Poslední zvonění v podzimní části mistrovské fotbalové sezony v našem regionu obstarali účastníci krajského přeboru, kteří i v nepříznivých podmínkách odehráli patnácté kolo své soutěže. V jeho rámci zametly Svitavy v regionálním derby s Moravskou Třebovou a Polička na domácí půdě korunovala nebývale vydařený podzim hubenou výhrou proti Hlinsku a třetím místem v tabulce.

Polička – Hlinsko 1:0

Jiří Valta, trenér SK Polička: Terén, na kterém se utkání hrálo, byl na samé hranici regulérnosti, spíše až za ní. Samozřejmě jsme řešili, jestli má smysl vůbec hrát, ale odložení by ničemu nepomohlo. Vinou stavu hrací plochy to bylo velmi složité, museli jsme mu přizpůsobit styl naší hry. A to se nebudu vymlouvat na to, že nám chybělo šest hráčů z obvyklé sestavy, ať už vinou zranění nebo disciplinárních trestů. I v poslepovaném složení jsem ale na mužstvu viděl velkou vůli zápas zvládnout a zakončit podzim vítězně. Kluci chtěli vyhrát a rád bych jim poděkoval, že i v těžkých podmínkách ten gól dali a vybojovali tři body. Přes zmíněné absence odvedli hráči maximum, každý, který nastoupil, utkání „odjezdil" a toho si cením, protože fotbal se na takovém terénu příliš hrát nedal. A je třeba dodat, že Hlinsko určitě nebylo odevzdaným soupeřem a v některých situacích nás svými zákroky podržel Ondra Slaný. Jsem rád za výhru, byl to hodně těžký boj.

Svitavy – Moravská Třebová 5:0

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: Na úplný závěr podzimní sezony jsme odehráli dobrý zápas proti okresnímu rivalovi. Byl po celou dobu v naší režii a myslím, že jeho výsledek odpovídá poměru sil na hrací ploše. Přesto, že terén byl silně podmáčený a rozhodně nepřál kombinačnímu fotbalu, dokázali jsme soupeře trpělivou hrou přehrávat a svoji převahu vyjádřili i střelecky. V prvním poločase nám vyšly dvě standardky, po pěkné akci jsme přidali třetí gól „do šatny" a po změně stran jsme měli utkání plně pod kontrolou. Jediným kazem tak bylo zbytečné vyloučení kapitána Ovada. Hráčům patří poděkování za předvedený výkon a věřím, že i tento výsledek pro ně bude motivací do zimní přípravy, aby bylo jaro ještě lepší.

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Ve Svitavách jsme podali jeden z nejhorších výkonů za celou podzimní část. Není vůbec nikdo, koho bych z našeho týmu mohl vyzvednout, zahráli jsme podprůměrně a výsledek tomu odpovídá. Řekl bych, že se jednalo o hru svitavské kočky s moravskotřebovskou myší, jinak se to snad ani nazvat nedá. Domácí nás předčili ve všech směrech a zaslouženě vysoko zvítězili. Opět se projevila naše stará bolest, což je bránění standardních situací, se kterým máme problémy. První dvě branky jsme inkasovali právě po rozehraných trestných kopech, což nás položilo a další průběh utkání jsme nezvládli. I tento zápas nám jasně ukázal, že pokud se přes zimu musíme na něco zaměřit, tak je to posílení a doplnění kádru, protože tak, jak jsme dohrávali podzim, se nedá krajský přebor hrát. Musím poděkovat mladým dorostencům, kteří nám v závěru vypomohli a svými výkony nezklamali.