Fotbalový krajský přebor pokračoval svým druhým hracím víkendem. Trio okresních reprezentantů mělo velmi těžké soky, každý získaný bod by byl úspěchem.

AS PARDUBICE – SVITAVY 3:0

V prvním poločase byl k vidění vcelku vyrovnaný fotbal. V domácím dresu se znovu objevil L. Kopřiva, jehož přestup do Slavie stále není dořešen, na hřišti však nijak nevynikal. Zajímavé věci se začaly dít až před přestávkou: nejprve se před Kavalírem ocitl Batamag, ale svitavský gólman zmenšil střelecký úhel a šanci vytěsnil. Ve 44. minutě si Kavalír poradil i s křížnou střelou Veverky, Batamagova dorážka pak šla vysoko nad. Druhou půli odstartovala střelecká pozice Ehrenbergera, která však zůstala nevyužita. Trest přišel ve 48. minutě, kdy Kovařík zpětnou přihrávkou našel Doležala a ten propálil hradbu těl i Kavalíra – 1:0. Svitavští následně přidali, vynutili si převahu a několikrát se dostali do nebezpečného zakončení, to ale bylo bezzubé. V 78. minutě se v jedné ze šancí ocitl Růžička, ale volil zbytečně kličku a hned z protiakce se hostující naděje rozplynuly, jelikož zadákům utekl Meruňka a s přehledem skóroval. V 81. minutě pak ze strany odcentroval Príhoda a Horák si srazil balon do vlastní sítě. Domácí zvítězili zaslouženě, když dokázali potrestat zaváhání soupeře.

MOR. TŘEBOVÁ – ŽIVANICE 0:2

Slovan začal sympaticky aktivně, o ohrožení soupeřovy branky se pokoušeli Strouhal a Švanda. V 10. minutě Kryštof ještě pokryl přímý kop Macháčka, ale vzápetí už kapituloval, když se odražený míč dostal k nepokrytému Podlipnému a ten ze 20 metrů otevřel skóre – 0:1. Hosté se dostali na koně, ve 24. minutě Kryštof zmařil Podlipného tutovku z malého vápna, vzápětí Hájek ze standardky těsně minul. Závěr poločasu patřil znovu domácím, ale Kašpar se Švandou neměli seřízená mířidla. Po změně stran Kryštof vychytal Hájka, před štírkem Balogem zachraňoval Cink. Domácí snaha o vyrovnání byla marná, vyloženou šanci si Slovanisté nedokázali vytvořit. V 84. minutě se po nenápadné akci trefil střídající Hačko a závěr si díky němu favorizovaný celek hostů pohlídal.

HLINSKO – POLIČKA 3:1

Hosté chtěli navázat na výhru ze Svitav a začali dobře, když v 9. minutě potrestal nedůslednost hlinecké obrany Opršál. Jenže zakrátko srovnal ostrou ránou Boháč a rostoucí převahu potvrdili domácí ve 35. minutě Uchytilem. Vyšel jim i nástup do druhé půle, když Bouška krásně vysunul opět Uchytila – 3:1. Polička už nepříznivý vývoj nezvrátila, byť v 78. minutě mohla kopat penaltu, kterou hlavní sudí odpískal, ale asistent už předtím signalizoval ofsajd.
Fakta a sestavy k zápasům KP čtěte na straně 23.