„Hrál se především slušný fotbal. Bylo patrné, že i když vyhrát chce každý, přijeli si všichni především užít den s fotbalem. K vidění byla řada zajímavých rychlých kombinací, přihrávek do prostoru i individuálních akcí,“ kvitoval s povděkem hlavní pořadatel Vítězslav Antošovský.

Bitvy v semifinále

Každý divák, kdo má rád fotbal především jako zábavu, se musel bavit a být spokojený. Turnaj byl mimořádně vyrovnaný a obě dvě semifinále (stejně jako minulý týden u mužů se jednalo o nejlepší zápasy dne) i finále samé, nabídly dramatickou podívanou.

Domácí v prvním semifinále dvakrát vedli nad obhájcem loňského prvenství, aby prohráli v prodloužení trochu nešťastnou brankou po rohu. Ve druhém semifinále vedla Trnávka brzo 2:0, Jesenec se sice nevzdal a po přestávce vyrovnal, leč Trnávečtí těsně před koncem strhli vítězství přece jen na svoji stranu. V utkání zklamaných semifinalistů byli domácí jasně lepší a zaslouženě brali bronz. Finále bylo velice bojovné. Trnávka se ujala vedení, Heršpice otočily, aby těsně před koncem poslal Fikr (nejlepší hráč Trnávky) zápas do prodloužení a nakonec do penalt, ve kterých byli „sokolíci“ šťastnější.

Z výsledků – skupina A: Jaroměřice – M. Trnávka 1:3, Knínice – Nemilany 3:0, Jaroměřice – Knínice 2:1, M. Trnávka – Nemilany 6:1, Jaroměřice – Nemilany 4:1, M. Trnávka – Knínice 4:1. Pořadí: 1. M. Trnávka (9 bodů, 13:3), 2. Jaroměřice (6, 7:5), 3. Knínice (3, 5:6), 4. Nemilany (0, 2:13).

Skupina B: Horní Heršpice – Dlouhá Loučka 3:1, Jesenec – Jevíčko 4:1, Horní Heršpice – Horní Štěpánov 6:0, Dlouhá Loučka – Jesenec 2:1, Jevíčko – Horní Štěpánov 3:0, Horní Heršpice – Jesenec 2:1, Dlouhá Loučka – Jevíčko 1:3, Jesenec – Horní Štěpánov 2:1, Horní Heršpice – Jevíčko 4:0, Dlouhá Loučka – Horní Štěpánov 1:4. Pořadí: 1. Horní Heršpice (12, 15:2), 2. Jesenec (6, 8:6), 3. Jevíčko (6, 7:9), 4. Dlouhá Loučka (3, 5:11), 5. Horní Štěpánov (3, 5:12).

Semifinále: Horní Heršpice – Jaroměřice 3:2 (prodloužení), Městečko Trnávka – Jesenec 3:2. O 3. místo: Jaroměřice – SK Jesenec 3:0. Finále: Městečko Trnávka – Horní Heršpice 3:2 (pokutové kopy).

Individuální odměny si odnesli Radek Sýkora z Horních Heršpic coby nejlepší gólman a jeho oddílový kolega Martin Hornach jako nejlepší střelec (zaznamenal osm branek).

Konečné pořadí turnaje: 1. TJ Sokol Městečko Trnávka, 2. Lokomotiva Horní Heršpice, 3. TJ Jaroměřice, 4. SK Jesenec, 5. SK Jevíčko, 6. TJ Malá Haná Knínice, 7. Sokol Dlouhá Loučka, 8. Sokol Horní Štěpánov, 9. FK Nemilany.
Seriál I. ČEMOS Jaroměřická fotbalová zima zakončí netradičně přípravky, jejichž z ledna odložené klání o pohár Nástrojárny MM Moravská Třebová se v jaroměřické hale odehraje 28. února. (ant, rh)