Všechna tato přízviska nese největší tuzemský turnaj v malém fotbale, jehož 14. ročník se uskuteční v termínu 30. června a 1. července.

Hlavní novinkou letošního roku je, že se centrum turnaje vrací do Svitav, kde se na Svitavském stadionu a na hřišti ve Svitavách-Lánech odehraje převážná část zápasového programu. Kromě hlavního turnaje se v případě zájmu dostatečného počtu týmů uskuteční také Women´s Qanto Cup pro ženy a turnaj veteránů.

Ten, kdo chce přihlásit svoje družstvo do některého z turnajů, musí nejpozději do 10. června vyplnit elektronickou přihlášku na www.qantocup.cz a do stejného termínu uhradit startovné ve výši 1200 korun.

Po splnění těchto podmínek bude tým zařazen na listinu účastníků 14. ročníku a nalosován do některé ze základních skupin. Ty se budou hrát, jak je tradicí, během soboty 30. června, v neděli 1. července se pak bude pokračovat nejdříve semifinálovými skupinami a posléze závěrečnou vyřazovací částí.

Hlavní cenou pro vítězný kolektiv je obrovský putovní pohár, který přivezou obhájci primátu z minulých dvou let Gamblers z Mostu. Odměněno bude šestnáct nejlepších družstev hlavního turnaje. Doprovodné kulturní akce se uskuteční v areálu Lánská zahrada, a to v pátek i v sobotu.

Podrobnější informace ke 14. ročníku Qanto Cupu jsou k dispozici na internetu www.qantocup.cz