terénu odloženo.

Pomezí – Březová 1:5

Kdo by odešel z tohoto zápasu ještě v 65. minutě a posléze si přečetl konečný výsledek, asi by nevěřil vlastním očím.

Jednoznačné výhře favorita totiž nic nenasvědčovalo. Spíše naopak, protože zejména v první půli byli domácí lepší. Ve 40. minutě je poslal snadnou dorážkou do vedení Červený. Gólman J. Ehrenberger sice při této situaci zaváhal, ale nejméně tři další tutovky bravurně vychytal. Na druhé straně se Březovští k vážnější možnosti prakticky nedostali.

Ani druhá část dlouho nenabízela bůhvíjak drtivý tlak hostů. Po hodině hry jim však po standardce podařilo srovnat a od té chvíle zůstalo na hřišti jediné mužstvo. Březové vyšlo, na co sáhla, a závěr absolutně opanovala, poslední zásah si připsal Aleš Bednář.

Fakta – branky: Červený – R. Ehrenberger 3, Bárta, Bednář. Rozhodčí: Nekvinda (Rosice u Chrasti). ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 1:0.

Sokol Pomezí: J. Pecina – Kotouček, Svoboda, Coufal, M. Roušar, L. Roušar, Krajíček, Červený, P. Pecina, Mička, M. Nespěšný (Češka, Drobný, Stýblo).
Sokol Březová n. S.: J. Ehrenberger – Prudil, Schuppler, Šmerda, Kučera, Mikolín, Deutsch, R. Ehrenberger, Svoboda, Bárta, Bednář (Ryšavý, Jež, Sauer).

Svitavy B – Cerekvice 1:3

Hosté nechtěli ponechat nic náhodě a do zápasu vstoupili náporem. Jeho výsledkem byly dva góly v prvním poločase a klid na jejich kopačky. Ten mohl vzít za své po přestávce, kdy Svitavští přidali na aktivitě, několikrát ohrozili Kusého a vynutili si penaltu, kterou proměnil Ovad.

V tu chvíli ale Slavoj vycítil nebezpečí, opět zapnul na vyšší obrátky, během pět minut přidal třetí trefu a definitivně rozhodl.

Fakta – branky: Ovad – Jandera, Růžek, Coufal. Rozhodčí: Šejna (Dolní Libchavy). ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:2.

TJ Svitavy B: Uchytil – Kyncl, Kabát, Brandejs, Bandouch, O. Urban, Skalický, Chlup, L. Urban, Ovad, Stenzl (Zábrana, Škraňka). Slavoj Cerekvice n. L.: Kusý – Coufal, Benko, Růžička, Vosmek, Růžek, Řehák, Lorenc, Zeman, Jandera, Dostál (Crha, Lebeda, Dobr).

Libchavy – Rychnov 3:0

Čtvrtá minuta, tvrdá střela Martináka a gól na 1:0, to byl pro hosty opravdu „vydařený“ začátek. Nepřízeň osudu se sice pokoušel záhy odvrátit Pánik, ale trefil jenom tyč. Běžela 22. minuta, Stejskal zahrál trestný kop a ten prošel přes několik chytře clonících hráčů až za Kašparova záda – 2:0.

Fotbalovost nebyla hostům nic platná, protože i když měli po přestávce navrch a od 66. minuty hráli proti deseti, nebyli schopni se prosadit v zakončení. Hřebík do rakve tedy zatloukl z brejku Martinec.

Fakta – branky: Martinák, Stejskal, Martinec. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (Martinák). Diváci: 100. Poločas: 2:0.

FC Rychnov na Moravě: Kašpar – M. Sekanina, Marek, Pospíšil, Grochol, Šmída, Maleňák, Černušák, Pánik, Křižanovský, P. Sekanina.

(rh)