Výsledkově se jim ovšem podařila a naznačila, že by jarní část mohla být ve třebovském podání vydařenější, než byl podzim.

SKP Slovan Moravská Třebová – Sokol Dub nad Moravou 2:0 (2:0).

Branky: Večeřa 2. Sestava: Spáčil – Rázl, Winkler, Fikr, Müller, Kozák, M. Sedláček, Kalus, Čermák, Večeřa, Polák (Coufal).

Kromě místa konání se měnil rovněž čas zápasu a z tohoto důvodu se jej nemohl zúčastnit kvůli pracovním a studijním povinnostem větší počet členů A týmu. Vzhledem k tomu nastoupila kombinovaná sestava hráčů A a B mužstva. Začátek patřil jasně Slovanu. Ve 2. minutě se z brejku prosadil Večeřa, následně lehká přízemní střela téhož hráče překvapila soupeřova brankáře a bylo to 2:0. Pak se hra vyrovnala, ale ani jeden z týmů se již nedokázal prosadit. Na straně Slovanu se dvakrát vyznamenal Spáčil, na straně druhé byly další střelecké pokusy Slovanistů nepřesné. Ve druhém poločase úroveň hry upadla do průměru. Hráči Dubu (I. A třída Olomoucka) měli územní převahu, ale ani jeden tým si již nedokázal vytvořit větší možnost a hrálo se pouze mezi šestnáctkami.

Jiskře závěrečná zkouška vyšla

Fotbalisté Litomyšle měli sehrát poslední přípravný duel před jarním pokračováním I. A třídy podle původního plánu na domácím stadionu, ovšem nezpůsobilost hrací plochy rozhodla nejenom o změně místa, ale také soupeře. Nakonec zamířili na umělou trávu v Černíkovicích.

Jiskra Litomyšl – AFK Horní Jelení 4:0 (2:0).

Branky: Urban 2, Černý, Pala. Sestava: Křemenák – Žídek, Macháček, Hašek, Hladík, Černý, Holec, Košín, Pala, Bednář, Urban (Janoušek).

Sestava Litomyšle nebyla taková, jakou by si její trenér Pavel Schejbal týden před mistrovským výkopem proti Slatiňanům představoval, ale svoji roli zvládla více než dobře. Soupeř, který se pohybuje v popředí I. B třídy skupiny A, neměl mnoho šancí. Pozitivem rozhodně jsou čtyři vstřelené branky, protože právě s produktivitou v zakončení se Jiskra na podzim místy neskutečně trápila.

Budoucí sokové dostali varování

Poslední test před nadcházejícími jarními bitvami o kýžený postup do I. A třídy mají za sebou fotbalisté Březové. V Letohradu se museli vypořádat s četnými absencemi a tak si zahrál i sekretář oddílu Oldřich Palla. Výsledek na půdě rivala z vyšší soutěže budí respekt.

FK OEZ Letohrad B – Sokol Březová nad Svitavou 1:6 (0:4).

Branky: Bednář 3, R. Ehrenberger, Beránek, Kučera. Sestava: J. Ehrenberger – Rada, Deutsch, R. Ehrenberger, Mikolín, Sauer, Grmela, Beránek, Palla, Bednář, Kučera.

Po vyrovnaném začátku zápasu přebírala postupně iniciativu Březová. První možnost Bednáře ještě brankář vychytal, ale v další šanci se již prosadil a tváří v tvář ho překonal. Druhý gól přidal Kučera po úniku Bednáře, který mu ideálně nahrál před branku. Po tomto zásahu se hra opět vyrovnala a i domácí měli náznaky šancí. Za zaznamenání stojí také prudká střela Pally z voleje z hranice vápna těsně vedle brány. Další gól padl po rohovém kopu, který ideálně rozehrál novic z Brna Grmela a znovu se prosadil Bednář. V závěru poločasu Ehrenberger důsledně napadal obránce a přinutil ho k chybě – 0:4. Druhý poločas začal tlakem rezervy, z níž rezultovala penalta a snížení na 1:4. Utkání se pak poněkud přitvrdilo, ale ke konci se zase prosadili hosté. Nejprve to byl Bednář, který završil hattrick, tři minuty před koncem se změnil v nahrávače a předložil pěkný míč Beránkovi – 1:6. Březová dala soupeřům jasné varování.

Celek z nižší soutěže se prosadil

V posledním přípravném klání před zahájením mistrovského jara se na umělé trávě střetly dva celky z regionu. Překvapivě úspěšnější byl ten z nižší třídy, konkrétně Sebranice, které si před odvetami zvedly sebevědomí.

Sokol Sebranice – Sokol Morašice 3:2 (1:1).

Branky: T. Patočka, Malý, Kalánek – Vodehnal, Petr Kuta. Sestava vítězů: Kysilka – Klusoň, Jireček, J. Chadima, Kárský, T. Patočka, Z. Horníček, Flídr, P. Kalánek, Malý, Opršál (J. Patočka, Nezbeda, K. Radiměřský, Pavliš, M. Chadima).

Morašice dvakrát o gól vedly, soupeř vždy vyrovnal. Posledních dvacet minut patřilo herně Sebranicím a v 76. minutě krásnou střelou Kalánek rozhodl o jejich vítězství.

(rh, tyl, pal, vs)