Vyšli vítězně z nevídaně dramatické zápletky v jarní části okresního přeboru a v neděli od 17 hodin je čeká ostrá premiéra v Pomezí.

Mužstvo vede trenér Zdeněk Pešava, který vyjádřil spokojenost s průběhem letní přípravy. „Tréninky jsme zaměřili hlavně na fyzickou kondici. Sehráli jsme dva přípravné turnaje v malém fotbale a další dva pak na velkém hřišti, ve kterých jsme šestkrát zvítězili a dvakrát podlehli. Některé duely jsme přitom odehráli i s mužstvy hrajícími o tři soutěže výše,“ kvitoval náročnost utkání trenér Zdeněk Pešava.

Kunčinský fotbal zaznamenal mezi sezonami několik novinek. Jednou z nich je založení B týmu, který se představí v obnovené okresní IV. třídě. „Postup do I. B třídy obnovil naší letitou myšlenku na založení rezervy. Jsem proto rád, že mohu konstatovat, že díky naší dlouhodobé práci s mládeží jsme zvládli oba náročné úkoly, tedy jak postup, tak vytvoření béčka, bez hromadného nákupu hráčů. Ve vedení béčka budou pracovat odchovanci kopané v obci,“ kvitoval předseda Josef Brychta.

Nové tváře, které se objeví v dresu Kunčiny v její nováčkovské „bétřídní“ sezoně, určitě nejsou fotbalovým příznivcům neznámé. Z Rychnova na Moravě přišel Zdeněk Hlubinka, kanonýr, jenž svého času válel také v krajské I. A třídě, a měl by pomoci svému novému týmu s nejdůležitější fotbalovou „disciplínou“, tedy se střílením branek. Také Michal Heger z Linhartic a Lukáš Eliáš z Třebařova by měli vnést do týmu oživení.

Až Kunčina nastoupí v sobotu 20. srpna k prvnímu domácímu utkání s Verměřovicemi, bude to na zrekonstruovaném fotbalovém stánku. Na ten se těší nejen sami fotbalisté a jejich fanoušci, ale jistě i soupeři.

„Jako starosta obce se snažím dívat se také do vzdálenější budoucnosti. A proto bych byl rád, abychom u nás trvale udrželi fotbal od žáků po muže. A to je bez nadšenců, kteří dávají sportu svůj volný čas a energii bez nároku na odměnu, nesplnitelný úkol. Touto cestou jim všem děkuji,“ pronesl Roman Richter. Ten kromě starostování vykonává také funkci sekretáře oddílu.