Po jedné výhře, remíze a porážce, to je bilance okresní trojice z víkendu ve fotbalovém krajském přeboru. Upřímně řečeno, fanoušci asi očekávali lepší bilanci.

Svitavy – Dobříkov 1:1
Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: V prvním poločase byl soupeř aktivní, měl vysoké hráče a využíval toho. Házel dlouhé auty, po jednom z nich také vyrovnal. Ve druhé půli hosté zalezli do obrany, my jsme je nebyli schopni přehrát po zemi a vysoké míče si pohlídali. Těžký kluzký terén napomáhal jejich destruktivnímu stylu, pro nás je to ztráta bodů. Někdy jsou prostě zápasy, které se nepovedou a nejde s tím nic dělat. Ale dalo se to dříve nebo později čekat. Samozřejmě doufáme, že se nejedná o začátek nějaké delší herní krize.

Lanškroun – Polička 2:1
Pavel Schejbal, trenér SK Masokombinát: Lepší mužstvo prohrálo. Soupeř vystřelil snad třikrát na naši bránu a dal dva góly, jeden z nich byl vlastní. Minimálně tři čtvrtiny zápasu jsme sice diktovali tempo, jenže selhali střelecky. Za stavu 1:0 jsme přestali asi na dvacet minut úplně hrát a to se nám vymstilo. Ve druhém poločase jsme domácí k ničemu nepustili, ale vyrovnat se bohužel nepodařilo. Je to škoda, na bod stoprocentně bylo, možná i na vítězství.

M. Třebová – Vys. Mýto 4:0
Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: Vyhráli jsme zaslouženě. Soupeř byl technicky celkem dobrý, ale neukázněný, pořád se hádal, nesmyslně protestoval po první brance, kdy se o ofsajd v žádném případě nejednalo. Sám si tím uškodil, protože vypadl z koncentrace, dostal do šatny další dva góly a bylo po zápase. Druhý poločas už byl klidnější, přidali jsme ještě jeden gól a dovedli zápas do vítězného konce. S výkonem jsem spokojen, spolehlivě zahrála celá obrana a vynikli oba útočníci: Petr Šatník dvakrát skóroval, Hollý nahrál na tři góly. (rh,mo)