Nebýt šokující remízy Moravské Třebové na hřišti beznadějně poslední Skutče, dal by se odehraný víkend ve fotbalovém krajském přeboru hodnotit jako výtečný.

Polička – Vysoké Mýto 3:1
Pavel Schejbal, trenér SK Masokombinát: Tentokrát se jednalo o naše zasloužené vítězství. Byli jsme herně lepší, vypracovali jsme si více šancí a některé z nich dokázali i proměnit. Všechny čtyři góly jsme dali my, i ten inkasovaný byl prakticky vlastní. Hra nebyla na pohled moc krásná, ale s výsledkem jsem spokojen. Konečně jsme také hráli v úplnější sestavě, vypadl pouze mladý Švec. Poslední dvě kola snad dohrajeme v klidu.

Skuteč – Mor. Třebová 1:1
Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: Do zápasu jsme nastoupili bezstarostně, jakoby se nemohlo nic stát, hned zkraje jsme nedali dvě slibné šance. Jenže soupeř nám dal z ojedinělé akce pěkný gól a to mu vlilo do žil sílu, to, co ztrácel na fotbalovosti, nahrazoval enormní bojovností. My jsme byli najednou zaražení. I když nemohu klukům vyčítat nic, co se týče nasazení, najednou to prostě nešlo. Sice jsme vyrovnali, ale dva góly neplatily pro těsné ofsajdy, byly tam dvě nastřelené ruce ve vápně. Měli jsme dostatek jiných šancí, něco pochytal brankář, něco jsme zahodili vlastní zbrklostí. Nespadlo tam nic a domácí měli velikou radost. Výsledek není zasloužený, ale štěstí se tentokrát přiklonilo k soupeři. Je to škoda, snad to pro nás bude poučení, že i proti slabšímu soupeři se musí hrát od začátku s plným zaujetím, ne čekat, že něco přijde samo.

Tesla B – Svitavy 0:2
Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Při rozvičování se nám zranil Radim Jelínek, museli jsme narychlo změnit taktiku. Soupeř byl posílen asi o čtyři hráče A týmu a byl velice silný na míči, dobře kombinoval, ale do šestnáctky jsme jej nepustili. Vysoké míče pokryl Lampárek. Ve druhé půli jsme začali domácí hráče napadat v hloubi pole a to jim hru úplně rozhodilo. Přestali hrát po zemi, s nakopávanými balony neměla naše obrana problémy. Pojistku na vítězství vzal na sebe Vacek, přeběhl s bránícím hráčem doslova na zádech půlku hřiště, na šestnáctce ho „vysadil“ a skóroval. (rh, mo)