1. Nevídané posílení Březové
Kdo kdy viděl, aby hráči a trenér ze špice krajského přeboru odcházeli do mužstva z chvostu okresního přeboru? Ale stalo se a nejenom na trase Svitavy – Březová bylo živo. Bohatý sponzor dělá divy a tak si nad Svitavou postavil téměř nový tým. Ten by podle jmen v sestavě měl okresem proletět jako kometa, ale prognózy předtím, než se kopne do míče, jsou předčasné. Favorit soutěže je jasný, jenže i snaha soupeřů vytáhnout se proti němu bude enormní.


2. Slovan hraje doma v 10.15

To jsme tady ještě neměli. Na krajský přebor se v Moravské Třebové bude chodit před sobotním obědem. Teoreticky by to mělo návštěvnosti pomoci, zápasy nebudou kolidovat s okolními duely v nižších soutěžích a Slovanisté mohou stáhnout publikum z celého regionu. Ale je to přece jenom nezvyk a pokud by se snad týmu nedařilo dle představ, brzy se najdou kritici.


3. Úzké realizační týmy

Oddíly TJ Svitavy a SK Masokombinát Polička nahlásily před startem krajského přeboru realizační týmy ve složení jeden trenér + jeden vedoucí, což je na této úrovni dost odvaha. Lze říci, že platí jednoduchá rovnice – pokud budou výsledky, přijde chvála, pokud ne, nastane kritika.


4. Rezerva vyzkouší Blanensko

A ještě jednou z Březové. Hráči, kteří se nevešli do „nového týmu“, si založili béčko a hrají IV. třídu OFS Blansko. Soupeři? Lomnice, Benešov, Vranová, Valchov atd.