Několik podmínek by muselo být naplněno, aby fotbalisté Sokola v posledním kole vybojovali „átřídní“ záchranu. Nakonec nevyšla ani jedna. V první řadě Morašičtí svoje utkání jen zremizovali, ale ani případná výhra by jim nepomohla, neboť Choceň B si svoji pozici pohlídala ziskem bodu ve Valech.

Morašice – Dolní Újezd 1:1
Do 20. minuty museli trenéři nuceně střídat: nejprve si natáhl sval újezdský Hladík, vzápětí s poraněným kotníkem odstoupil také morašický Klement. Hrál se vyrovnaný zápas, jehož první klíčový moment nadešel ve 36. minutě, kdy Kučera poslal lobem za obranu J. Částka a ten se proti Němcovi nemýlil – 0:1. Domácí věděli, že jiný výsledek než výhra jim bere jakoukoli naději, proto po pauze přidali na aktivitě a šťastně vyrovnali. Trestný kop zahrál Petr Kuta, na jeho vysoký centr si Janecký zakřičel, leč po zákroku „á la Čech“ mu balon propadl mezi prsty a zapadl do sítě – 1:1. Přes další šance na obou stranách a úpornou morašickou snahu ke konci utkání se skóre nezměnilo, takže domácí hráči věděli hned po závěrečném hvizdu, že sestupují, aniž se museli pídit, jakže se hrálo ve Valech. Remíza v derby nicméně asi odpovídala poměru sil na hrací ploše.
Fakta – branky: 65. Petr Kuta – 36. J. Částek. Rozhodčí: Zavřel (Luže), ŽK 2:2, diváků: 100, poločas: 0:1. Sokol Morašice: Němec – Kopecký, Štěpán, Chmelík, Klement, Ropek, Rajman, Skala, Petr Kuta, Štancl, Jokeš (Škoda, Holomek, Coufal). Sokol Dolní Újezd: Janecký – Havran, J. Čejka, Hladík, Veselík, Kučera, Svoboda, Vosmek, J. Částek, Novák, Fulík (M. Částek, Víšek, Pavel Kuta).

Heřm. Městec – Litomyšl 2:0
Jiskra další porážkou pouze korunovala totálně nevydařené jaro, během něhož se její postupové ambice rozmetaly na prach. Zisk pouhých sedmi bodů ve třinácti utkáních je pro všechny fanoušky hořkým zklamáním. V derniéře vyhrál Městec po zásluze, po celých 90 minut byl lepší. Branky padly již v první půli, když nejprve proměnil sólo z půlky hřiště Salfický a o čtyři minuty později přidal druhý zásah Skokan, který se nemýlil z penalty nařízené za ruku ve vápně. I po změně stran měli domácí více ze hry, ale žádnou šanci už nevyužili. Od soupeře se rozhodně čekalo více, nejen v tomto duelu…
Fakta – branky: 28. D. Salfický, 32. Skokan (PK). Rozhodčí: T. Bouz (Chrudim), ŽK 2:5, diváků: 150, poločas: 2:0. Litomyšl: Novotný – Pešek, Benko, Dobr, Lím, Adamský, Košín, Janoušek, Zeman, Pavlák, Vomočil (Karal).