TJ SEBRANICE

Zdeněk Vandas, sekretář: „Po minulých zkušenostech všeho druhu si žádné cíle nedáváme. Musí-li to být, tak s trochou nadsázky hrát do 10. místa. I to může být v těchto legračních soutěžích, jak známo, postupové. Všechno podstatné se v poslední době upeče až po sezoně. Žádné změny v kádru ani ve vedení mužstva nejsou."

TJ SOKOL JANOV

Pavel Záleský, sekretář: „Těžko říci, co můžeme od I. B třídy očekávat, ale určitě bude kvalitnější než okres. Jdeme do soutěže s tím, abychom měli z fotbalu dobrý pocit a neměli starosti s udržením. Nevydáme se však cestou nákupu většího počtu cizích hráčů, takže v kádru prakticky nedošlo ke změnám. Usilujeme jenom o příchod zkušeného zadáka Jana Benka."

SPORTOVNÍ KLUBY POLIČKA B

Václav Obolecký, vedoucí mužstva: „Chceme hrát v lepší polovině tabulky bez sestupových starostí a začlenit postupně do sestavy nové nadějné hráče. Příprava se odehrávala společně s A týmem v domácích podmínkách a v rámci možností, jak to bývá každé letní období. Do Slovanu Brno odešel na hostování Ondřej Kučera, Kalášek a Klein byli přeřazeni do áčka. Novými tvářemi jsou Petrásek a David Kučera z Jedlové a z našeho dorostu Štoudek a Stodola."

TJ SOKOL KUNČINA

Miroslav Kubín, sekretář: „Jednoznačně bychom chtěli navázat na velice povedené jaro, kdy jsme stříleli hodně branek a úroveň naší hry se výrazně zvedla. Byli jsme označeni za kata favoritů, svému jménu bychom rádi dostáli i v nové sezoně a měli bychom ukázat svoji sílu i v utkáních, kde budeme papírovými favority. Co se týče posil, za zásadní považuji udržení zkušených pilířů Potáčka a Pánika, naopak velkou ztrátou je ukončení hostování Satlera, který se vrací do Mladějova. Jednání o příchodu velmi zkušeného ofenzivního hráče finišují. Věřím, že jsme na start dobře připraveni."

TJ SLAVOJ CEREKVICE

Tomáš Netolický, předseda: „Po dobrovolném opuštění krajského přeboru jsme se vydali jinou cestou, kdy se snažíme hlavně o zapojení místních hráčů, byť jsme si vědomi, že bez nějakého toho hostování to zatím nepůjde. Tak nyní přišli Bajzík, Pachta, Adamský a Žukovský, nově se ale zapojilo i sedm domácích hráčů. Z jarního kádru od nás odešli Šebrle, Till, Novotný, Drahoš, Lebeda a kouč Flídr, na hostování asi půjde Jandera. Mužstvo převzali hrající trenéři Jan David a Pavel Motl."

SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ B

Martin Tylšar, předseda: „V první řadě má být rezerva zásobárnou hráčů pro A tým. Povede ji, stejně jako áčko, trenér Ladislav Kučerňák, v sestavě ke změnám nedošlo. Příprava byla společná a to, jak s ní budeme spokojeni, nám ukážou až mistrovské zápasy."

TJ SOKOL KAMENNÁ HORKA

Petr Hasenöhrl, hrající předseda: „Máme cíl, jako asi každý nováček, hrát důstojnou roli v I. B třídě v klidném středu tabulky a bavit fotbalem sebe i diváky. Podařilo se nám prodloužit hostování hráčů ze Svitav Jukla, Zábrany, Juříka, Skalického a Richtera, nově navíc přišel Nekvinda. Získali jsme i mladého brankáře Jandla z Pomezí a post vedoucího mužstva jsme obsadili naším bývalým hráčem Petrem Chodilem. S letní přípravou a účastí hráčů na trénincích můžeme být spokojeni."

TJ SOKOL ČISTÁ

Jiří Stibůrek, předseda: „Naším cílem je udržení v krajské soutěži. V týmu nedošlo k výrazným změnám, pouze se z hostování v Litomyšli vrátil Roman Krátký. Jinak budeme vycházet ze stávajícího kádru. Největší novinkou je příchod trenéra Pavla Švece, který úspěšně působil ve Svitavách. Letní příprava se odehrála podle plánu, ale byla krátká, takže nelze příliš počítat se změnou taktiky a herního projevu mužstva."