Největším překvapením rozhodně byla remíza vedoucí Březové se svitavským béčkem. Cerekvice využila svoji příležitost a po jednoznačné výhře v Rychnově se už bodově dotáhla na čelo. Plichta Pomezí s Poličkou takovou senzací není.

Březová – Svitavy B 1:1

Derby bylo v první řadě až přes míru tvrdé, čtyři fotbalisté nedohráli (Šmerda resp. Zábrana, Urban, Beránek). Ze hry stálo za zmínku břevno Prudila či na druhé straně sólo Jukla. Právě on otevřel po hodině hry skóre, za pět minut srovnal hlavou Bárta. Pak ještě napálil Bednář z dálky znovu břevno. Nervózní závěr odnesl vyloučením Bárta.

„Soupeř hrál takticky chytře, vycházel z obrany, Bednáře zdvojoval i ztrojoval, navíc po naší snad první chybě skóroval a my stačili jen vyrovnat,“ sdělil sekretář Březové Oldřich Palla. „Určitě nás tato ztráta mrzí, protože na vítězství bylo. Měli jsme více příležitostí, bohužel je hlavně v prvním poločase nevyužili."

Fakta – branky: Bárta – Jukl. Rozhodčí: Havel (Hlinsko). ŽK: 3:7. ČK: 1:0. Diváci: 200. Poločas: 0:0.

Sokol Březová: J. Ehrenberger – Králíček, Bárta, Šmerda, Rada, Mikolín, R. Ehrenberger, Deutsch, Prudil, Bednář, Schuppler (Svoboda, Kučera, Jež).
TJ Svitavy B: Kavalír – Kyncl, Brandejs, O. Urban, Kubík, Chlup, Uhlíř, Zábrana, Beránek, Jukl, Brůna (Stenzl, Skalický, Kotas).

Rychnov – Cerekvice 0:4

Hosté osvědčili vyzrálost a zkušenost. Nabídnuté šance po chybách soupeře beze zbytku využili a hráli, co potřebovali. Domácí nebyli odevzdaní, bojovali, ovšem žádnou ze svých šancí nedotáhli do konce.

„Myslím, že je to pro nás dost kruté. Pokud se podívám na inkasované góly, tak první jsme dostali po pěkné střele Růžičky z dvaceti metrů a další tři jsme soupeři darovali hrubkami,“ lituje předseda TJ FC Jindřich Šmída.

Rozdíl v síle obou družtev byl nicméně na trávníku patrný a domácí to uznali. „Hosté mají herně vyspělý, vyvážený kolektiv. Co jsme jim nabídli, to potrestali," dodal.

Fakta – branky: Růžička, Schauer, Řehák, Růžek. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 4:3. Diváci: 100. Poločas: 0:2.

FC Rychnov: Kašpar – Pánik, Marek, Sekanina, Pospíšil, Černušák, Langr, Grochol, Křižanovský, Maleňák, Hlubinka (Bárta, Šmída).
Slavoj Cerekvice: Kusý – Růžek, Vosmek, Lorenc, Benko, Růžička, Jandera, Řehák, Zeman, Schauer, Dostál (Pražák, Coufal).

Pomezí – Polička B 1:1

Sled branek: 1:0, 50. minuta Nespěšný do prázdné branky po neuvěřitelné minele hned tři hostujících obránců, kteří se nedohodli s gólmanem. 1:1, 55. minuta Stodola hlavou po pohledné akci se Stejskalem a Jílkem.

Žádná další situace, a že jich před oběma brankami nebylo málo, zejména ve druhém poločase, gólem neskončila. Rozhodnutí měl na své kopačce při závěrečném tlaku domácích Mička, ale jeho rána se jen odrazila od břevna.

„Obě družstva předváděla pohlednou kopanou. K vidění byla urputná snaha, ale po technické stránce také jarní nerozehranost. Nám chybělo trochu štěstí, abychom byli úplně spokojeni,“ pronesl domácí sekretář Zdeněk Stoklásek.

Fakta – branky: Nespěšný – Stodola. Rozhodčí: Mrázek (Chrudim). ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0.

Sokol Pomezí: J. Pecina – Drobný, P. Pecina, Svoboda, M. Roušar, Jožák, Červený, Mička, Češka, Coufal, Nespěšný (Stýblo, Kotouček). SK MK Polička B: Vopařil – Škoda, Jílek, Stoklásek, Pavliš, Češka, T. Švec, O. Kučera, Stodola, Stejskal, Rattanong (Dittrich, Scheib).