Výhra Svitav v Chocni je velmi cenná, také proto, že průběh střetnutí byl poněkud divoký. Ani Polička se za remízu z Vysokého Mýta, kde dvakrát prohrávala, stydět v žádném případě nemusí.

Špatná domluva

„Jeli jsme do Vysokého Mýta s tím, že bod by byl dobrý. Po deseti minutách mě polévalo horko, protože to vypadalo, že dostaneme bůra,“ komentuje poličský trenér ROMAN KYSILKO nervózní vstup svých svěřenců do sobotního utkání.

Vyústěním byl inkasovaný gól po rychlém brejku Štancla. „Bylo to po odkopu domácích z vlastní šestnáctky, naši stopeři se špatně domluvili a Štancl byl na tuto situaci připraven,“ lituje Kysilko.

Poličští se naštěstí vzpamatovali, začali hrát aktivněji a po pěkné kombinaci vyrovnali. „V těch chvílích jsme byli lepší. V kabině jsme mluvili o komunikaci v obraně, stalo se však znovu to samé, oba stopeři šli po míči, Štancl se jim prosmýkl a znovu jsme inkasovali,“ popisuje Kysilko.

Na tahu tak byli znovu hosté a ti předvedli, že fotbalově na soupeře určitě stačí. „Výborně zahrál Stejskal, dovedl udržet míč, mnoho jich sklepl a právě po takové akci byla nařízena jasná penalta. Rozhodčí ji sice nechal opakovat pro předčasný vstup našeho hráče do vápna, ale Stejskal si věřil a i podruhé ji dokázal bezpečně proměnit,“ chválil trenér.

V závěru to pak domácí ještě zkusili nakopávanými balony, ze vzduchu si také vytvořili jednu šanci, ale bez efektu a Polička si plichtu pohlídala. „Myslím si, že jsme zanechali dobrý dojem. Kombinačně se nám dařilo soupeře místy přehrávat. Škoda, jen, že jsme si obdržené branky sami zavinili špatnou komunikací stoperů. Pak tam u kluků vznikla nervozita, museli jsme složení dvojice pozměnit a zlepšilo se to,“ uzavřel poličský lodivod.

Daleko méně byl spokojen trenér Vysokého Mýta ZDENĚK KOCMAN. „Mužstvo nepodalo dobrý výkon, hrálo nervózně. Dvacet minut jsme měli územní převahu, vypracovali si tři vyložené šance, ale dali z toho pouze jednu branku. Soupeř pak hru vyrovnal a do konce první půle byl lepší. Vstup do druhé části jsme měli vcelku dobrý, dali jsme na 2:1, ale po hrubé chybě obrany si nechali z penalty vyrovnat.“

Místo klidu drama

Svitavy necestovaly do Chocně po nepříliš vydařeném závěru zimní přípravy k prvnímu jarnímu soutěžnímu zápasu v optimální pohodě.

„Obraz hry byl ovlivněn velikostí hřiště. Hrálo se v kleci na malé umělce, takže utkání bylo plné osobních soubojů, standardek a z toho vyplynul i velký počet branek,“ myslí si trenér Svitav ZDENĚK VÁLEK.

Jako první inkasovali hosté po zaváhání na pravé straně obrany. Naštěstí Ovad krásnou střelou skóre vyrovnal. „I nadále to byl boj o střed pole, spíše taková přetahovaná. Poločas skončil smírně. Soupeř měl výhodu dvou pokutových kopů. Ten první byl nesporný, druhý typicky „choceňský“, ale spravedlnost zaúřadovala a domácí ho zahodili,“ poznamenal svitavský trenér Válek.

Ve druhém poločase začaly na choceňské straně úřadovat také nervy a dva domácí hráči Chleboun a Kaplan se nechali zbytečně vyloučit za kopnutí do soupeře po odpískání. „Z toho ten první zákrok do obličeje ležícího Ovada byl už dost za hranou,“ uvedl Válek.

Svitavy toho využily a šly do vedení 4:2. Jenže místo toho, abychom zápas v klidu dohráli, nechali jsme si ještě vstřelit kontaktní gól a až do závěrečného hvizdu jsme se báli o výsledek. Ale jsou to nakonec tři body z venku a ty se počítají,“ mohl si oddechnout spokojený trenér.

A názor z druhé strany barikády? „Padlo sedm gólů, byly vidět dramatické situace a diváci museli být spokojeni. Hrálo se na menší umělé trávě, takže to byl samý kontakt, ale podle mého názoru se jednalo o vyrovnaný zápas. Naší nedisciplinovaností jsme přišli o dva hráče a tohle možná i rozhodlo. Ještě za stavu 3:4 jsme měli dvě vyložené šance, ale bohužel je neproměnili,“ komentoval dění na hřišti trenér Chocně LUBOMÍR MYŠÁK.

Příští kolo (sobota 26. března, 15.00): Polička – Živanice, Svitavy – Vysoké Mýto.

(rh, mo, od)

Více o startu jarní části nejvyšší krajské soutěže najdete ZDE