O „dohrání“ krajské fotbalové premiéry na našich stránkách se postarají tři nedělní utkání I. B třídy. Špatně vstoupil do nové sezony Horní Újezd, který se na vlastní kůži přesvědčil o tom, že začínat s nováčkem a na jeho hřišti není zrovna to pravé ořechové.

POMEZÍ – MOR. TŘEBOVÁ B 3:1

Úvod zápasu byl vyrovnaný, domácí získali postupně mírnou územní převahu a z ní vytěžili vedení, když se po přesné přihrávce Červeného prosadil Petr Pecina. Klíčový moment přišel ve 35. minutě, kdy se jeden z třebovských hráčů zranil a protože jeho tým neměl nikoho na střídání, dohrával Slovan skoro hodinu v deseti. Dostal se pod tlak, ale domácí muška byla vychýlená, a to včetně Mičkovy penalty, kterou kryl Šteffek. Až v 65. minutě přeloboval brankáře Nespěšný a uklidnil svůj tým, třetí zásah poté přidal umístěnou střelou Mička. O kosmetickou úpravu skóre se v závěru postaral z trestného kopu Horák.


Fakta – branky: 17. P. Pecina, 65. Nespěšný, 77. Mička – 88. Horák. Rozhodčí: P. Schejbal (Svitavy), ŽK 2:3, diváků: 100, poločas: 1:0. Sokol Pomezí: J. Pecina – Drobný, Kotouček, Mička, Roušar, Jožák, Svoboda, Mitáš, Nespěšný, P. Pecina, Červený (Bouška, Stýblo, Coufal). SKP Slovan Moravská Třebová B: Šteffek – Kudyn, Dostál, Chlup, Sedláček, Staněk, Otáhal, Horák, Kalus, Cink, Suchý.

 

DOLNÍ ÚJEZD B – RYCHNOV 0:2

Začátek zápasu se odehrával ve svižném tempu, o střelecké uplatnění se pokoušeli postupně Betlach a Klusoň na jedné, Matějka, Langr a Hlubinka na druhé straně. Gól padl po odehrané půlhodině poté, co se na šestnáctce efektně uvolnil Matějka a trefil přesně – 0:1. Odpovědět mohl Betlach, pokus z úhlu mu Šifra pokryl. Druhou půli zahájil Grochol přímým kopem do břevna. V 65. minutě se šli předčasně sprchovat vyloučení Langr s Betlachem. Brzy poté vypálil Matějka, Klusoň balon vyrazil ke Kylarovi a bylo to 0:2. Závěrečná snaha Újezdu přinesla už pouze tečovaný pokus Nádvorníka a tak si z nervózního utkání odnesli tři body hosté.


Fakta – branky: 31. Matějka, 70. Kylar. Rozhodčí: Štourač (Slatiňany), ŽK 1:2, ČK 1:1, diváků: 100, poločas: 0:1. Sokol Dolní Újezd B: Klusoň – Mráz, Samek, Svoboda, Albert, Veselík, Kuchta, Kubeš, Betlach, Nádvorník, Doubek (Jireček, Sedliský). TJ FC Rychnov na Moravě: Šifra – Kopp, Pánik, Špaček, P. Sekanina, Černušák, Grochol, Matějka, Kylar, Langr, Hlubinka (Šmída, P. Sekanina, Hána).

SLOUPNICE – HORNÍ ÚJEZD 4:1

Domácí vstoupili do zápasu velkým náporem a vypracovali si několik gólových šancí. Tlak vyústil závarem v pokutovém území hostů, kdy si bránící hráč pomohl rukou. Pokutový kop proměnil Bednář – 1:0. Domácí pokračovali v útočné hře a vytvářeli si další šance. Po centru Bednáře zakončoval Vondra těsně mimo, Fikejz hlavou nezamířil přesně a Laštovkovu střelu chytil brankář. Ve 25. minutě neudržel Prokop střelu z 20 metrů, dorážku Eliáše pak do branky tečoval Vondra pobývající v postavení mimo hru. Hosté se dostali k ohrožení branky Palou, jeho střela zazvonila o tyč. Ve 38. minutě potrestal chybu stopera Laštovka gólem a nováček vedl už 2:0. Druhý poločas byl vyrovnaný, hosté zlobili ze standardních situací zahrávaných zejména Palou. Jenže v 58. minutě po ideálním centru Laštovky z voleje zakončil Eliáš a zvýšil na 3:0. Hosté nadále předváděli útočný fotbal, nastřelili tyč a v 77. minutě snížili M. Faltysem. Poslední slovo patřilo exdiviznímu Vondrovi, který v 81. minutě využil opětovného zaváhání hornoújezdské obrany a střelou podél brankáře Prokopa uzavřel skóre na 4:1.

Fakta – branky: 17. Bednář, 38. Laštovka, 58. Eliáš, 81. Vondra – 77. Faltys. Rozhodčí: Zavřel (Luže), ŽK 1:2, diváků 220, poločas: 2:0. SK Sloupnice: Kuta – Šplíchal, Mansfeld, Fikejz, Eliáš, Štarman, Motyčka, Vondra, Bednář, Kupka, Laštovka (Černý, Chaloupka, Toman). Horní Újezd: Prokop – Mokrejš, Mach, Hájek, Motyčka, Pala, P. Faltys, Žídek, Drápela, M. Faltys, Romer (Boštík, Kársk, Kmošek).