Ohlasy na víkendové kolo krajského přeboru v kopané nemohou být při třech porážkách pozitivní. Nezbývá, než věřit v lepší budoucí časy.

Moravská Třebová – Živanice 0:2

Milan Nekuda, trenér Slovanu: Zahráli jsme výrazně lépe proti minulému zápasu v Ústí nad Orlicí. Byl to velice kvalitní duel, všichni kluci jej odmakali na doraz a za jejich výkon jsem jim poděkoval. Zvítězil šťastnější celek, který na rozdíl od nás dokázal proměnit své šance. My jsme měli několik vyložených jak ještě za stavu 0:0, tak v dalším průběhu utkání, ale branku se nám bohužel nepodařilo vstřelit

Pardubice – Svitavy 3:0

Jiří Stejskal, trenér TJ Svitavy: Domácí vyhráli určitě zaslouženě. My jsme sehráli velice dobrou první půli, ve druhé však soupeř dokázal potrestat naše individuální chyby a rozhodl o výsledku. Některé slibné akce jsme nedotáhli do konce, ale byli to spíše takové předšance, chyběla ještě jedna finální přihrávka. I přes tři obdržené branky odchytal dobré utkání gólman Kavalír, z hráčů v poli bych vyzdvihl Radima Jelínka.

Hlinsko – Polička 3:1

Václav Obolecký, vedoucí mužstva SK Masokombinát: Nastoupili jsme bez bratrské dvojice Králových, i tak jsme byli v úvodu určitě lepší a ujali se vedení premiérovou brankou Marka Opršála. Domácím se podařilo šťastně vyrovnat, poté přidali, otočili skóre a v nástupu do druhého poločasu po špatné rozehrávce zvýšili. Náš vytrvalý tlak až do konce utkání přes vypracované vyložené šance brankový efekt nepřinesl. Neodpískanou penaltu v 78. minutě za evidentní ruku a odpískanou v 83. minutě, kterou rozhodčí na pokyn svého asistenta následně odvolal, nebudu raději komentovat. Mužstvo podalo kvalitní výkon, ale chybělo zakončení, domácí nám dali lekci z efektivity. Stínem utkání bylo zranění Jozefa Opiny, který byl v závěru odnesen na nosítkách s podezřením na obnovené poranění ledviny.