TJ SVITAVY
(3. místo v KP, 51 bodů)
Svitavští udrželi svoji pozici po podzimu a to je potřeba hodnotit velmi vysoko. Třetí příčka v přeboru má zvuk, navíc o druhé místo bojovali až do posledních sekund závěrečného zápasu v Hlinsku. Když na nic jiného, tak na skutečnost, že dvakrát porazili Živanice, které jinak hrály trochu jinou ligu, mohou být ve Svitavách právem hrdi. Slabší jarní stránkou byly výsledky na hřištích soupeřů, čtyři porážky, to je na celek z čela přeboru moc. Celkově ale může panovat spokojenost.

Známka SD: 2. Bilance jara: 8 – 2 – 5, 26 bodů, skóre 23:14.

SKP SLOVAN MOR. TŘEBOVÁ
(4. místo v KP, 49 bodů)
Slovan uhrál ze všech týmů okresu na jaře nejvíce bodů a nastřílel nejvíce branek. Se čtvrtým místem asi ani sami Třebovští nepočítali, ale zasloužili si ho. Dokázali kolektivně nahradit podzimního elitního kanonýra Kašpara, zkraje odvetné části zvládali těsné výsledky 1:0 a postupně pak gólově explodovali (9:1, 6:1), přestože měli potíže se zraněními. Ve Třebové chtějí hrát o špici, k tomu ale musejí daleko lépe zvládat podzim.
Známka SD: 2. Bilance jara: 9 – 1 – 5, 28 bodů, 29:14.


SK MK POLIČKA
(12. místo, 36 bodů)
Tak nízké umístění, byť ve vyrovnaném horším středu tabulky, je ve srovnání s minulými roky zklamáním. Je pravdou, že Polička byla asi nejvíc ze všech týmů pronásledována zraněními, na jaře prakticky ani jednou nehrála kompletní. Některé zápasy se jí navíc hrubě nepovedly, debakly 2:8 a 1:9 si za rámeček určitě nedá. Mladí hráči, kteří dostali větší šanci, však nezklamali a získané zkušenosti jsou vkladem do budoucnosti.
Známka SD: 3. Bilance jara: 5 – 3 – 7, 18 bodů, 23:33.


JISKRA LITOMYŠL
(7. místo v I. A, 36 bodů)
Totální jarní selhání kandidáta postupu. Nebýt derby s Dolním Újezdem, který hosté psychicky vůbec nezvládli, a dvou penalt v závěru utkání s posledními Rosicemi nad Labem, Jiskra by ani jednou nevyhrála. Vzhledem k zázemí i síle kádru nelze jarní vystoupení Litomyšle označit jiným slovem než ostuda! A důsledné odkrytí jejích příčin je jedinou šancí, jak se v příští sezoně vyhnout pádu do I. B.
Známka SD: 4. Bilance jara: 2 – 1 – 10 (!!), 7 bodů, 15:31 (!!).


SOKOL DOLNÍ ÚJEZD
(8. místo v I. A, 36 bodů)
I když Sokol získal stejně bodů jako Litomyšl, rozhodně působil na jaře sympatičtějším dojmem. K tomu, aby se dostal do vyšších pater, mu ale něco chybělo. A možná to byl ten fakt, že přednost mělo udržení B mužstva, z toho vyplynulo posilování z áčka, únava i ztráta motivace. To je ovšem věcí klubových priorit. Kladem jistě je devět čistých kont gólmana Janeckého.
Známka SD: 3. Bilance jara: 5 – 3 – 5, 18 bodů, 15:18.


SOKOL MORAŠICE
(13. místo v I. A, 26 bodů)
Sestup. Tento ortel se nad Morašicemi vznášel od podzimu a na jaře dopadl s plnou silou. Tým nedokázal uhrát vítěznou sérii, tradiční domácí tvrz nebyla zdaleka tak pevná jako v minulosti a když se k tomu přidala zoufalá produktivita (pouhých 11 gólů na jaře!), byl rezultát jasný. Po pěti letech v I. A třídě přichází pád o soutěž níže a návrat nebude vůbec jednoduchý.
Známka SD: 4. Bilance jara: 2 – 6 – 5, 12 bodů, 11:20.


TJ FC RYCHNOV NA MORAVĚ
(1. místo v I. B, 47 bodů)
Jako jasný favorit šel celek Rychnova do jarní části, jenže poté, co mu byl kontumován úvodní zápas, jakoby na celý klub padla těžká deka. Jen díky neschopnosti soupeřů se držel ve vedení, dokonce o ně na chvíli přišel, ale ke konci se přece jen rozpomněl na lepší časy a výhrami v klíčových duelech si postup zajistil. Aby v I. A třídě nehrál jen epizodní roli, je třeba z prachbídné větší části jara vyvodit poučení.
Známka SD: 2. Bilance jara: 5 – 1 – 7, 16 bodů, 22:32.


TJ SVITAVY B
(3. místo v I. B, 41 bodů)
Vcelku stabilní výkony podávala svitavská rezerva během celé sezony a po zásluze končí vysoko. Kdyby ve Svitavách mysleli tak jako v řadě jiných oddílů, tak by v jarním finiši „narvali“ sestavu z áčka a pak ji jim možná postup neunikl. Neučinili to, až na výjimky hráli se svým kádrem a proto tři porážky z posledních čtyř zápasů. Přesto patří do lepší společnosti v soutěži.
Známka SD: 2. Bilance jara: 5 – 3 – 5, 18 bodů, 24:21.


SOKOL POMEZÍ
(4. místo v I. B, 40 bodů)
Dobrý dojem zanechali fotbalisté z Pomezí. Předpoklady pro klidné jaro si vytvořili už solidním podzimním počinem a i když se v polovině jara nevyhnuli zakolísání (čtyři kola bez výhry), tak si drželi pozici v jisté vzdálenosti od pásma ohrožení. Konečná příčka jim určitě sluší, značnou zásluhu na ní mají i dva střelci přes deset gólů (Nespěšný, Mička). Celý fotbalový oddíl netrpělivé čeká na nový stadion.
Známka SD: 2. Bilance jara: 6 – 4 – 3, 22 bodů, 21:15.


SK MK POLIČKA B
(6. místo v I. B, 37 bodů)
V polovině jara vypadalo béčko jako jasný kandidát sestupu. Nakonec se ve vyrovnaném pořadí vyšvihlo až na šesté místo, což je asi více, než by odpovídalo kolísavým výkonům v celé sezoně. Když jim teklo do bot, vyslali Poličští do boje opory z áčka a ty jim zařídily klíčové body. Bez nich by to bylo složitější.
Známka SD: 3. Bilance jara: 7 – 3 – 3, 24 bodů, 26:19.


SKP SLOVAN MOR. TŘEBOVÁ B
(7. místo v I. B, 36 bodů)
Což o to, ambice na čelo tabulky by Slovanu nechyběly, ale jarní výkony za tímto očekáváním výrazně zaostávaly. Na vině jsou především slabé výkony doma, pět porážek ze šesti zápasů (!), na to ve Třebové nebyli zvyklí. Setrvání v soutěži nicméně ohroženo nebylo, základní cíl je splněn.
Známka SD: 3. Bilance jara: 4 – 1 – 8, 13 bodů, 23:34.


SOKOL DOLNÍ ÚJEZD B
(9. místo v I. B, 35 bodů)
Tradiční sezona újezdského béčka. Podzim nemastný neslaný nedávající žádnou jistotu, na jaře pád až do pásma akutního ohrožení a v závěrečných kolech za vydatné pomoci áčkařů záchrana. Pro klub má účast v I. B zjevně zásadní význam, je schopen mu obětovat i výkony áčka. Jestli tomu bude v příští sezoně jinak, o tom lze pochybovat.
Známka SD: 3. Bilance jara: 6 – 2 – 5, 20 bodů, 21:19.


SOKOL SEBRANICE
(13. místo v I. B, 32 bodů)
Sebranického sestupu lze litovat. Tamní divácký zájem mohou závidět i kluby z krajského přeboru. Jenže z hlediště se body nedělají a Sokol jich poztrácel příliš mnoho. Po sérii čtyř výher z prvních šesti zápasů se zdálo, že vše už bude dobré, ale vyhrávat začali i soupeři a Sebraničtí tahali za kratší konec. Za příčínu pádu možno označit bodovou ztrátu z nepovedeného podzimu.
Známka SD: 4. Bilance jara: 6 – 4 – 3, 22 bodů, 30:21.


TJ HORNÍ ÚJEZD
(14. místo v I. B, 18 bodů)
Co lze dodat k tristnímu vystoupení „Horňáku“. Celek, který dá za třináct jarních kol sedm branek, nemůže myslet vůbec na nic, natož, aby se vyhrabal z posledního místa. Padá právem, bodový zisk vypovídá o tom, že byl v soutěži nejslabší. Navíc měl obrovské problémy se zraněními, zkrátka zpackaná sezona.
Známka SD: 5. Bilance jara: 1 – 3 – 9, 6 bodů, 7:26.