Nejlepší hráč celkového pořadí se může těšit na pamětní tričko – Šampion Tip ligy.

Vítěz a další nejúspěšnější soutěžící získají zajímavé ceny od partnera naší soutěže – firmy Elektro Berry.

Odměněni budou tradičně i vítězové jednotlivých kol, pro které je připraveno pamětní tričko Vítěz kola a pivní ceny od pivovaru Rychtář.

Tip liga začíná úvodním kolem o víkendu 20. a 21. srpna. První kupón bude na stránkách Deníku zveřejněn v pondělí 15. srpna. Absolutního vítěze budeme znát po 12. kole, jež je na programu o víkendu 5. a 6. listopadu. Konečné pořadí s výherci bude zveřejněno ve středu 9. listopadu.

Tipovat se bude, tak jako tradičně, hlavně na utkání krajských a okresních soutěží.

Jak tipovat

1. Pomocí hlasovacího kupónu, který najdete na stránkách Deníku a doručíte na adresu: Svitavský deník, náměstí Míru 28, 568 02 Svitavy, nebo do sběrných schránek Tip ligy ligy Deníku. Obálku se soutěžním kupónem zřetelně označte slovy „Tip liga“.

2. Na internetu na webových stránkách www.denik.cz (vyhledejte váš Deník a tipujte). Internetové tipování bude jako vždy spuštěno od 2. kola.

První hlasování pouze na kupónu! Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a dále vyplní své číselné heslo a ostatní údaje – jméno, příjmení, adresu, telefon, e-mailovou adresu a odpoví na dva dotazy: zda je nebo se chce stát předplatitelem Deníku. Upozorňujeme soutěžící, že při nevyplnění těchto potřebných údajů nebude kupón zařazen do soutěže!

Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce.

Každou středu pak otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kupónu nebo je uvádí při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním startovním číslem.

Bodování

Kupón obsahuje 10 zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1 = vítězství domácích, 0 = remíza, 2 = vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný tip na zápas znamená dva mínusové body.

Dále hráč vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola a pořadí při rovnosti bodů. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne v uvedených deseti zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum –10 bodů. Vítězem kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů. Při shodném bodovém zisku více hráčů rozhoduje Supertrefa.

Kompletní pravidla jsou k nahlédnutí na www.denik.cz.

Uzávěrka kola

Uzávěrka pro vhození kupónů do sběrných schránek nebo tipování na internetu je každý pátek v 16 hodin. U kupónů zaslaných poštou je rozhodující datum poštovního razítka. (re)

Sběrná místa Tip ligy čtenářů

Soutěžní tikety můžete odevzdat v redakci Svitavského deníku ve Svitavách, v restauraci Na Sídlišti v Litomyšli, v trafice p. Hrubého v Moravské Třebové (do pátku do 16 hodin) a v restauraci na fotbalovém stadionu v Poličce (do čtvrtka do 18 hodin).