Klidný střed, to je zaklínadlo okresních mužstev v I. B třídě

Výraznější ambice má, soudě dle slov funkcionářů, pouze Rychnov na Moravě pod novým názvem TJ FC. „Chceme se pohybovat ve špici tabulky, myslím, že tým na to má,“ říká předseda klubu Jindřich Šmída. Místo pracovně zaneprádněného Miroslava Drtiny mužstvo dočasně převzal bývalý kouč Zdeněk Marek, odešli pouze Šimon a Matoušek.

U ostatních oddílů jsme se při dotazu na podzimní cíle setkávali s univerzální odpovědí: klidný střed tabulky bez existenčních starostí.

Sokol Sebranice s novým koučem Janem Juklem nemůže počítat se zkušeným J. Rybou, příchozí se rekrutují hlavně z řad dorostenců. „Zachránit holý život,“ toť je cíl podle asistenta trenéra Zdeňka Vandase.

TJ Horní Újezd přišel o zraněného R. Prokopa, naopak pokračuje zkušený Pala a z Litomyšle přišel mladík Žídek. „Nemít záchranářské starosti,“ přeje si sekretář Jaroslav Kladiva.

V Pomezí došlo ke změně na trenérském postu, tým vede Milan Nespěšný. Kádr téměř nedoznal změn, jedná se pouze o prodloužení hostování Pavla Mitáše z Bystrého. Cíl? Záchrana.

Zajímavostí pro svitavské fanoušky, kteří budou sledovat utkání B mužstva v Lánech, je angažování fotbalového světoběžníka Tomáše Lesáka. Trenéři Petr Hnát a Josef Ehrenberger chtějí být v případě potřeby k dispozici pro rozehrání „áčkářů“ a pohybovat se kde jinde než v klidných vodách. Tam by nový trenér Pavel Satrapa rád nasměroval i Poličku B, ale zatím má potíže se složením celku a početním stavem.