Sezonu hodnotí předseda klubu Pavel Čížek. ,,Já budu asi pořád jen děkovat, ale je to příjemná povinnost,“ uvedl svou rekapitulaci Pavel Čížek.

Fotbalisté prožili nelehký rok. Vzhledem k přestavbě celého areálu na Stadionu míru, musela všechna družstva hrát své zápasy na jiných hřištích. Vyšly jim vstříc oddíly Kamenné Horky a Opatovce, kde nalezli azyl hráči B mužstva mužů, potažmo rezerva starších žáků. „Zákonitě se tím i zvýšil tlak na pořadatelskou činnost, ale myslím, že naši pracovníci ji zvládli na výbornou a vytvořili kvalitní zázemí pro všechny týmy, které k nám zavítaly,“ uvedl Pavel Čížek. Statisticky vzato se ale i přes tyto potíže jednalo o velice vydařenou sezonu. ,,To je pravda, při pohledu na konečné tabulky a výsledky od mužů až po přípravky mohu prohlásit, že se jednalo o vůbec náš nejúspěšnější ročník. A mužstvo druhé, B tým třetí, starší dorost druhý. Starší žáci se stali přeborníky kraje a postoupili do divize, prostě musíme chválit. Je vidět, že se naše kopaná ubírá koncepční cestou, která má budoucnost a za to patří dík nejen hráčům a trenérům, ale hlavně v mládežnických kategoriích rodičům našich nejmladších fotbalistů a samozřejmě sponzorům a městu Svitavy za jejich pomoc v ekonomické situaci klubu a rozvoj celého TJ,“ dodal předseda.

Přestavba Stadionu míru už by měla spět ke svému konci, že? ,,Ano a už se moc těšíme. Prvního září se uskuteční slavnostní otevření nového areálu, které bude provázeno řadou kulturně společenských akcí. Hlavním bodem by měl být zápas výběru Českomoravského fotbalového svazu proti bývalým i současným oporám svitavského mužstva. Účast přislíbili například Ivan Hašek, Vladimír Šmicer, Roman Vonášek a další bývalí reprezentanti. Výběr Svitav dostal na starost Jiří Valta a necháme se překvapit koho do týmu přizve,“ přiblížil program Čížek. Takže nastávající sezona se už odehraje na „míráku“? Hlavní plocha ještě nebude tolik vytěžována, tráva bude potřebovat nějaký čas na svou stabilizaci aby to bylo opravdu kvalitní a hlavně trvalé hříště. Předpoklad je takový, že by hráči chtěli maximálně využít hřiště číslo dva, kde by měli hrát svá mistrovská utkání muži áčka. Pro tréninky by měla být k dispozici i plocha bývalé ,, trojky“. Jde tu hlavně o zkvalitnění zázemí, které nová tribuna se šatnami a náležitým příslušenstvím určitě přinese. Obligátní otázka, co očekáváte od nadcházejícího ročníku? ,,Musíme se připravit na reorganizaci mládežnického fotbalu, kterou připravuje ČMFS. U žáků bychom chtěli udržet divizní účast, slibně se ukázalo i dorostenecké spojení s Moravskou Třebovou a po ujasnění určitých podmínek by ke spolupráci mohlo dojít a jestli se nám podaří alespoň zopakovat výsledky z uplynulého ročníku, bude vládnout maximální spokojenost,“ uzavřel Pavel Čížek.

(mo)