Body zůstaly doma v obou víkendových zápasech nejvyšší krajské soutěže fotbalistů s účastí týmů ze Svitavska. To znamená výsledkovou spokojenost v Moravské Třebové a Svitavách, naopak zklamání v Poličce, jež v okresním derby neuspěla.

Mor. Třebová – Polička 2:0
Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: V první půli jsme předváděli kvalitní fotbal, byla tam řada šancí, jeden gól, soupeře jsme viditelně přehrávali. Druhá část už tak dobrá nebyla, zápas byl více rozháraný. Hosté se zlepšili, hráli důrazně, agresivně, ale na naši branku pořádně nevystřelili, nakonec jsme naše zasloužené vítězství ještě pojistili. Celkově jsem byl spokojen, celé mužstvo chválím zejména za kolektivní výkon v prvním poločase. Škoda, že jsme nebyli produktivnější.
Pavel Schejbal, trenér SK Masokombinát: Domácí vítězství bylo zasloužené. Hlavně v prvním poločase byli jasně lepší, brzy se také ujali vedení. Po přestávce jsme sice hru v poli vyrovnali, ale do nějaké šance, která by zaváněla gólem, jsme se prakticky nedostali. Tentokrát jsme nehráli moc dobře, projevilo se i to, že jsme vzhledem k velké marodce museli použít několik dorostenců. Zrovna oni však nezklamali, myslím, že by z nich mohlo něco být.

Svitavy – Skuteč 3:0
Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Na naší hře se nyní významně projevuje vysoká marodka. Navíc se už po deseti minutách zápasu zranil Vacek, opravdu nevím, jak ustojíme poslední tři kola. Naštěstí soupeř byl skutečně slabší, a tak jsme uhráli povinné tři body. Do konce podzimní části to bude zajímavé. (rh, mo)