Pouťové slavnosti v obci ozdobil o víkendu fotbalový turnaj mužů, kterým domácí Sokol přispěl k oslavám 700 let první písemné zmínky o Trnávce. Pozvání na I. ročník VHOS Cupu, jenž navazuje na dlouhou tradici zdejších pouťových turnajů, přijala tři družstva z různých výkonnostních pater kopané. Před zahájením klání hraného na dvě semifinále a následná střetnutí o konečné umístění byli zjevnými favority svitavští účastníci krajského přeboru v silné sestavě.

Poločasové trápení

Semifinále:

M. Trnávka – Konice 2:3
Branky: 25. Pokorný, 68. Makrlík – 23. Kvapil , 65. a 69. Žouželka. Hráno 2 x 35 minut.
Divizní celek z Konice přijel v kombinovaném složení s řadou mladých hráčů a domácí tým z okresního přeboru jej v první půli v poli přehrával. Makrlík zatřásl po 20 minutách břevnem, neujaly se ani další slibné náznaky. A tak ze své první vážnější akce udeřil soupeř, standardku z pravé strany a hlavičku Kvapila domácí neuhlídali – 0:1. Na gólovou odpověď se čekalo jenom pár sekund, zblízka se pohotově prosadil Pokorný.
Po změně stran se podobný vývoj opakoval. Hrál se otevřený fotbal s řadou šancí a jednu z nich využil po zaváhání trnávecké defenzivy do opuštěné svatyně zakončující Žouželka – 1:2. Tři minuty trvalo a bylo znovu srovnáno, za obranu si naběhl Makrlík a obloučkem přehodil vybíhajícího gólmana – 2:2. Sokol sahal po výhře, ale těsně před koncem ztratil v útoku zbytečně míč, následoval rychlý kontr, samostatný únik, střela Žouželky a konec nadějí.

Svitavy – Jaroměřice 2:0

Branky: 38. M. Brůna, 48. Chlup. Duel soupeřů z kraje a okresu měl být jasnou záležitostí a herně také byl, ale svitavským hráčům se v koncovce nedařilo. Brůna trefil z trestného kopu spojnici a další gólovky vychytal výborný Hrouzek. Až po změně stran nejprve Brůna a po něm tvrdou ránou Chlup dali zápasu očekávaný směr. Snad jedinou šanci Jaroměřic měl Václavek, ale po průniku středem hřišti otálel se zakončením.
Konice bojovala

O 3. místo:
Trnávka – Jaroměřice 3:0
Branky: Makrlík 2, Pokorný. Celozápasová herní převaha Trnávky našla své vyústění v jasném výsledku.
Sestavy – Městečko Trnávka: Skočovský, Dvořák – Petr Bohatec, J. Toman, Hensl, Hank, Kleveta, Janík, Šašinka, R. Kubálek, Konečný, Makrlík (Pavel Bohatec, Do. Továrek, Duš. Továrek, Pokorný, Novák). Jaroměřice: D. Hrouzek – J. Valenta, Procházka, Valášek, Jakab, Jedlička, Zverbík, Švec, Batelka, Antošovský, Matocha (Václavek, Macháček, Lajšner).

Finále:
Svitavy – Konice 4:2
Branky: M. Brůna 3, Jukl – Žouželka, vlastní. I v neúplném složení byli hráči z Konice favoritovi více než rovnocenným soupeřem. Dokonce vedli, Brůna vyrovnával až těsně před přestávkou. Nástup do druhé půle patřil Svitavským (3:1), ti si však posléze dali vlastní gól a ještě nastalo drama, bojovalo se až do závěrečného hvizdu. Krátce předtím, než zazněl, se trefil Brůna a pečetil zasloužené vítězství Svitav, které se staly prvními držiteli VHOS Cupu.
Sestava TJ Svitavy: Kavalír, Lampárek – Bandouch, R. Jelínek, D. Jukl, Zatočil, Horák, Chlup, Beránek, O. Jelínek, Brůna, Čížek (L. Jukl, Fulík). (rh, jž)